Mayıs 30, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Anthony Davis, Lakers Warriors’ı 3. Maçta Yendi: Golden State 4. Maça Nasıl Uyum Sağlayabilir?

Lakers, ikinci tur playoff serisinin 3. maçında Warriors’ı 127-97’lik etkileyici bir galibiyetle 2. maçta ağır bir mağlubiyetten toparlandı ve Cumartesi günü evinde 2-1 öne geçti. İşte bilmeniz gerekenler:

  • LA gönül yarası Anthony Davis 25 sayı ile tüm skorerlere liderlik etti. 13 ribaund, dört blok ve üç top çalma ekledi. LeBron James ve D’Angelo Russell 21’er sayı kaydetti.
  • Stephen Curry, 21’de 9 şut isabetiyle (3 sayılık mesafeden 4’te 10) 23 sayı ile Golden State’i geride bıraktı. Warriors bir bütün olarak sahadan yüzde 39.6 şut çekiyor.
  • Lakers 37 sayıdan 28’ini serbest atış çizgisinden alırken, Warriors 17 atışın 12’sini yaptı.
  • 4. maç Pazartesi günleri 22:00 ET’de.

atletAnında Analiz:

Los Angeles, Golden State hücumunu bastırıyor

Lakers, ikinci çeyreğin başlarında 11 sayılık bir boşluğa düştü ve Russell sakinleşti ve James ilk çeyreği takım arkadaşlarına boyun eğerek geçirdi. İlk 15 dakikada Warriors, tıpkı Golden State’te serinin ilk iki maçında olduğu gibi, 3 saniye daha 20’ye gelme yolundaydı. Ancak Lakers her iki takımı da geri dönüp faul yapmaya zorlamaya başladığında bu oyun değişti.

İlk yarıda Lakers, Warriors’ı top kaybından 17-4 ve serbest atış çizgisinden 15-4 geride bıraktı. James ve Davis’in hata yapma ve Warriors’ın hücumunu Curry’nin atış endüstrisi dışında herhangi bir şey yapmasını sınırlama yeteneği, ikinci çeyrekten itibaren 22 sayılık bir dönüşümün Üçüncü Oyunu tutmasını ve tanımlamasını sağladı. – murray

Üçüncü çeyrek yine etken oldu

2. maçta Warriors, üçüncü çeyreğin sonunda 30 sayı önde olan Lakers’ı utandırdı. Lakers, 3. Maçta 34 sayıya kadar liderlik ederek iyiliğe karşılık verdi. Bu, smaçlar ve çöplüklerle dağılmış çöp zamanı ile 45 puanlık bir geri dönüş. Ancak bu seri 1-1 berabere kaldı ve Lakers’ın ev sahibi avantajını sürdürmesi gerekiyordu. Maç 3’te Cumartesi günü bahisler, Maç 4’te Pazartesi gecesi olacağı kadar yüksek değildi.

READ  Hatalar, İkinci Tur Doğu'nun 2. Maçında Maple Leafs'e mal oldu

Lakers, 2. Maçın nasıl oynandığı ve Cumartesi gecesi ev sahibi seyircisini nasıl aldığından dolayı travma geçirirse, Warriors’ın buna göre aşağılanarak yanıt vermesini bekleyebilirler – özellikle Lakers 3-1 öne geçmek isterken. – murray

Savaşçılar için ters giden ne oldu?

İkinci çeyreğin fiyaskosuyla başlayalım. 40-29 oldular. İşte o zaman, Curry geçişte başarılı bir pas atarken Klay Thompson bakmıyordu bile. Carrie hayal kırıklığı içinde haykırdı. Bu, ikinci çeyrekte meydana gelebilecek dokuz top kaybından biriydi ve yakın bir çöküşün işaretiydi.

Musa Moody, Davis’e çelme taktığı için ıslık çaldı. Draymond Green ve JaMychal Green teknikleri tartıştılar. Draymond’ın başı büyük belada yedek kulübesine alındı. Warriors ikinci çeyrekte sadece 18 sayı kaydetti ve 30-8’lik bir farkla devreyi 11-11 önde tamamladı. – Slater

Mega 4 oynamadan önce hangi soruların cevaplanması gerekir?

Golden State başlangıç ​​kadrosunda Jamaican Green ile devam edecek mi? 2. maçta iyi çalıştı, ancak Lakers zıtlıklarını ayarlayarak Davis’i Draymond Green’den çekerek boyayı tekrar parçalamasına izin verdi. JaMychal üçünü de kaçırdı ve on dakikasında Warriors’ı 11 sayı geride bıraktı. Daha küçülüp Jordan Paul’ü tercih edebilirler ama o iyi oynamıyor. Geleneksel ilk beşleri (Kevon Looney dahil) koç Steve Kerr için her zaman bir güvenlik önlemi olmuştur, ancak boşluk paramparça oldu ve Looney’nin son hastalığı, onun etkisinin bir kısmını azaltmış gibi görünüyor.

Warriors çoğunlukla büyük isimlerinden daha iyi performanslara ihtiyaç duyar. Draymond Green beş faul yaptı ve 23 dakika ile sınırlıydı. Thompson, 14 şutunun dokuzunu kaçırdı ve altı top kaybı yaptı. Curry çok sessizdi. – Slater

Oyunun öne çıkanları

Anahtar istatistikler

2. maçta Warriors, ikinci ve üçüncü çeyreklerde toplam 84 sayı (43 ve 41 sayı) kaydetti. 3. oyunda, onlar Sadece 38 gol (18 ve 20 puan).

READ  Hayal kırıklığına uğramış WR Denzel Mims, New York Jets'ten takas emri verdi

NBA playoff grubu

Takip eder atletNBA Playoff Grubu.

gerekli okuma

(Fotoğraf: Gary A Vasquez/ABD Bugün)