Temmuz 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Artık İngiltere’nin en ünlü Kraliyet Balkonunu görmek için 95 $ ödeyebilirsiniz – ancak yine de buna dayanamıyorsunuz

Artık İngiltere’nin en ünlü Kraliyet Balkonunu görmek için 95 $ ödeyebilirsiniz – ancak yine de buna dayanamıyorsunuz
  • Buckingham Sarayı’nın Doğu Kanadı kapılarını ilk kez halka açıyor.

  • Uzun yıllar boyunca yenilenen doğu kanadında ünlü Kraliyet Balkonu ve Merkez Odası bulunmaktadır.

  • Ziyaretçiler 3.500’den fazla nesneyi görebilecek ancak balkona çıkamayacaklar.

Birleşik Krallık’taki her büyük resmi etkinlikte, İngiliz kraliyet ailesinin ileri gelenleri Buckingham Sarayı’nın balkonunda kalabalığa el sallamak için sıraya giriyor.

Burası Prens Charles ve merhum Prenses Diana’nın düğünden sonra ilk halka açık öpüşmelerini paylaştığı yer ve Prens Harry ile Meghan Markle ve ailesi arasındaki anlaşmazlık gün yüzüne çıkmadan yıllar sonra “Muhteşem Dörtlü”nün kalabalığa el salladığı yer. .

Diana ve Charles'ın düğün öpücüğü

Prenses Diana ve Prens Charles, 29 Temmuz 1981’deki düğünlerinin ardından Buckingham Sarayı’nın balkonunda öpüşüyor.Getty Images aracılığıyla Tim Graham Fotoğraf Kütüphanesi

Ancak şu ana kadar binanın bu kısmı hiçbir zaman halka açık olmamıştı.

11 Temmuz’dan 29 Eylül’e kadar saray ziyaretçileri, Buckingham Sarayı’nın uzun bir yenilemeden yeni çıkan Doğu Kanadı’na rehberli tur için yaklaşık 95 dolar ödeyebilecek.

Biletler Nisan ayında duyurulduktan birkaç saat sonra tükendi. Sky News bildirdiSaray şu anda bu deneyin gelecek yıl tekrarlanma ihtimali üzerinde çalışıyor.

İki Royal Collection Trust çalışanı, yenilenmesinin ardından 8 Haziran 2024'te Londra Buckingham Sarayı'nın Doğu Kanadı'nda büyük, parlak, lotus şeklindeki bir cam avizeyle ilgilenirken birbirine bakan basamaklı merdivenlerde duruyor.  Arkalarında kraliyet ailesinin üyelerinin halka açık gösteriler için kullandığı balkon var.İki Royal Collection Trust çalışanı, yenilenmesinin ardından 8 Haziran 2024'te Londra Buckingham Sarayı'nın Doğu Kanadı'nda büyük, parlak, lotus şeklindeki bir cam avizeyle ilgilenirken birbirine bakan basamaklı merdivenlerde duruyor.  Arkalarında kraliyet ailesinin üyelerinin halka açık gösteriler için kullandığı balkon var.

Merkezi oda ünlü balkona açılmaktadır.Getty Images aracılığıyla Jonathan Brady/PA Görüntüleri

Doğu kanadı binanın ana cephesini kaplıyor ve balkon manzaralı orta odayı içeriyor.

1847’de Kraliçe Victoria tarafından büyüyen ailesini barındırmak için yaptırılarak at nalı şeklindeki bir avluyu çevreleyerek inşa edildi.

Balkonun kendisi Kraliçe’nin kocası Prens Albert’in “halkla iletişim kurma” ve saray kadastrocusu Caroline de Guiteau’nun fikriydi. The Guardian’a anlattı.

Royal Collection Trust personelinin iki üyesi, Buckingham Sarayı'nın Doğu Kanadı'nın uzun bir yenileme çalışmasının ardından açılışı öncesinde, 8 Temmuz 2024'te dönem resimleri, süslü mobilyalar ve enstalasyonlarla süslenmiş uzun, kırmızı halılı bir koridorda yürüyor.Royal Collection Trust personelinin iki üyesi, Buckingham Sarayı'nın Doğu Kanadı'nın uzun bir yenileme çalışmasının ardından açılışı öncesinde, 8 Temmuz 2024'te dönem resimleri, süslü mobilyalar ve enstalasyonlarla süslenmiş uzun, kırmızı halılı bir koridorda yürüyor.

