Haziran 23, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Angelina Jolie, 2016'da uçağa binmeden önce Brad Pitt'e yönelik yeni Miraval dosyasında fiziksel saldırı 'geçmişi' olduğunu iddia ediyor

Angelina Jolie, 2016'da uçağa binmeden önce Brad Pitt'e yönelik yeni Miraval dosyasında fiziksel saldırı 'geçmişi' olduğunu iddia ediyor

Vittorio Zunino Celotto/Getty Images

Angelina Jolie 2021'de Roma'da.CNN

Angelina Jolie ve Brad Pitt O kavga eder Birlikte sahip oldukları Fransız şarap imalathanesi çevresinde, yeni yasal belgelerde Pitt'in evlenmeden önce “Jolie'ye fiziksel taciz geçmişi” olduğu iddia edildiğinden, mesele doruğa ulaştı ve eski çatışmaları yeniden alevlendiriyor. Kader uçak yolculuğu 2016 yılında.

Perşembe günü Jolie, Los Angeles Yüksek Mahkemesi'ne bir dilekçe sundu; bu dilekçenin bir kopyası CNN tarafından ele geçirildi ve Pitt'e Miraval şarap imalathanesindeki hissesini satmaya çalıştığını ve Pitt'in satışı Jolie'ye şartlandırmasının ardından müzakerelerin sonuçsuz kaldığını iddia etti. “Jolie'nin, Pitt'in kişisel itibarını Miraval'ın eylemleriyle ilişkilendirmeye çalışarak Pitt'in Jolie'ye ve çocuklarına uyguladığı istismar hakkında (mahkeme dışında) konuşması yasaklandı.”

Bu haftaki yeni başvuru, Pitt'in Jolie ile şirketteki hisselerini satmamayı kabul ettiğini iddia ettiği 2022 tarihli davadan kaynaklanıyor. diğerinin izni olmadan şaraphane. Haziran 2023'te yapılan bir başvuruda Jolie'nin şarap imalathanesindeki hisselerini satmasının “Benim intikamım“Anlaşmazlık içeren bir velayet kararının ardından.”

Jolie ayrıca Perşembe günkü dosyasında Pitt'in “Jolie'ye yönelik fiziksel taciz geçmişinin, ailenin Eylül 2016'da Fransa'dan Los Angeles'a yaptığı uçak yolculuğundan çok önce başladığını” iddia etti ancak geçmişteki iddia edilen taciz hakkında daha fazla ayrıntıya girmedi.

“Duruşmada Jolie ifadeler, e-postalar, fotoğraflar ve diğer kanıtlar aracılığıyla Pitt'in yeni ve genişletilmiş bir gizlilik anlaşmasını kabul etmeyi reddetmesi nedeniyle Jolie'nin Miraval'daki hisselerini satın almak için kendi anlaşmasını bozarak kendi suiistimali konusunda neden bu kadar endişelendiğini kanıtlayacak. ” diye yazıyor dosyada.

Jolie Perşembe günü yaptığı başvuruda, o sırada tamamlamaya yaklaştığı şarap imalathanesindeki hisselerini Pete'e satmaya yönelik ilk anlaşmasının bir parçası olarak “Miraval'ın şarap işini kötülememekle sınırlı” bir gizlilik anlaşması imzalamayı kabul ettiğini iddia etti. .

READ  Hollywood stüdyoları gece yarısı grevini önlemek için yarışıyor

Pitt daha önce Haziran 2023'te değiştirilen şikayetinde, Jolie'nin gizlilik anlaşmasını imzalamayı reddetmesinin ardından “bunu sağlayacak” daha geniş bir gizlilik anlaşması önerdiğini iddia etmişti.[o]Mahkemedeki savunmalar veya ifadeler dışında, taraflardan hiçbiri, doğrudan veya taraf temsilcileri aracılığıyla, kamuya açık bir forumda diğer taraf hakkında aşağılayıcı herhangi bir yorumda bulunamaz.”

CNN, Perşembe günkü dosyada anlatılan yeni iddialar hakkında yorum yapması için Pitt'in bir temsilcisine ulaştı.

“Bay Pitt, Bayan Jolie gizlilik anlaşması yoluyla susturulmadığı halde onun hisselerini satın almayı reddetti. “Bay Pitt, onun hisselerini satın almayı reddedip ardından ona dava açarak, gizlilik anlaşmasının kendisi için neden önemli olduğu ve ne olduğu sorusunu doğrudan gündeme getirdi. Jolie'nin avukatı Paul Murphy, perşembe günü CNN'e yaptığı açıklamada, “Bayan Jolie ve ailesine kötü muamelede bulunduğunu” söyledi. “Sekiz aylık bir gecikmenin ardından, bu önerge mahkemeden Bay Pitt'i bunu yapmaya zorlamasını talep ediyor.” sonunda bu kanıtı sağlayın.”

Başvuruya göre Jolie, 2016'daki kavgayla bağlantılı olarak Pitt'e karşı suçlamada bulunmayı hiçbir zaman tamamlamadı çünkü “Pitt için en iyi hareket tarzının sorumluluğu kabul etmesi ve ailenin neden olduğu travma sonrası stresten kurtulmasına yardımcı olması” olduğuna inanıyordu.

CNN Daha önce de belirtildiği Pitt, FBI'ın soruşturmasını tamamlamasının ardından 2016'daki olayla bağlantılı olarak tutuklanmadı veya suçlanmadı ve Pitt'in bir temsilcisi, Jolie'nin Ekim 2022'deki bir dosyada yer alan olayla ilgili açıklamasına itiraz etti. Pitt'in temsilcisi o sırada CNN'e yaptığı açıklamada şunları söyledi: ” Brad “Yaptığı şeyin sorumluluğunu kabul etti, ancak yapmadığı şeylerin sorumluluğunu üstlenmeyecek.”

Jolie, Ekim 2021'de şarap imalathanesinin yarısını Rus oligark Yuri Shefler tarafından kontrol edilen Stoli Group'un bir yan kuruluşu olan Tenute del Mondo'ya sattı.

Başvuruda, devam eden yasal işlemlerin ve “Pitt'in Jolie'yi kontrol etme ve cezalandırmaya yönelik devam eden girişimlerinin, kendisi ve ailesi üzerinde önemli bir duygusal ve mali zarar yaratmaya devam ettiği” belirtiliyor. Şöyle ekledi: “Jolie, ailesinin iyileşmesini ve çocuklarının daha fazla acı ve travmadan kaçınmasını arzuluyor ve Pitt'in de aynısını istediğini gerçekten umuyor.”

READ  MCU yazarından Endgame Retcon

Jolie, 2016 yılında Pitt'ten boşanma davası açtı. 2019'da yasal olarak bekar ilan edildiler ve 2021'de ortak velayet düzenlemeleri yapıldı.

Maraval anlaşmazlığıyla ilgili hukuki işlemler de sürüyor. Eski çift, 2008 yılında Fransa'nın güneyindeki kır mülkünü ve şarap imalathanesini satın aldı.