Ekim 6, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Aston Martin, Pebble Beach’te 690 beygir gücündeki Vantage Roadster’ı tanıttı

Aston Martin, Pebble Beach'te 690 beygir gücündeki Vantage Roadster'ı tanıttı

Aston Martin V12 Vantage Roadster'ın aşağıdaki sudaki yansımasıyla yandan görünümü.

Bu renk harika.
resim: Aston Martin

Aston Martin girmeye hazırlanıyor Vantage spor arabasının V12 motorlu bir canavarla son dönemi. Ancak V12 Vantage Coupe, Aston Martin’in bu harika versiyonu da ortaya çıkardığı için sokakları yıkmaya başladığında yalnız olmayacak. V12 Vantage Roadster’a merhaba deyin.

Arkasında dağlar olan bir Aston Martin V12 Vantage Roadster'ın ön ucunun bir görüntüsü.

Dürüst olmak gerekirse, bunun büyük bir hayranıyım.
resim: Aston Martin

Bu özel sürüm dünya çapında sadece 249 adet ile sınırlı olacaktır. Her biri aynı şeyi içerecek 5.2L V12 Motor İkiz Turbo 690 beygir gücüne sahip olan coupe’de bulundu. Bu, Aston Martin’in işaret etmeye hevesli olduğu gibi, bu arabayı şimdiye kadarki en güçlü Vantage Roadster yapıyor.

Yeni otomobilin maksimum hızı 200 mil/saat ve sıfırdan 60’a 3,5 saniyede müdahale ediyor.

Aston Martin V12 Vantage Roadster'ın yandan görünümü.

Bu sadece *Şefin Öpücüğü*
resim: Aston Martin

Roberto Fedeli, Aston Martin’s chief technical officer, said in a press release, “We have worked extremely hard to ensure the V12 Vantage Roadster possesses the same potency and dynamism that characterizes the V12 Vantage Coupe, while surpassing it in terms of raw sensory excitement that you only achieve with roof down driving. This is a breathtaking machine created for our most enthusiastic customers.”

But, Bu yeni Aston Martin’de daha fazlası var Sadece etkileyici motoru. Bu enerji santrali, sekiz ileri otomatik şanzıman ve mekanik sınırlı kaydırmalı diferansiyel ile eşleştirildi. Ayrıca çatılı kardeşinde bulacağınız aynı süspansiyon donanımı var.

her köşede Karbon seramik disk frenleri bulacaksınız. Önde, altı pistonlu kaliperlerle eşleştirilmiş iki adet 410 mm rotor bulunurken, arkada dört pistonlu kaliperli bir dizi 360 mm rotor bulunuyor. Bu nedenle, gaza bastığınızda ve bu motorun şarkı söylemesini sağladığınızda gücü durdurma konusunda çok fazla endişelenmenize gerek yok.

Aston Martin V12 Vantage Roadster'ın ön fasyası

Vantage’ın yeni koca ağzı bile burada iyi görünüyor!
resim: Aston Martin

Tüm bu mekanik güç, bir coupe’de bulacağınız stili yansıtan güncellenmiş bir aerodinamik paketle eşleştirildi.

Ön tampon, çamurluklar ve motor kaputu hepsi Standart Vantage’dan modifiye edilmiştirArtık karbon fiberden yapılmıştır. Arka tampon da roadster’da ağırlıktan tasarruf etmek için kompozit malzemelerden yapılmıştır.

Bu modifikasyonlar, otomobilin yeni “geniş” duruşuyla birleştiğinde, bunun muhtemel olduğu anlamına geliyor. 1987’den Beri En İyi Görünüm. Yani bu basın çekimlerindeki renk seçimi özellikle güzel ama şuna bir bakın!

bu Aston Martin’deki tasarımcılar Yüzde 25’lik ızgarayı buraya aitmiş gibi göstermeyi bile başardım, kavislenirken ön ucu çevirerek. güzel şeyler.

Tüm bu güzelliğin burada ABD’de yaklaşık 350.000 dolara mal olması bekleniyor.

V12 Vantage Roadster’ın üretimi bu yıl içinde başlayacak ve teslimatların 2022’nin sonundan önce gerçekleşmesi bekleniyor. Bundan sonra yolda bir tane görürseniz, lütfen bir fotoğraf çekin ve bize bildirin!

READ  Capcom, dinozorlarla birlikte yeni, çok oyunculu, takım tabanlı bir oyun olan Exoprimal'i duyurdu • Eurogamer.net