Yenileme 475 milyon dolara mal oldu.Getty Images aracılığıyla Jonathan Brady/PA Görüntüleri

Ama ona kendi başına asil bir selam veremeyeceksin; BBC’ye göre.

Bunun güvenlik nedenlerinden kaynaklanabileceğini öne sürdü; balkon korkuluğu bel seviyesinin altında.

READ  'Batman' büyük bir gişe açılışına yükseldi

Gazete, mekanın da şaşırtıcı derecede dar olduğunu bildirdi.

Kral Charles bile taç giyme töreni sırasında bir darbeden endişe ediyor gibi görünüyor. Ayna 2023’te bildirildikenara çok yakın durmamaktan bahsettiğini söyleyen bir dudak okuyucudan alıntı yapıyor.

Siyah eldiven giyen bir kadın, 8 Haziran 2024'te Buckingham Sarayı'nın Doğu Kanadındaki süslü, kırmızı halılı salonda devasa, çok katmanlı bir Çin pagodasını, yenileme sonrasında yeniden açılmadan önce temizliyor.Siyah eldiven giyen bir kadın, 8 Haziran 2024'te Buckingham Sarayı'nın Doğu Kanadındaki süslü, kırmızı halılı salonda devasa, çok katmanlı bir Çin pagodasını, yenileme sonrasında yeniden açılmadan önce temizliyor.

Buradaki sergilerin çoğu 19. yüzyıl Çin sanat eserleridir.Getty Images aracılığıyla Jonathan Brady/PA Görüntüleri

Ancak merhum Kraliçe buranın sadece çalışan kraliyet mensupları için olduğuna karar verdiği için artık Harry ve Meghan bile oraya gelemiyor.

Son selfie konumuna ulaşamayabilirsiniz, ancak yine de çok şey görebilirsiniz.

Doğu kanadını ziyaret edenler 3.500’den fazla sanat eserini görebilir ve merkezi odada, kraliyet ailesinin birçok üyesinin başına asılan, lotus çiçeği şeklinde dev bir cam avize bulunmaktadır.

Bir kadın, 8 Temmuz 2024'te Buckingham Sarayı'nın Doğu Kanadı'nın yenilenmesinde son rötuşlar sırasında şömine rafındaki Cailin Saati olarak bilinen son derece süslü altın ve turkuaz saatin tozunu alıyor.Bir kadın, 8 Temmuz 2024'te Buckingham Sarayı'nın Doğu Kanadı'nın yenilenmesinde son rötuşlar sırasında şömine rafındaki Cailin Saati olarak bilinen son derece süslü altın ve turkuaz saatin tozunu alıyor.

8 Temmuz 2024’te yenileme için son hazırlıklar.Getty Images aracılığıyla Jonathan Brady/PA Görüntüleri

Sergilerin çoğu Çin temalı olup Kral IV. George’un ülkenin sanat ve tasarımına olan sevgisini yansıtıyor.

The Guardian’a göre, bu parçalar arasında Kraliçe II. Elizabeth’in birçok portresinde oturduğu odada yakın zamanda restore edilmiş, 18. yüzyıldan kalma elle boyanmış duvar kağıdı da yer alıyor.

21 Haziran 2021'de Buckingham Sarayı'nın Doğu Kanadı'nın yenilenmesi sırasında nane yeşiline boyanmış bir koridor içindeki iskele ve inşaat malzemeleri.21 Haziran 2021'de Buckingham Sarayı'nın Doğu Kanadı'nın yenilenmesi sırasında nane yeşiline boyanmış bir koridor içindeki iskele ve inşaat malzemeleri.

Buckingham Sarayı’nın Doğu Kanadı’nda inşaat çalışmaları 21 Haziran 2021’de gerçekleşecek.Getty Images aracılığıyla Yue Mok/PA Görüntüleri

Doğu kanadını yenilemenin maliyeti 475 milyon dolardı. Bu da İngiliz Parlamentosu’nda soruların sorulmasına yol açtı İlk kez 2016 yılında duyurulduğu zaman.

Sonuçta projenin bedeli, çalışan kraliyet mensuplarına kamu görevlerini yerine getirmeleri için verilen Egemen Hibesi’nde büyük bir artışla ödendi.

Orijinal makaleyi okuyun Ticaretle ilgileniyorum