Mayıs 26, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

NHRA Factory X sürücüsü Jeff Turk, vahşi bir kazadan uzaklaşıyor

NHRA Factory X sürücüsü Jeff Turk, vahşi bir kazadan uzaklaşıyor

NHRA’nın yeni Factory X sınıfının tanıtımıyla ilgili çok fazla heyecan var. NHRA Factory X, heyecan verici yeni bir kategoridir Chevrolet COPO Camaro, Dodge Challenger Track Pak ve Ford Mustang Cobra Jet dahil 2019 ve daha yeni otomobiller bu ayın sonlarında piyasaya sürülecek. Yarışmacılar NHRA Şampiyonası için yarışacaklar.

Holley Serisinden yeni NHRA Factory X, minimum ağırlık limiti 2.650 pound olan, fabrika borsa arabasından yaklaşık 1.000 pound daha hafif olan ve manuel şanzımanın zorunlu olduğu arabalara sahip olacak. 6 saniyelik aralıkta hemen büyük performans rakamları ve göze çarpan koşular koyabilir.

Holley tarafından sunulan NHRA Factory X’te, arabalar 33 inç yüksekliğinde, 10,5 inç genişliğinde lastiklerle çalışmalıdır. Araçlar, tampon kapakları da dahil olmak üzere stokta bulunmalı ve talep edilen marka, model ve yıl ile eşleşmelidir. OEM boyutlu kapılar her iki tarafta da çalışmalıdır. Ek olarak, her arabanın kullanılan gövdeye uygun bir stok ızgarası olmalıdır. Son olarak, far ve arka lamba tertibatları fabrika konumlarında olmalıdır.

Ancak seri henüz piyasaya sürülmemişken, sürücüler ilk sergi etkinliğine hazırlanmak için arabalarını test ediyor ve ince ayar yapıyorlar. Etkinlik, 28-30 Nisan tarihleri ​​arasında zMax Dragway’de 13. yıllık NHRA Four-Wide Nationals için planlandı.

Challenger Drag Pak Factory X yarış arabasına ince ayar yapmak için şeritte bir seans sırasında Beech Bend Yarış Pisti Parkı, Geoff Turk korku dolu anlar yaşadı. Türk, rayların üst ucundan geçerken frenleri bırakmadan önce sertçe vurdu ve ön frenler kilitlenerek arabanın kaymasına neden oldu. Ne yazık ki gömleğini zamanında bulamıyor ve araba bir duvara çarpıyor, devriliyor, pistte kayıyor ve sonunda takla atarak pistin sonunda tekrar lastiklerinin üzerinde duruyor.

Şans eseri Türk, olaydan ciddi bir yara almadan kurtuldu. Bir sosyal medya gönderisinde “Biraz ağrılıyım ve biraz topallıyorum ama çoğunlukla iyiyim” dedi.

READ  Turks ve Caicos Adaları Adli Bilgi Serisi
Jeff Durk’un yaşadığı olaydan sonra Blackbird X parça paketi. (Geoff Türk).

“Karbon frenlere ilk dokunduğumda, bu konuda uyarılmıştım. [there was not] Daha fazla yanıt, bu yüzden daha fazla bastırdım; Önden kilitlediler, sonra çılgınca gömleğin düğmesini aradım (ilk tam geçişi bulmakta sorun yaşamadım, ancak bu sefer baskı ve esneme altında) vurmadı, basmalı, yapabilir, kola basabilir veya düğmeye basabilir çok kolay bir yere sabitlendi şimdi kaydır ve düzelt.denerken sert bir duvara çarptım takla attım çatımda pistin sonuna kadar kaydım ki burada beklenmedik bir şekilde ve sürüş hatalarıma yakışır şekilde geri takla attım. lastiklerde,” diye açıkladı Dirk.

Arabaya gelince, büyük hasar gördü. Ancak Turk, “Blackbird X” onarımlarının “zaten devam ettiğini” bildiriyor. Umarız takım arabayı kısa sürede yedekler ve harekete hazır hale getirir, umarız ki yaparlar.

2023 NHRA Factory X Holley Takvimi tarafından sunulmuştur:
Tarih: Etkinlik: Konum:
4/28 – 4/30, 2023 13. Yıllık NHRA Dört Geniş Vatandaş (Sergi) zMAX Pisti, Charlotte, Kuzey Carolina
6/9 – 6/11, 2023 22. Yıllık NHRA Thunder Valley Ulusal Yarışmaları (Sergi) Bristol Yolu, Bristol, TN
6/22 – 6/25, 2023 17. Yıllık Zirve Yarış Ekipmanları NHRA Vatandaşları Zirve Motor Sporları Parkı, Norwalk, OH
8/11 – 8/13, 2023 PetArmor tarafından sunulan 34. Yıllık Menards NHRA Vatandaşları Heartland Motor Sporları Parkı, Topeka, KS
8/17 – 20/8, 2023 41. Yıllık Lucas Oil NHRA Vatandaşları Brainerd Uluslararası Yarış Pisti, Brainerd, MN
9/22 – 9/24, 2023 15. Yıllık NHRA Carolina Vatandaşları zMAX Pisti, Charlotte, Kuzey Carolina
29/9 – 10/1, 2023 12. Yıllık NHRA Midwest Vatandaşları Küresel Teknoloji Yarış Pisti, St. Louis, MO
10/26 – 10/29, 2023 23. Yıllık NHRA Nevada Vatandaşları Las Vegas Motor Yarış Pisti’ndeki Şerit, Las Vegas, NV
READ  Türk Telekom, ekonomi zarar görürken TV platformunun düştüğünü görüyor