Temmuz 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Apple, Vision Pro gözlüklerini ilk kez ABD dışında satışa sundu

Apple, Vision Pro gözlüklerini ilk kez ABD dışında satışa sundu
Yakınlaştır / Vision Pro Tokyo’daki Apple Store’da sergileniyor.

elma

Apple’ın Vision Pro kulaklığı, genişletilmiş kullanılabilirliğin iki dalgasından ilki olarak bugün ilk kez ABD dışında satışa çıkıyor.

3.499 dolarlık “uzamsal hesaplama” cihazı Şubat ayında ABD’de piyasaya sürüldü, ancak teknoloji dünyasında devrim yaratmadı. Bunun bir kısmı, en büyük pazarlardan bazılarının hala erişime sahip olmadığı bölgesel düzeyde lansman yapmaktı.

Apple, bu ayın başlarında Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı’ndaki açılış konuşmasında ürünün uluslararası alanda satılacağını duyurdu.

Vision Pro sevkiyatlarını alan ilk yeni pazarlar, bugün satışa sunulan Çin, Japonya ve Singapur oldu.

İkinci dalga, kulaklıkların Avustralya, Kanada, Fransa, Almanya ve Birleşik Krallık’ta piyasaya sürülmesiyle 12 Temmuz’da gelecek.

Vision Pro’yu Şubat ayında ilk test ettiğimizde, teknik açıdan etkileyici ve henüz kullanılmamış potansiyeli olan bir cihaz olduğunu yazmıştık. Özellikle sık seyahat eden kişiler için kişisel bir eğlence cihazı olarak çok iyi çalışır. Ancak üretkenlik ve oyun uygulamalarının yüksek fiyatını haklı çıkaracak şekilde genişletilmesi gerekiyor.

Elbette son zamanlarda Apple’ın karma gerçeklik donanımını ne kadar pahalı tutmayı planladığı konusunda çelişkili söylentiler var. Bir rapor, şirketin Vision Pro’nun yeni bir versiyonunu şimdilik durdurduğunu ve bunun yerine 2025 lansmanı için daha ucuz bir alternatif geliştirmeyi tercih ettiğini iddia etti.

Ancak Bloomberg’de yer alan bir başka haber bunun abartıldığını ileri sürdü. Kendisi sadece Vision Pro 2’nin orijinal hedef lansman tarihinin biraz gerisinde olduğunu belirtti ve daha ucuz modelin önce geleceğini bildirdi.

Her halükarda, eğer artırılmış gerçeklik Apple CEO’su Tim Cook’un öngördüğü gibi bilgisayar alanında büyük bir devrim haline gelebilirse, kullanılabilirliğin artması gerekecek ve fiyatlar eninde sonunda düşecektir. Bu uluslararası lansman, bunun için bir pazar olup olmadığını test etmek için bir sonraki adımdır.

READ  Mühürlü orijinal iPhone müzayedesi rekor kıracak mı?