Şubat 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Banksy'nin eseri, sanatçının internette ifşa etmesinden bir saatten az bir süre sonra kaldırıldı

Banksy'nin eseri, sanatçının internette ifşa etmesinden bir saatten az bir süre sonra kaldırıldı


Londra
CNN

Yeni sanat eseri Banksy Sanatçının kısa bir süre sonra Londra'daki bir caddeden uzaklaştırıldığı bildirildi. Bu konuyu Instagram'da paylaştı.

İsimsiz sanatçı, Cuma günü yerel saatle öğlen (7:00 ET) sosyal medyada, dur işareti üzerindeki üç dronedan oluşan eserin bir dizi görüntüsünü yayınladı.

Ancak görgü tanıkları PA Media haber ajansına, saat 12.30'da Londra'nın güneydoğusundaki Peckham'daki bir kavşakta cıvata kesici kullanarak tabelayı kaldıran iki adamın görüldüğünü söyledi.

26 yaşındaki Alex, “Instagram'ı açtım ve dört dakika önce paylaşıldığını gördüm ve öğle yemeği molasına gitmek üzereydim. Oraya vardığımda yaklaşık iki kişi vardı. Hepimiz ona hayran kalıyor ve fotoğraf çekiyorduk” dedi. Pensilvanya.

Adamın tabelayı ellerini kullanarak kaldırmayı başaramadığını ve birkaç dakika yürüyüp cıvata kesicilerle geri döndüğünü anlatan Alex, şunları ekledi: “Bu adam geldi ve tabelayı yakaladı, biz de ona saldırısını hayranlıkla izledik.”

“Ne yapıyorsun?” dedik. Ama kimse ne yapacağını bilmiyordu, biz sadece olanları izledik. Tanık, “Hepimizin biraz kafası karışmıştı” diye devam etti.

Aaron Chown/AP

Adam tabelayı kaldırmış gibi görünüyordu.

Alex, “Onu yırttı, yolun karşısına koştu ve kaçtı. Hiçbir şey söylemedi. Sanatın kendisini pek umursamıyor gibi görünüyordu” diye ekledi.

Filistin Yönetimi'ne isminin gizli kalmasını tercih ettiğini söyleyen bir başka tanık ise pankartın kaldırılmasından duyduğu hayal kırıklığını dile getirdi.

“Garip, bu sanat eserleri çok güzel ve bir süre orada kalsalar güzel olurdu” dedi.

Filistin Yönetimi, sanat eserinin kaldırılmasının arkasında Banksy'nin bulunmadığına inanıldığını belirtti.

Gizemli sanatçının başka bir yorum yapmadan çalışmalarını sosyal medya üzerinden doğruladığı biliniyor.

Banksy'nin Filistin davasını desteklediği bilindiği için, son kısım bazıları tarafından İsrail ile Hamas arasındaki çatışmada ateşkes çağrısı olarak yorumlandı.

Sanatçının, İsrail'in dayatmasından birkaç adım uzakta bulunan Beytüllahim şehrinde bir oteli var. Ayırma bariyeri İşgal altındaki Batı Şeria'dan geçiyor.

READ  Yeni Barbie filminde Kane rolünde Ryan Gosling, oyuncu seçimi konusunda ustaca bir başarı | Film

Banksy açıldı Duvarla Kapalı Otel 2017 yılında İsrail-Filistin çatışmasına dikkat çekmek amacıyla kendisini “dünyanın en kötü manzaralı oteli” olarak tanımlıyor.

Eserlerinin yüksek piyasa değerine rağmen Son birkaç yılBanksy eserlerini kamusal alanlarda üretmeye devam ediyor, bu da korumayı neredeyse imkansız hale getiriyor, hatta hırsızlığa veya sakatlanmaya davetiye çıkarıyor.

Banksy'nin en ünlü duvar resimlerinden biri olan ve kayıt ekipmanıyla bir telefon kulübesini çevreleyen üç gizli ajanı tasvir eden “Casus Kabini” 2016 yılında yıkılmıştı.

Bu yılın şubat ayında, İngiltere'nin Margate şehrinde ortaya çıkan bir sanat eserinin parçasını oluşturan terk edilmiş bir buzdolabı bulundu. Hariç tutuldu veya alındı Banksy'nin parçanın kendisine ait olduğunu doğrulamasından sadece birkaç saat sonra.

Sanatçı 2018'de ünlü oldu Yerlebir edilmiş Eserlerinden biri olan, elinde kırmızı bir balon tutan bir kızın birkaç dakika sonra kendini parçaladığını gösteren tablosu, açık artırmada 1,4 milyon dolara satıldı.