Temmuz 19, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Arkansas’tan Anthony Black’in NBA Draftına giren ilk 10’dan biri olacağı tahmin ediliyor.

Arkansas’tan Anthony Black’in NBA Draftına giren ilk 10’dan biri olacağı tahmin ediliyor.

Jonathan GiffoniESPNokumak için 4 dakika

Anthony Black, NBA draftı için duyurdu

Arkansas guardı Anthony Black, “NBA Today” setinde NBA seçmelerine katılma kararını açıkladı.

Çarşamba günü ESPN’nin “NBA Today” programında, ilk 10’a girme olasılığı olan Arkansas birinci sınıf öğrencisi Anthony Black’in 2023 NBA seçmelerine gireceğini ve kalan üniversite uygunluğundan vazgeçeceğini söyledi.

Black, ESPN’e “Bekar olmak ve bunu yapmak her zaman hedefim olmuştur, ancak olmasını beklediğim bir şey değildi,” dedi. “Gelirken maçları kazanmaya ve daha iyi olmaya odaklanmıştım, geri kalanının kendilerinin çaresine bakacağını biliyordum. Tanrı’ya ve AAU oynamaya başladığımdan beri lise ve üniversite boyunca bana yardım eden Koç dahil tüm koçlara teşekkür etmek istiyorum. Yosun.” [Eric Musselman]. Ayrıca takım arkadaşlarım ve ailem beni destekledikleri ve en büyük hayranım oldukları için.”

Sekizinci sıradaki ESPN’nin NBA adayı Black, bu sezon maç başına 12.7 sayı, 5.1 ribaund, 3.9 asist ve 2.1 top çalma ortalamalarının ardından All-SEC ikinci takımına ve birinci sınıf takımına seçildi.

8 numaralı seribaşı olan Black, Arkansas’ın 1 Numaralı Kansas’ı yenerek NCAA Sweet 16 Turnuvasına katılmasına yardımcı oldu ve burada Razorback’ler nihai ulusal şampiyon UConn’a yenildi. Black, 20 sayı, 5 top çalma ve 4 ribaund ile Arkansas forması giydiği son maçta sezonun en iyi maçlarından birini oynadı.

1.80’lik bir oyun kurucu olan Black, kolej basketbolundaki diğer tüm birinci sınıf öğrencilerinden daha fazla dakika oynadı ve rakipleri üzerindeki yoğun top baskısı ve ekranlarda, spinlerde ve spinlerde savaşma becerisiyle kendisini bu draft sınıfının en iyi savunucularından biri haline getirdi. çevre koruma ve içeri girmek için. İçgüdüsel olarak geçtiğiniz koridorlarda görünüyor.

Black, “Savunma her zaman çok tutkulu olduğum bir şey,” dedi. “Rekabetçi olmaktan geliyor. Kazanmayı istemek, oyunlarımla gurur duymak ve gol atmamak. Arkansas’ta bize öğrettikleri ilk şey buydu; savunma ilkeleri, dönüşte kafa sahibi olmak, takım arkadaşlarıma yardım etmek ve nasıl etkileneceğimi öğrenmek.” topun dışında oyun.” “.

Siyah, Arkansas için topun içinde ve dışında oynadı ve etkileyici bir yaratıcılık, hız, fiziksellik ve top ekranlarının dışında çalışan zeka sergiledi, hatta gerçekten hiyerarşi bulamayan ve bazen öyle görünen bir Arkansas takımında saldırganlığı zaman zaman azaldı. bencil olmayan kusur.

Black, “Bazı maçlarda takımın gol atmak için bana ihtiyacı vardı, diğer zamanlarda benim rolüm başkalarını cesaretlendirmekti,” dedi Black. “Kimin heyecan verici olduğuna bağlı olarak rolleri değiştirmek benim için çok kolaydı. Maçları kazanmak için ihtiyacımız olan her şeyi yapmaktan mutluydum. Oyunu topla veya topla etkileyebileceğimi hissediyorum.”

Black’in ebeveynleri Baylor’da üniversite sporcularıydı, babası basketbol takımının bir üyesiydi ve annesi futbol oynuyordu. Black, onu 5-10’luk bir 8. sınıftan birinci yılında 6-6’ya götüren büyüme hamlesini vurdu, 15 burs teklifi alan ve çeşitli atletizm etkinliklerinde yarışan (yüksek atlama, uzun atlama, üç adım atlama), birinci sınıfa kadar basketbola tam olarak bağlı değildir.

Black, “Basketboldan önce futbol için teklifler aldım. “Sporcu bir aileden gelmek, genç yaşlardan itibaren rekabetçi bir ruh geliştirmeme yardımcı oldu. Futbol sahasında güç ve kondisyonla oynamak hakkında çok şey öğrendim. Pist, daha hızlı ve daha hızlı olmama ve ayrıca kondisyona yardımcı oldu. Oynadığım her spor basketbol bana farklı bir şekilde yardımcı oldu.”

Black, ABD Basketbolunun geçen yaz FIBA ​​Amerika U18 Şampiyonasında altın madalya kazanmasına yardım etti, ancak Kasım ayı sonunda Maui Invitational’a kadar ilk 10’a girmeyi tam olarak başaramadı. Louisville’e karşı 6 asistlik performans ve onlarca NBA yöneticisinin önünde Creighton daha agresif bir şekilde piyango görüşmelerinde. Sonunda nerede formüle edileceği onun için o kadar da önemli değil, diyor Black.

Black, “Yüksek bir asker olmayı hak ediyorum, ancak ne olursa olsun, sadece çalışmaya fazlasıyla istekliyim,” dedi. “Ligde iyi performans göstermeyen birçok yüksek kadrolu oyuncu var. Yaptığınız iş ve nasıl ürettiğiniz, nereden seçildiğinizden çok daha önemli.”

NBA draftı 15-21 Mayıs tarihlerinde Chicago’da, draft ise 22 Haziran’da New York City’de yapılacak.

Jonathan Giffoni bir NBA draft uzmanı ve NBA, NCAA ve uluslararası takımlar tarafından kullanılan tescilli bir keşif ve analiz hizmeti olan DraftExpress.com’un kurucusu ve ortak sahibidir.

READ  Kovboylar 'Kabus' final mağlubiyetinde motivasyon bulmalı