Mayıs 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Banksy: Sanatçı, Londra'daki yeni ağaç duvar resminin kendi eseri olduğunu doğruladı

Banksy: Sanatçı, Londra'daki yeni ağaç duvar resminin kendi eseri olduğunu doğruladı

Fotoğrafa yorum yapın,

İlk ortaya çıkışından bu yana çok sayıda insan sanat eserini görmek için akın etti

Banksy, Pazar günü Kuzey Londra'da ortaya çıkan yeni bir sanat eserinin arkasında kendisinin olduğunu doğruladı.

Yapraklara benzeyecek şekilde kesilmiş bir ağacın arkasındaki duvara sıçrayan yeşil boyayı ve yanında basınç hortumu tutan bir kişinin şablonunu gösteriyor.

Kalabalıklar duvar resmini görmek için toplanırken, yerel sakinlerden biri kendi sokağının seçilmesinden “gurur duyduğunu” söyledi.

Duvar resminin yakınındaki caddede yaşayan Wanga Sellers, “Bu biz sakinlere kişisel bir mesaj. Çok gurur duyuyoruz” dedi.

Fotoğrafa yorum yapın,

Duvar resimleri yeşillik izlenimi verecek şekilde boyanmıştı

Eski İşçi Partisi lideri Jeremy Corbyn, PA haber ajansına, sanat eserini Islington North seçim bölgesinde görmekten “memnun” olduğunu söyledi.

Milletvekili, “Banksy, daha fazla yeşil alana ihtiyaç duyan bir yerde, az yeşil alanı olan Finsbury Park'a geldi. Ülkenin en yoğun nüfuslu seçim bölgesiyiz ve çok memnunum” dedi.

BBC Radyo 4'teki 'The Banksy Story' serisini yaratan James Beck'e göre, duvar resminde beyaz bir duvar boyunca “klasik Banksy tarzı şablon” eşliğinde “büyük bir yeşil boya spreyi” görülüyor.

Muhtemelen bir basınçlı hortum veya yangın söndürücü kullanılarak yaratıldığını söylüyor.

Bay Beck, Islington Belediyesi'nin bölgedeki tabelalarda kullandığı yeşil boya renginde kibrit çöplerinin Banksy'nin ayrıntıya olan ünlü bakış açısını gösterdiğini söyledi.

“Geri adım attığınızda ağaç yeniden hayata dönmüş gibi görünüyor, ama son derece sahte ve yapay bir şekilde.

Şöyle dedi: “Artık bahar geldi ve bu ağaç yapraklarla çiçek açmış olmalı, ancak Banksy bisikletiyle oradan geçmiş ve ne kadar perişan göründüğünü düşünmüş olmalı.”

Sanatçı bu eserin kendisine ait olduğunu doğrulamadan önce, Islington belediye meclisi üyesi Flora Williamson, Banksy'nin sanat eserinin “sosyal konutların ortasında ve şehrin en yoksul bölgelerinden birinde” bulunmasının “inanılmaz” olacağını söyledi. şehir.”

Bunun bölgeye heyecan ve kültür kattığını, hayat getirdiğini düşünüyorum” dedi.

Islington Belediyesi, grafiti kaldırma ekibinin sanat eserinden haberdar olduğunu ve onu kaldırmayacağını söyledi.

Konsey, sanat eserinin ön planında yer alan kiraz ağacının yaklaşık 40 ila 50 yaşında olduğuna ve çürük ve mantar nedeniyle hasar görmüş, sağlık durumunun kötüye gittiğine inanıyor.

Bir süredir hem güvenlik hem de ömrünün uzatılması amacıyla ağacın bakımını ve budamasını yaptığını, ağacın hayatta kalması için çalışmaya devam edeceğini söylüyor.

Yakalanması zor sanatçı, çalışmalarını genellikle web sitesinde ve sosyal medyada doğruluyor ve Pazartesi günü, sanat eserinin fotoğraflarını yorum yapmadan Instagram'da yayınladı.

Gönderisinde, duvar resmi oluşturulmadan önce ağaç tamamen çıplak ve arkasında düz beyaz bir duvarla görülebiliyor.

Duvar resminin bulunduğu binanın sahibi olan Alex Georgiou, Pazar gecesi geç saatlerde öğrendiğini ve ertesi sabah ilk kez görmeye gittiğini söyledi.

Binanın şu anda boş olduğunu ve kiraya verildiğini söyledi.

“Soru şu: Şimdi onunla ne yapacağım? Şimdi onunla ne yapmam gerekiyor? Onu kesinlikle orada tutmayı ve insanların bundan keyif almasını sağlamayı planlıyorum. Herkes onu seviyor ve harika. Bana gerçekten inanamıyorum. ama dürüst olmak gerekirse” dedi.

Banksy dünyanın en ünlü sanatçılarından biri ama kimliği en azından resmi olarak bilinmiyor.

Sanatçının en son bilinen eseri, üzerinde üç askeri drone bulunan dur işareti, geçen yılın Aralık ayında orijinal olduğu onaylandıktan yalnızca birkaç saat sonra çalınmıştı.

BBC Radio 4'ün Today programına konuşan Beck, Banksy'nin sanat eserine bir ağaç ekleyerek, insanların eserini çalmaya çalışmasıyla ilgili “ortaya çıkan bir sorunu çözdüğünü” söyledi.

“Kimsenin bunu kesebileceğini sanmıyorum… Bir ağacı nasıl çalacaksın?”

Görüntü kaynağı, James Beck / Banksy'nin Hikayesi

Fotoğrafa yorum yapın,

Eserde kullanılan renk, ön planda görüldüğü üzere Islington Belediyesi tabelasıyla aynı renktedir.

READ  Bugünün burçları, 22 Ocak 2024: Koç burcunda doğanlar için günlük astrolojik tahminlerinizi okuyun; Çocuklarınızın sağlığı artık daha iyi olabilir