Şubat 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Avustralya'da genç sörfçü, babasının önünde köpekbalığının saldırısına uğradıktan sonra hayatını kaybetti

Avustralya'da genç sörfçü, babasının önünde köpekbalığının saldırısına uğradıktan sonra hayatını kaybetti

Haberler

Perşembe günü Avustralya'da sörf yaparken 15 yaşındaki bir çocuk, dehşete düşmüş babasının gözleri önünde köpek balığının saldırısına uğradı.

O zamandan bu yana sevenleri tarafından “yetenekli” bir sörfçü olarak tanımlanan Khai Cawley, Ennis Ulusal Parkı'ndaki Ethel Plajı yakınlarında büyük beyaz köpekbalığı olduğuna inanılan bir köpekbalığı tarafından bacağının ısırılmasının ardından sudan çıkarıldı.

“Plaja doğru ilerlemeye başladım ve kayaların üzerindeki babanın çığlık attığını ve oğlunun ona doğru yüzdüğünü görebiliyordum.” Yerel sörfçü Tim Phillip 7News'e şunları söyledi:.

Philip, köpekbalığının yaklaşık 13 metre uzunluğunda olduğunu tahmin etti.

“Sonra tekrar denize açılmaya başladım. Belime kadar suyun içindeydim ve geriye doğru koşmaya karar verdim… bu noktada göğüs hizasında, onu yakalayıp sahile, sahildeki insanların yanına sürüklemeyi başardım. sahil.”

“Bu sadece bir meseleydi… Onun cesedini denizde görmek istemedim, bu yüzden elimden geleni yaptım.”

Sağlık görevlileri Cowley'in yaralarına müdahale etti ancak sonunda onu kurtaramadılar.

15 yaşındaki Khai Cowley, Perşembe günü Avustralya'da dehşete düşmüş babasının önünde bir köpekbalığı tarafından hacklenerek öldürüldü. Güney Avustralya / Instagram'a göz atın

Popüler ama uzak bir turistik yer olan Ethel Plajı, Güney Avustralya'daki Yorke Yarımadası'nın açıklarında yer almaktadır.

Çocuk, yırtıcı bir deniz hayvanının saldırısına uğramadan önce ailesiyle birlikte tatildeydi. 7 News'in internet sitesine göre.

O günden bu yana sevdikleri, sosyal medyayı gencin ölümünden sonra anılan anmalarla doldurdu.

Popüler ama uzak bir turistik yer olan Ethel Plajı, Güney Avustralya'daki Yorke Yarımadası'nın açıklarında yer almaktadır.

Bir aile dostu sosyal medyada “Bu kadar potansiyeli olan bir çocuk. Herkesin kalbinde yer tutacak” diye yazdı. Sky News Avustralya.

Yerel halk o zamandan beri bölgedeki yaban hayatının tehlikeleri hakkında konuştu; yerel bir balıkçı, Marion Körfezi'nde köpekbalığı gözlemlerinin yaygın olduğunu söyledi.

Yerel yayına, “Bölgede bazı çok büyük bronzlar gördük, ancak burada bu normal” dedi. “Tekneyi almaya gittim ve muhafızlar Ethel'e giden yolu kapattı.”

READ  Nihai teklif: İngiliz Sunak, milyarlarca sterlinlik bir ücret anlaşmasıyla grevleri bitirmeye çalışıyor
Gencin bacağı şüpheli bir büyük beyaz köpekbalığı tarafından ısırıldı. William – Stock.adobe.com

“Parkta cep telefonu sinyali yok, bu yüzden Marion Körfezi'ne dönene kadar ne olduğunu bilmiyorduk” diye ekledi.

Trajik ölümünden sadece iki hafta önce, ülkenin 18 yaş altı sörfçü sıralamasında 146. sırada yer alan Cowley, yerel sörf kulübü Seaview Road Board Riders tarafından 'En İyi Çığır Açan Sanatçı' seçildi.

“Grom” veya “grommet”, 18 yaşın altındaki genç sörfçüler için kullanılan bir terimdir.

Cowley, Ennis Ulusal Parkı'ndaki Ethel Plajı yakınında sudan çıkarıldı. 9Haber

Surfing South Australia Perşembe günü çocuğa saygı duruşunda bulundu. Instagram paylaşımı.

“Sörf topluluğumuzun genç, yetenekli ve çok sevilen bir üyesinin Ethel Plajı'ndaki saldırıya karışan sörfçü olduğunu öğrendiğimizde yıkıldık ve olayın ölümcül olduğunu öğrendiğimizde kesinlikle yıkıldık.”

Açıklama şöyle devam etti: “En derin taziyelerimizi ailesinin yanındayız.” “Onlar bu kadar yürek parçalayıcı bir dönemden geçerken onları aklınızda tutmanızı ve mahremiyetlerine saygı duymanızı rica ediyoruz.”

Sağlık görevlileri Cowley'in yaralarını tedavi etmek için çabaladı ancak sonuçta onu kurtaramadılar. 9Haber

Saldırı, son aylarda Avustralya sularında yaşanan bir dizi benzer olayın ardından geldi.

Kasım ayında sörfçü Todd Gendel, Marion Körfezi'nin hemen kuzeyindeki Streaky Körfezi yakınlarında bir köpekbalığı tarafından öldürüldü.

55 yaşındaki adam, bir grup sörfçüyle birlikte suda kürek çekerken, bir köpekbalığı onu sörf tahtasından düşürdü, ardından “ona çarpıp suyun altına düşürdü”.

Ekim ayında Pam Cook, Beachport'ta bir iskelenin yakınında yüzerken bir köpekbalığının saldırısı sonucu bacaklarından yaralanmıştı.

Avustralya'da, Amerika Birleşik Devletleri hariç diğer tüm ülkelerden daha fazla köpekbalığı saldırısı yaşanıyor. Uluslararası köpekbalığı saldırısı dosyası (ISAF).


https://nypost.com/2023/12/29/news/teen-surfer-dies-after-hes-mauled-by-shark-in-front-of-his-dad-in-australia/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium =site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Paylaşım URL'sini kopyalayın