Haziran 13, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Arkeologlar Virgin Galactic’in son uzay uçuşları nedeniyle bu gerçeği gözden kaçırıyorlar

Arkeologlar Virgin Galactic’in son uzay uçuşları nedeniyle bu gerçeği gözden kaçırıyorlar

Geçen hafta Virgin Galactic başka bir uçuşu tamamlayarak üç yolcuyu ve bir eğitmeni uzayın sınırına gönderdi. Ancak VSS’de yaşayan yolcu yoktu yalnızlık Pek çok insanın kargaşa içinde olduğu bir durumdu. yerine, Rapor notu Dünyanın dört bir yanındaki arkeologlar, bir yolcunun gemide antik insan fosillerini uzaya taşımasından üzüntü duyuyor.

VSS’de alınan fosiller yalnızlık Bazıları dahil Australopithecus sedibaAraştırmacıların tahminlerine göre yaklaşık iki milyon yıl önce yaşamış. İkinci kazı ise Homo naledi250 bin yıl önce yaşamış eski bir insan türüdür. Her iki tür de Güney Afrika’daki Johannesburg yakınlarında Lee Berger liderliğindeki ekipler tarafından keşfedildi.

Aslında uzaya gönderilen fosilleri ihraç etmek için Güney Afrika Miras Kaynakları Ajansı’ndan (SAHRA) izin alan kişi Berger’di. Gemide Güney Afrikalı işadamı ve gemideki üç yolcudan biri olan Tim Nash tarafından taşındılar. yalnızlık.

Videoyu Görüntüle Homo nalediUzaya gönderilen iki tür antik insan fosilinden biri.

Bu antik insan fosillerinin uzaya taşınması, “bilime, keşfe, insanın ve Güney Afrika’nın kökenlerine” dikkat çekmeyi amaçlayan ayrıntılı bir propaganda kampanyasının parçasıydı. Berger sordu erkek. Arkeologlar, bunun yol açabileceği potansiyel maruziyete rağmen, bu hareketin kalıntıları tehlikeye attığını ve kalıntılar için tanımlanan önemli referanslardan birinin kaybolmasına yol açmış olabileceğini söylüyor. A. SedibaUzaya gönderilen omuz kemiği aslında ilkti A. Sediba Bulunacak fosil ve dolayısıyla türün belirlenmesine yardımcı olacak bir referans.

Elbette, yolculuk başarılı olmasaydı bu muhtemelen çok daha farklı bir hikaye olurdu; yalnızca can kaybı nedeniyle değil, aynı zamanda yolculuk sorunsuz gitmeseydi potansiyel tarih kaybı nedeniyle. Neyse ki durum böyle değil.

Bu aynı zamanda eski fosillerin uzaya taşındığını ilk kez görmüyoruz. Daha önce dinozor fosilleri Dünya atmosferinden fırlatılmıştı. Ancak arkeologlar üzülmekte haklı. Yolculuk kötü geçseydi Bones burada sonsuza kadar kaybolabilirdi. Tarihin küçük ama önemli bir kısmı onlarla birlikte kayboldu.

READ  NASA görüntüleri Mars'ta kışın ürkütücü güzelliğini gösteriyor