Haziran 10, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Amerikan Müzik Ödülleri, BBMA’nın ağsız bir tarih almasıyla 2023’ü atlayabilir

American Music Awards’a bir yıl ara verilecek, türlü öğrenmek.

Billboard Müzik Ödülleri’nin tarihini genellikle AMA’ların düzenlendiği Pazar günü olan 19 Kasım 2023’e kaydıracağını duyuran haberin ardından, ana şirket Dick Clark Productions’ın AMA’ları mümkün olduğunda 2024’e taşımaktan başka seçeneği olmadığı görülüyor. Daha önce Billboard tarafından düzenlenen Mayıs slotunu alın.

Birden fazla kaynak, hiçbirinin Penske Media Corp’un (ana şirketi) sahibi olduğu yayın ortağı ve yapımcı Dick Clark Productions’ı güvence altına almadığını söylüyor. türlü ve Billboard) hangi şovun ağırlığını geride bırakacağına karar vermek için. PMC, Billboard yayınına sahip olduğundan, içerdekiler, düşüncenin kendi markasını tanıtmak olduğunu öne sürüyor. Müzik endüstrisi profesyonelleri arasındaki gevezelik, 1973’te başlatılan AMA’nın eskimekte olduğu yönünde.

Ancak bir PMC sözcüsü, her iki televizyon oylaması ödülüyle ilgili tartışmaların sürdüğünü doğruladı. Bir PMC sözcüsü, “Her iki program için de ağlardan ve animatörlerden teklifler aldık” dedi.

Bir süredir American Music Awards ile ortaklık yapan ABC, 15 Mart’ta kamuoyuna açıklanana kadar BBMA’nın değişikliğinden habersizdi. türlü AMA sözleşmesinin yenilenmesine ilişkin herhangi bir karar alınmadığı.

BBMA’lara gelince, kaynaklar ayrıca programı 2018’den beri yayınlayan NBC’nin bu yıl almadığını doğruladı. Bunun yerine NBC, Eylül’de çıkacak yeni Halkın Seçimi Ödülleri de dahil olmak üzere sonbaharda Halkın Seçimi Ödülleri serisini genişletmeye odaklanıyor.

AMA’nın reytingleri son yıllarda istikrarlı bir şekilde düştü ve şov, 2022’de kilit 18-49 demografisindeki yetişkinler arasında 0,6 reyting ve yalnızca 3,53 milyon izleyici ile en düşük seviyeye ulaştı. Önceki iki yılda şov eşitti, hem 2021’de hem de 2020’de 1.0 puan ve 4 milyon izleyici aldı.

AMA, yayıncı Grammy’leri CBS’ye yayınlama haklarını kaybettikten sonra Dick Clark tarafından ABC için oluşturuldu. 1980’lerin ortalarında AMA, Grammy’ler için güçlü bir rakip haline geldi – hatta bazı yıllarda, özellikle de Michael Jackson’ın popülaritesinin dorukta olduğu on yılın başlarında daha fazla izleyici çekti. AMA ilk olarak 1974’ten 2003’e kadar kışın – Ocak veya Şubat – yayınlandı. 2003’te, o zamandan beri (bu yıla kadar) yayınlandığı Kasım ayında da ikinci bir gösteri düzenledi.

READ  Matthew McConaughey, Lufthansa'nın Korkunç Uçuş Olayını Detaylandırıyor: 'Korkunç Bir Cehennem'

Billboard Müzik Ödülleri için kudocast, 1990’da Fox’ta başladı, burada 2006’ya kadar sürdü ve her zaman Aralık başında yayınlandı. Bundan sonra, ödül şovu, 2011’de ABC için yeniden canlandırılana ve muhtemelen AMA’larla çatışmaları önlemek için Mayıs’ta yeni bir yuva konulana kadar birkaç yıl boyunca karanlıkta kaldı. 2017’ye kadar ABC’de kaldı, ancak şov 2018’de rakip yayıncı NBC’ye taşındı. 2022’ye kadar bu ağda yayınlandı ve genellikle Mayıs ayında o Pazar gününü işgal etti.

BBMA’lar son birkaç yılda reytinglerini koruma konusunda biraz daha başarılı oldular, hem 2021’de hem de 2022’de 0,7 reyting elde ettiler ve 2021’de ortalama 2,8 milyon ve 2022’de 2,6 milyon izleyici çektiler.

Tabii ki, ödül şovları ya yayınlanmak üzere lisanslanmalı – ve bu günlerde bazen yayınlanıyorlar – ortaklar ya da hiç reyting almıyorlar. Dolayısıyla, nihayet gelecek yılın AMA’larını – veya bu yıl BBMA’ları – bu konuda üstlenecek bir ağ olmadan – bu karışıklığın gerçek etkisinin şekillenmesi için biraz zamana ihtiyacı olacak.

ABC Cuma günü yorum yapmaktan kaçındı.

(Jennifer Mass bu rapora katkıda bulunmuştur.)