Temmuz 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Apple, iPhone’lardaki ‘Zombi’ fotoğrafları için düzeltme yayınladı

Apple, iPhone’lardaki ‘Zombi’ fotoğrafları için düzeltme yayınladı

Apple, iPhone’larında “oldukça kötü” bir sorun yaşadı ancak yeni yayınladığı düzeltmenin bu durumu çözeceğini umuyor. Ona göre sorun 9’dan 5Mac’e: Kullanıcılar, yıllar önce sildikleri fotoğrafların beklenmedik bir şekilde yeniden ortaya çıktığını söylüyor. Kullanıcılar, anlık görüntülerin geçen hafta iOS 17.5’e güncellendikten sonra telefonlarının fotoğraf kitaplıklarında görünmeye başladığını ve bunların, kullanıcının Sil’e dokunduktan sonra iPhone’ların 30 gün boyunca Son Silinenler klasöründe geçici olarak tuttuğu fotoğraflar olmadığını söylüyor. “. (en azından bir kullanıcı söyledi Hatta eski fotoğraflar sattıkları iPad’de bile görünüyordu, ancak 9to5Mac “bu iddianın doğru olmadığına” inanmak için nedenler olduğunu söylüyor.)

Apple Pazartesi günü “veritabanında bozulan fotoğrafların silinmiş olsalar bile Fotoğraflar kitaplığında yeniden görünebilmesine neden olan nadir sorun” için bir düzeltme yayınladı ancak teknoloji devi bunun ötesinde pek bir şey söylemiyor. “Bu açıkça bir gizlilik endişesidir” diye belirtiyor kenar. “Bu, Apple’ın fotoğraf verilerini nasıl sakladığı ve iPhone sahiplerinin silinen verilerinin gerçekten silindiğine gerçekten güvenip güvenemeyeceği konusunda geçerli soruları gündeme getiriyor.” Apple şu ana kadar sorunun nedeni ve hatayı düzeltmek için neler yapıldığı konusunda sessiz kaldı.


Forbes Sorunun ne olabileceğini tahmin etmeye çalışıyor ve şöyle olabileceğini belirtiyor: “Sil’i tıkladığınızda görüntüyü oluşturan verilerin üzerine yazılmaz, yalnızca bağlantı kesilir. Bu veri dosyalarının üzerine yalnızca depolama alanının o kısmı kapatıldığında yazılır. “Dolayısıyla o zamana kadar gizli kalacaktı ve iOS 17.5’teki bir şey onu hayata döndürdü.”

Hikaye aşağıda devam ediyorKaynak, bu tür hataların meydana gelmesinin normal olduğunu ekliyor ancak Apple’ın “zombi” fotoğraflar konusundaki göreceli sessizliğinden endişe duyuyor ve yorum yapmak için “birkaç kez” iletişime geçtiğini ancak sonuç alamadığını belirtiyor. Mektupta, “Endişe verici olan, Apple sessiz kaldığı sürece bu hatanın ne kadar ileri gidebileceğine dair hiçbir fikrimizin olmamasıdır” denildi. Şöyle ekledi: “Konuyla ilgili kamuya açık yorum yapılması taleplerinin göz ardı edilmesi, bunun bir daha olmayacağına dair güven vermiyor.” (Daha fazla iPhone hikayesi.)

READ  Apple, aramayı sonlandır düğmesini iOS 17'de geri taşıdı