Haziran 13, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Azerbaycan Ekonomi Bakanı çeşitli Türk…

Azerbaycan Ekonomi Bakanı çeşitli Türk…
(MENAFN- AzerNews) Türkiye’ye resmi bir ziyarette bulunan Azerbaycan Ekonomi Bakanı Mihail Zhaparov, çeşitli Türk yetkililerle çok sayıda görüşme gerçekleştirdi. Haberler bakanın twitlerinden alıntıdır.

Mikayil Jabbarov’a göre, ilk görüşme Türkiye Sigorta Birliği Başkanı Atilla Benli ile yapıldı. Taraflar, sigortacılık sektöründe işbirliğinin güçlendirilmesinin iki ülkenin ekonomik kalkınmasına etkisini ve potansiyel işbirliği fırsatlarını ele aldı.

Bakan, daha sonra Türkiye Ticaret Bakanı Mehmed Maz ile görüştüğünü belirtti. Bakanlar, ikili ilişkilerin tüm sektörlerde başarılı bir şekilde gelişmesinden duydukları memnuniyeti dile getirdiler ve ekonomik bağları güçlendirmeye yönelik ortak projeleri görüştüler.

Azerbaycan Cumhuriyeti Ticaret Bakanı Mehmet Maz ile yaptığı görüşme çerçevesinde, tarafların “Azerbaycan Cumhuriyeti Hükümeti ile Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Tercihli Ticaret Anlaşması”nı tadil etmek için bir protokol imzaladığını kaydetti. . . Ticaret imtiyazlarına tabi yeni bir ürün listesi üzerinde anlaşma, ticaret ortaklığını daha da güçlendirecektir.

Azerbaycan Ekonomi Bakanı son olarak Türkiye Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Albarslan Birhtar ile bir araya geldi. Görüşmede Azerbaycan ile Türkiye arasında enerji sektöründe işbirliği ve küresel projelerin hayata geçirilmesinde ortaklık ele alındı.

MENAFN15042023000195011045ID1106017337


Yasal sorumluluk reddi:
MENAFN, BİLGİLERİ HERHANGİ BİR GARANTİ VERMEKSİZİN “OLDUĞU GİBİ” SAĞLAR. Bu makalede yer alan bilgilerin doğruluğu, içeriği, resimleri, videoları, lisansları, eksiksizliği, yasallığı veya güvenilirliği konusunda herhangi bir sorumluluk veya yükümlülük kabul etmiyoruz. Bu makaleyle ilgili herhangi bir şikayetiniz veya telif hakkı sorununuz varsa, lütfen yukarıdaki sağlayıcıyla iletişime geçin.

READ  Almanya'daki Türkler, fotoğraflarda