Mayıs 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Animal Well İncelemesi: Bu gizemli dünyada kaybolun

Animal Well İncelemesi: Bu gizemli dünyada kaybolun

Tamamen bağımsız oyuna dalmış biriyle konuşun hayvan kuyusu, Garip şeyler duyacağınızdan emin olabilirsiniz. Frizbi kullanmanın yeni bir yolu konusunda heyecanlı olabilirler ya da kafesteki bir kediye müzik çalma konusunda hayal kırıklığına uğramış olabilirler. Muhtemelen topladıkları düzinelerce farklı renkteki yumurtalar hakkında sizinle sohbet edecekler, hepsi ulaşılması zor görünen yumurtalar. Ancak söyledikleri çoğu zaman saçmalık gibi gelecektir. Bunun nedeni bir bilim adamının Hayvan kuyusu O kadar tuhaf ve gizemli bir şey ki, onu tartışmak için neredeyse kendi dilini kullanmak gerekiyor; ancak bir kere konuştuktan sonra başka bir şey düşünmek çok zor.

Hayvan kuyusu Bu, solo geliştirici Billy Basso’nun ilk sürümüdür ve en iyi şekilde Metroidvania olarak tanımlanır. Hayvanlarla dolu geniş bir yeraltı labirentine bırakılan küçük bir tur olarak oynuyorsunuz. Çoğuna ilk başta erişilemez. Ancak yeni öğelerin ve becerilerin kilidini açtıkça, gidebileceğiniz yerleri ve yapabileceklerinizi yavaş yavaş genişletebileceksiniz. Aynı zamanda, üzerinden atlanacak çok sayıda tehlikeli boşluğun ve bazen de korkunun olduğu platform oyunu unsurlarına da sahiptir. Piksel sanat grafiklerinden belli olmayabilir, ancak havada süzülen bir hayalet köpek veya öfkeli bir kanguru tarafından kovalanmak oldukça korkutucudur.

En azından ilk başta asıl amacınız dev bir tavus kuşu için bir sürü yumurta toplamak gibi görünüyor. Ancak bu doğrudan açıklanmamaktadır. Aslında neredeyse hiçbir şey yok Hayvan kuyusu Ve açıklıyor. O sadece bu dünyaya düştü ve bazı şeyleri çözmek zorunda kaldı. Bu süreç çok sayıda deney gerektirir. Öğelerinin çoğu açık bir yoruma uygun değildir. Örneğin, öğe listeniz, anahtarları çevirmek, yaratıkların dikkatini dağıtmak ve oyun boyunca ilerlemek için yaratıcı şekillerde kullanmanız gereken Slinky ve yo-yo gibi şeyleri içerecektir. Çoğu zaman bazı şeyleri tesadüfen keşfederim. Bir noktada sinirlendim ve yo-yo’mu rastgele fırlatmaya başladım, ancak bunun yakındaki bir fare üzerinde ilerlememe yardımcı olan çok belirgin bir etkisi olduğunu keşfettim.

READ  Apple'ın lansmanından bu yana ilk yeni 3D Vision Pro videosu yalnızca birkaç dakika sürüyor

Bunları keşfetmeniz çok tatmin edici oluyor çünkü öncelikle bunu kendi başınıza yapıyormuşsunuz gibi hissediyorsunuz. Bunun gibi çok an var Hayvan kuyusu Yoğun ve çok katmanlı bir oyundur. Her ayrıntı (sesler, semboller, arka planda eğlenen hayvanlar) anlamlıdır bir şey. İster konum, ister öğe, ister beceri olsun, her keşif bir tür olasılığın kapısını açar. Çoğu zaman bunlar, haritanın sınırlarını biraz daha zorlayan küçük zaferlerdir, ancak bazen saatlerce sahip olduğunuz bir öğe için yeni bir kullanım alanı bulmak gibi aydınlatıcıdırlar. Büyüklüğü ne olursa olsun, her zafer kazanılmış gibi görünüyor. Sonunda basit bir kalem aldığımda ne kadar mutlu olduğumu anlatamam.

Hala, Hayvan kuyusu Sinir bozucu olabilir. Hızlı refleksler ve mükemmele yakın zamanlama gerektiren son derece zor platform oluşturma ve kovalamaca sahneleri var ve bütün gece kontrol cihazımı bırakmama neden olan en az bir patron var. (Gerçek bir savaş olmadığından Hayvan kuyusu(Boss’lar da aynı şekilde katı platform becerileri gerektirir.) Ayrıca takılıp kalmak da çok kolaydır. Bu kısmen tasarımdan kaynaklanıyor, ancak bu, kaybettiğiniz o küçük şeyi bulmak için aynı birkaç alanı tararken işi daha az sıkıcı hale getirmiyor.

Normalde bu beni oyundan uzaklaştırmak için yeterli olurdu ama Hayvan kuyusuSırlar o kadar tuhaf, o kadar tatmin edici ki, o kadar çok ki, devam etmeden duramıyorum. Görünüşte basit tarzına rağmen oyunun çok fazla atmosfer yaratmayı başarmasının da zararı yok. Canlı hissi veren bir dünya: çimenler ve sarmaşıklar esintiyle uçuşuyor ve biyolüminesanslı solucanlar karanlık, baskıcı mağaralarda sadece bir anlık ışık sağlıyor. Bulunduğunuz odaya bağlı olarak bunaltıcı, rahatlatıcı veya rahatsız edici olabilir. Oyunun çoğunu kulaklık takarak oynadım ve kangurunun yüksek sesle göründüğünü duyunca atlamadan edemedim uğultu.

Ne kadar büyük olduğu benim için net değil Hayvan kuyusu Gerçekten öyle; Sanki soyulması gereken çok fazla katman var ve hepsini görebileceğimden emin değilim. Bu sinir bozucu anları atlatmamı sağlayan şeyin bir parçası ve aynı zamanda piyasaya sürülmesi için beni heyecanlandıran da buydu. Tek başıma ancak bir yere kadar gelebiliyorum, ancak benzer düşüncelere sahip bir grup oyuncuyla birlikte oyunun daha fazlasının kilidini açabiliriz diye umuyorum. Önce aynı dili konuşmalıyız.

READ  Apex Shadow Ho-Oh ve Apex Shadow Lugia nasıl edinilir • Eurogamer.net

Hayvan kuyusu 9 Mayıs’ta PS5, Steam ve Nintendo Switch’te yayınlanacak.