Haziran 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Avukatın başarısızlığı çiftin boşanmasına yol açar. Hakim düzeltmeyi reddediyor.

Avukatın başarısızlığı çiftin boşanmasına yol açar.  Hakim düzeltmeyi reddediyor.

Bu gerçek hayattan çok romantik komedi senaryosuna benziyor. Bu tür yasal komplolar, dünyanın her yerindeki avukatları alay etmeye ve “Bu iş böyle yürümüyor” demeye zorluyor.

Ve sonra. Biz buradayız.

Londra'daki avukatlar Vardağ Şirket, sigorta kapsamında yalnızca Bayan Williams olarak bilinen müşterisi için yanlışlıkla boşanma kararı aldı. Bu tam olarak nasıl oldu, merak ediyor olabilirsiniz. Bir portal, titiz bir açılır menü ve biraz özensizlik içeriyor. itibaren Bekçi:

Aile bölümünün başkanı Sir Andrew Macfarlane, avukatların başka bir müvekkil için boşanma başvurusunda bulunmayı amaçladıklarını ancak “Williams v Williams davasında yanlışlıkla elektronik dava dosyasını açtıklarını ve bu davada nihai karar için başvuruda bulunduklarını” açıkladı.

Eşi temsil eden Vardags'taki avukatların çevrimiçi portalı “müvekkillerinin talimatı veya izni olmadan” kullandığını söyledi. Çevrimiçi sistemin “şu anda her zamanki kadar hızlı” çalıştığını ve Williams'ın boşanma kararını 21 dakika içinde verdiğini söyledi.

Artık neredeyse kesinlikle hata oluştuğunda (kayıt için iki gün sonra) düzeltilebileceğini tahmin ediyorsunuz. Ancak hakim bu talebi reddetti:

Ancak McFarlane talebi reddetti ve şunları söyledi: “Nihai boşanma kararından kaynaklanan kesinlik ve kesinliğe saygı gösterilmesi ve bunun yarattığı statükoyu sürdürme konusunda güçlü bir kamu politikası çıkarı var.”

Çevrimiçi boşanma portalının “bir kişi artık istenmediğinde, yalnızca yanlış bir düğmeye tıklayarak nihai bir boşanma kararı vereceği” izleniminin düzeltilmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

“Birçok benzer çevrimiçi işlem gibi, operatör de ancak önceki bir dizi ekrandan geçtikten sonra son fare tıklamasının yapıldığı son ekrana ulaşabilir” dedi.

Kesinlikle bir kamu yararı var ama yargıcın düşündüğü gibi olduğundan emin değilim.

Hatanın arkasındaki şirketin başkanı olan avukat Aisha Vardaghs, bunun “kötü bir karar” olduğunu söyleyerek hakimi eleştirdi. Vardağ, hatanın kontrol edici olmaması gerektiğine dikkat çekerek, “Devlet, yazım hatası nedeniyle insanları işten çıkarmamalı.” Boşanan kişinin niyetinin olması gerekir çünkü niyet ilkesi hukuk sistemimizin adilliğini desteklemektedir.

READ  Ukrayna'da drone saldırıları: Kiev, Putin'in seçilmesi öncesinde drone saldırılarını artırırken Rus petrol rafinerileri vuruldu

Şöyle devam etti: “Bir hata mahkemeye sunulduğunda ve herkes hatanın yapıldığını kabul ettiğinde, bunun mutlaka geri alınması gerekir… Yani şu anda yasamız boşanabileceğinizi söylüyor çünkü. Yaptığın bir hatadan dolayı.” Çevrimiçi sistemde. Bu doğru değil, makul değil, adalet değil.


Katherine Rubino, Above the Law'un kıdemli editörü ve podcast'in sunucusu Jabot Podcast'ive ortak sunucu Bir avukat gibi düşün. AtL'nin tavsiyesi en iyisidir, o yüzden lütfen bize ulaşın. Herhangi bir ipucu, soru veya yorumunuz için ona e-posta göndermekten çekinmeyin ve onu Twitter'da takip edin @katherine1 Veya mastodon @[email protected].