Mayıs 30, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Barbara Corcoran’ın Verimli Bir Gün İçin Temel Sabah Alışkanlıkları

ABC’nin “Shark Tank”ında bir seri girişimci ve yatırımcı olarak Barbara Corcoran çoğu kişiden daha meşgul. Ama her zaman sabah rutini için zaman ayıracak.

CNBC Make It’e konuşan Corcoran, “Önemli bir günde rutinim önemsiz günlerden farklı değil” dedi.

Bir sabah rutinini takip etmek, üretkenliği artırmanın, enerjiyi artırmanın ve başarı şansınızı artırmanın denenmiş ve gerçek bir yoludur.

İşte Barbara Corcoran’ın verimli bir gün için kullandığı üç uygulama.

Haftada üç gün, sabahları işe gitmeden önce antrenörüyle çalıştığını söylüyor.

“Beni kurtaran bu” diyor Corcoran, “Fiziksel sağlığımdan çok akıl sağlığım için.”

Bilim, Corcoran’ın duygularını destekliyor. Araştırmalar, her hafta sadece 10 dakikalık fiziksel aktivitenin sizi önemli ölçüde daha mutlu edebileceğini gösteriyor.

Beni kurtaran bu. Fiziksel sağlığımdan çok zihinsel durumumla ilgili.

Barbara Corcoran

Emlak Girişimcisi ve ‘Shark Tank’ Yıldızı

Araştırmalara göre, fiziksel aktiviteyle meşgul olmak ertesi gün için uyanıklığınızı da artırabilir. sabit Kasım 2022’de Nature Communications’da yayınlandı.

UC Berkeley’deki İnsan Uyku Bilimi Merkezi’nde doktora sonrası araştırmacı olan Rafael Vallat, CNBC Make It’e verdiği demeçte, “Fiziksel aktivite miktarı ne kadar yüksek olursa, ertesi gün o kadar uyanık ve uyanık olacaksınız.”

“Erken kalkan” Corcoran, sabah egzersiz seanslarından sonra ofise gider: “Ofisime erken giderim çünkü elimden gelenin en iyisini öğleden önce yaparım.”

Günlerine biraz heyecan katmak için kendine olan saygısı için iyi olabilecek iyi giyinmeyi de hedefliyor.

Psikoterapist Tess Brigham’a göre, kendinizi güçlü hissettiren şeyleri giymek, kendinden emin görünmenin ve hissetmenin harika bir yoludur.

Brigham, giydiğiniz kıyafetler “performansınızı artırabilir ve başkalarının sizin hakkınızda sahip olduğu izlenimi artırabilir” diyor.

Corcoran, “Başarılı bir gün geçirmek için her gece yaptığım bir şey var” diyor. “Ertesi gün için yapılacaklar listesi yapmadan asla yatmayacağım.”

READ  Bir kraliçe, 70 yıllık saltanatında ilk kez tüm Royal Ascot oyununu kaçırdı

Ancak sorunsuz bir gün için, yapılacakları ilgi kategorilerine ayırdı:

  1. Görevler “A” “yapmak isteyeceğiniz şeyler değil” ama gerekli ve yapılması gereken şeylerdir: bunlar “işinizi ileriye taşıyan şeyler, yüzleşmek istemediğiniz şeylerdir.” [and] Birine söylemeniz gereken şeyler, hatta insanları kapı dışarı eder.”
  2. “B” ve “C” öğeleri diğer her şeydir, ancak A görevlerinden daha az önemlidir.

“Ertesi sabah gidiyorum [and] Corcoran, “İkramiyeleri aradan çıkarın,” diyor. Ama B ve C’yi ertelerseniz, bunun bir anlamı olmayacaktır. “

Beni önemli olan şeylerde üretken kılıyor.

Barbara Corcoran

Emlak Girişimcisi ve ‘Shark Tank’ Yıldızı

Bir yapılacaklar listesine sahip olmak Corcoran’ın yolunda gitmesini sağlar ve görevleri önem sırasına göre organize etme yönteminin sorumluluk sahibi olmasına yardımcı olduğunu fark eder.

“Önemli olan şeylerde üretken olmamı sağlıyor. Ve o listede kişisel şeylerle işle ilgili şeyleri karıştırdım” diyor. “Hayat bu. Artık hepsi birbirine karıştı.”

Açıklama: CNBC, “Shark Tank”ın özel ağ dışı kablo haklarına sahiptir.

Kaçırmayın: Paranız, işiniz ve hayatınızla daha akıllı ve daha başarılı olmak ister misiniz? Yeni bültenimize abone olun!

Ücretsiz CNBC raporunu alın, Resesyonda olup olmadığımızı anlamanın 11 yoluVe Kelly Evans, durgunluğun başladığını veya çoktan başladığını gösteren en önemli göstergeleri gözden geçirdiği yer.