Mayıs 26, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Bandai Namco, Elden Ring performans sorunları için özür diler • Eurogamer.net

Bandai Namco, Elden Ring performans sorunları için özür diler • Eurogamer.net

Elden Ring yayıncısı Bandai Namco, oyunla, özellikle de PC’siyle ilgili çeşitli performans sorunlarını kabul etti.

Eurogamer’ın bu sabah erken saatlerde bildirdiği gibi, Elden Ring, yaygın eleştirel beğenisine rağmen Steam kullanıcıları için şu anda “Karışık” bir derecelendirmeye sahip. Pek çok olumsuz yorum, oyunun PC’deki mevcut görsel opaklığına işaret ediyor.

dün, Digital Foundry, bu görünür kekemeliği ortaya çıkardığı bir dizi sorun arasında sıraladı Mevcut 1.02 yaması uygulanmış oyunun erken bir değerlendirmesi sırasında. Aşağıda bunun hakkında daha fazlası.

Şimdi, Bandai Namco, oyuncuların çok beklenen Elden Ring lansmanında oynarken karşılaştıkları sorunlardan yakındı.

Bir Bandai Namco sözcüsü şunları yazdı: Blog yazısı.

“Bunun neden olabileceği rahatsızlıktan dolayı özür dileriz ve sabırlı olmanızı rica ederiz.”

Gelecekteki yamalarda “incelenecek” öğelerin listesi, fare duyarlılığı ile ilgili sorunları ve “Steam hesap adı 2 bayt karakterlere ayarlandığında” Easy Anti-Chat ile ilgili bir sorunu içerir. Her ikisi de “yakın gelecekte” bir yama ile çözülecek.

Bandai Namco, “Çerçeveler fenomeni ve oyun sırasındaki performansla ilgili diğer konularla ilgili olarak,” diyerek devam etti, “Oyunu çeşitli bilgisayar ortamlarında ve platformlarda rahatça oynanabilmesi için sürekli olarak geliştirmeye çalışacağız.

PC sürümü için, grafik kartı sürücülerinizi en son sürüme güncellemek performansı önemli ölçüde artırabilir.

Son olarak Bandai Namco, oyun oynarken veya dinlenme modunda konsol beklenmedik bir şekilde kapanırsa PS5 oyun tasarruflarının etkilendiği bir sorunu kabul etti. Bu da bir düzeltmede ele alınacaktır.

Yayıncı, “Yama çıkana kadar, lütfen düzenli olarak oyundan çıkarak oyununuzu manuel olarak kaydedin” diye tavsiyede bulundu. Seçenek düğmesi ile sistem menüsünü açıp “Oyunu Bitir” seçeneğini seçerek oyundan çıkarsanız oyun verileri doğru bir şekilde kaydedilecektir.

Bu yamaların ne zaman geleceği konusunda henüz bir bilgi yok.

READ  Hainan Airlines, uçak içi eğlence için Rokid AR gözlükleri dağıtıyor

dün yazmak, dijital dökümhane Ekip, Elden Ring’in PC sürümünün, “ciddi ve dikkat dağıtıcı zaman dilimi kekeme sorunları” dahil olmak üzere “tüm grafik ön ayarlarındaki tüm donanım yapılandırmalarını etkileyecek” sorunlara sahip olduğunu kaydetti.

Digital Foundry, “Final Fantasy 7 Remake ve Halo Infinite gibi benzer sorunları olan diğer oyunlarda gördüğümüz gibi, Elden Ring’in PC versiyonuna zaman ayırmadan önce daha fazla yama beklemek mantıklı olabilir” dedi.

Bu haftanın başlarında Eurogamer, oyunu PlayStation 5’te oynadıktan sonra Elden Ring’e ender bir temel madalya verdi. Eurogamer’ın Elden Ring İncelemesi.