Haziran 23, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Avusturya’da bir uçak dolu fırtınasından geçerken burnunda ve ön camında ciddi hasar oluştu

Avusturya’da bir uçak dolu fırtınasından geçerken burnunda ve ön camında ciddi hasar oluştu

Avusturya Havayolları uçağı yola çıktı Viyana Pazar günü beklenmedik dolu yağışı nedeniyle ciddi hasar oluştu.

the Yüzeyleri173 yolcu ve 6 mürettebat taşıyan uçağın İspanya’nın Palma de Mallorca kentinden yola çıktığı sırada burnu, ön kokpit pencereleri ve panelleri hasar gördü.

Uçaktaki yolculardan Emily Oakley ABC News’e şöyle konuştu: “Sanırım inişe 20 dakika kalmıştı ki dolu ve fırtına bulutuyla karşılaştık ve türbülans başladı.”

Uçaktakiler “uçağa düşen dolu taşlarını hissedebiliyordu ve çok gürültülüydü” [of course] Çıkışa mesaj yoluyla “Bir dakikalığına çok sert” dedi.

Airbus A320’nin pilotu, ön camlarda büyük çatlaklar da dahil olmak üzere uçağın ciddi hasar görmesine rağmen güvenli bir şekilde iniş yapmayı başardı.

Bayan Oakley, sıkıntılı yolcuları sakinleştirme çabalarından dolayı pilotları ve kabin ekibini överek, “Pilotlar işleri mümkün olduğunca sorunsuz ve güvenli tutmak konusunda gerçekten mükemmel bir iş çıkardılar” dedi.

Havayolu, kazada hiçbir yolcunun yaralanmadığını doğruladı.

Avusturya Havayolları Pazartesi günü CNN’e yaptığı açıklamada, “Airbus A320, Palma de Mallorca’dan Viyana’ya olan dünkü OS434 sefer sayılı uçuşu sırasında dolu hasarına maruz kaldı” dedi.

“Uçak, Viyana’ya yaklaşırken bir fırtına hücresine yakalandı ve kokpit ekibine göre bu, hava durumu radarında görülmüyordu.”

“Mevcut bilgilere göre uçağın ön iki kokpit penceresi uçağın ön tarafıdır. [the “radome”] Dolu nedeniyle bazı panellerde hasar oluştu.

Olay A’dan haftalar sonra gerçekleşti Singapur Havayolları uçağı 211 yolcu taşıdı Ve 18 mürettebat üyesi Londra Singapur’a gitmekte olan uçakta ani hava türbülansına maruz kalınması bir yolcunun ölümüne, onlarca kişinin de yaralanmasına yol açtı.

READ  Matt Taibbi, Musk'ın Substack Notes'u devralmasının ardından Twitter'dan ayrıldı

Boeing 777, 20 Mayıs’ta Irrawaddy Havzası üzerinde ani bir türbülans yaşadı ve kabinin etrafına insanlar ve nesneler fırlatıldı. Uçak Tayland’a yönlendirildi.

73 yaşındaki İngiliz bir adam kalp krizinden şüphelenilerek hayatını kaybetti ve aralarında omurilik, beyin, kemik veya organ yaralanmaları bulunanların da bulunduğu onlarca kişi hastaneye kaldırıldı. 19 kişi hastanede kaldı Bangkok.

Singapur Havayolları Salı günü yaptığı açıklamada, hafif yaralanan yolculara 10.000 dolar tazminat teklif ettiğini söyledi.

Bir açıklamada, “Kaza nedeniyle daha ciddi yaralanmalara maruz kalanları, kendilerini iyi hissettiklerinde ve bunu yapmaya hazır olduklarında, her bir özel durumunu karşılayacak bir tazminat teklifini tartışmaya davet ettik” dedi.