Ekim 6, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Antrenör Trotman, Turks ve Caicos’ta fırsatı değerlendiriyor

tarafından Morissa Lindsay

Antrenörlük kariyerine devam eden Barbados’un en yüksek nitelikli kadın futbol antrenörü Kerry Trotman, kısa süre önce Turks ve Caicos Adaları Futbol Federasyonu’nun 15 yaş altı kadın takımında çalışarak hayatının fırsatını yakaladı.

Aklında her zaman futbol olan eski bir üst düzey milli oyuncu olan Trotman, yurt içinde işlerin gidişatından bıktıktan ve Turks ve Caicos üst düzey erkek takımına koçluk yapmak için ilk boşluğu kaybettikten sonra yurt dışına başvurmaya karar verdiğini itiraf etti. , genç kadın takımıyla çalışmak için eşsiz bir eğitim fırsatı buldu.

Trotman, yurtdışında ilk kez koçluk yaptığını ve özgeçmişinin (CV) bölgedeki ve dünyadaki diğer futbol koçlarına karşı nasıl bir performans gösterdiğini görmek istediğini söyledi, bu yüzden başvurduğu mücadeleyi memnuniyetle kabul etti. boşluk.

“Yurtdışında eğitim alma kararı, başka bir yere başvursaydım özgeçmişimin nasıl görüneceğini görmek istediğim için verildi. LinkedIn’de tanıştığım Birleşik Krallık’tan bir stajyerle konuşmuştum ve özgeçmişimi göndermemi ve bakmasına izin vermemi söyledi, iyi, başvurmalıyım ve ne olacağını görmeliyim dedi.

“Röportajımın çok iyi geçtiğini düşünüyorum, kendimi rahat hissettim ve görüşmecilerle iletişim çok iyiydi. O işi alamadım ama genel sekreter (Oliver Smith) beni geri aradı ve onun gelmesi hakkında ne hissederdim? 15 yaş altı takımlarıyla şampiyonluk için çalışmak istedi.

“Yani, bu bir ön görüşmeydi ve başvurduğum asıl pozisyonu alamadım çünkü çoğunlukla onların kıdemli adamları olduğunu düşünüyorum. Yani CV’m iyiydi ve gereken deneyim henüz yeterli değildi. Ama fırsatım oldu.” 15 yaş altı oyunculara koçluk yapmak için oradaydım ve altı hafta boyunca turnuva oyuncularına hazırlanmak için oradaydım. Gitti,” diye açıkladı Trotman.

Başkan Sonia Fulford-Misick liderliğindeki Turks ve Caicos Adaları Futbol Federasyonu ile antrenman yapma fırsatı Trotman’ı başka bir kültürle tanıştırdı ve kendisinin işaret ettiği bir kültür Barbados’tan farklıydı. “Barbados’un herhangi bir yerinde dönüp futbol oynandığını görebilirsiniz. Ama Turks ve Caicos’ta merada futbol oynayan ebeveynleri ve çocukları göremezsiniz, her şey FA’da (Futbol Federasyonu) olur.

READ  Türk Telekom, zaman senkronizasyonlu iletim çözümünü hayata geçiriyor

“Neredeyse bir akademi sistemi gibi ve gözlerimi açtı. Oraya vardığımda oyuncuların nerede olduğunu beklemiyordum ama bunun beni durdurmasına izin vermedim. Onları aynı seviyeye getirmenin zor olacağını biliyordum. altı hafta içinde olmaları gerekiyor ama bu gibi durumlarla başa çıkmanın en iyi yolu bu kesinlikle bir koç olarak beni zorladı.

Oradaki teknik direktör (Dan Ritchie) çok yardımcı oldu, bu yüzden her zaman geri bildirim veriyor. Ben geri bildirimde bulunan biriyim, ama istesem de istemesem de her zaman gelip benim sahip olmadığım bir şeyi işaret edecek. Kişisel olarak görülmez çünkü seansa çok yakın olduğunuzda bazen bir şeyler kaybedebilirsiniz.”

Trotman için eğitim kariyeri için cesaret verici bir başlangıçtı ve şimdi vaftiz eğitimini yurtdışında almış olması, fırsat doğduğunda yurtdışında daha fazla iş yapma arzusunu açtı.

Trotman’ın koçluk yolculuğu 2015 yılında başladı ve yıllar içinde Barbados Futbol Federasyonu 17 Yaş Altı ve 20 Yaş Altı Kadınlar takımlarının antrenör yardımcısı olarak sağlam bir özgeçmiş oluşturdu. 2013-2015 yılları arasında Genesis Kadın Futbol Kulübü’nün baş antrenörü ve Kickstart Rush Futbol Kulübü’nün kıdemli antrenörüydü.

Trautmann, 2015’ten 2022’ye kadar Concacaf B ve C antrenörlük lisansları ve kendi adına bir FIFA taban sertifikası ile yüksek niteliklidir.
Turks ve Caicos Adaları Futbol Federasyonu, ona 2022 CONCACAF Şampiyonası’nda 15 yaş altı kadınlar takımına koçluk yapması için bir pozisyon teklif etti.

2017’den bu yana, Richard ‘Jucky’ Forte ve Thomas Forte gibi 15 Yaş Altı ve 17 Yaş Altı Kadın takımlarında yardımcı antrenör olarak ulusal düzeyde çeşitli kadın takımlarında çalıştığı için şanslı.

Ulusal düzeyde gönüllü olmasına rağmen, Trotman, özellikle Barbados’taki zorluklardan adil payını aldı, ancak bu onu caydırmadı ve bir kez çağrıldığında yardım etmeye istekli olduğunda ısrar ediyor.

READ  Chatham'dan Will Turk her alanda erkek yüzücü ve yılın dalgıcını seçti

Genesis Futbol Kulübü’nün kurucu üyelerinden biri olan Drotman, Barbados’ta futbolu yöneten güçlerin, kendisi gibi ülkelerine geri verme tutkusu ve arzusuna sahip kişilerin uzmanlık ve hizmetlerinden yararlandığına inanmıyor.

Ancak, gelecekte bunun değişmesini bekliyor. Benim gibi oynamış ve hala oyuna geri vermeye istekli oyuncuları ayakta tutmanın yeterli olduğunu düşünmüyorum” dedi. [email protected]

eKağıtımızı okuyun. Daha hızlı. doğru Özgür.

Barbados’a kaydolun ve güncel kalın Özgür Son Haberler.