Haziran 27, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Bay Area’dan bir genç, Auckland Show’da Pearl Jam için davulcu rolünü dolduruyor

Bay Area'dan bir genç, Auckland Show'da Pearl Jam için davulcu rolünü dolduruyor

18 yaşındaki davulcu Kai Neukermans A’ya gittiğinde inci reçeli Bu ayın başlarında Englewood’daki Forum’da sunulan konuşmada, saldırı lideri Eddie Vader’ın kalabalığın içinden birinden bir kağıt parçası almasını izledi. şarkı 2013 “Yıldırım” kaydından “Görgülerine Dikkat Et” dahil öneriler.

fakat Körfez bölgesi Lise öğrencisi, yaklaşık bir hafta sonra, COVID virüsü için pozitif test eden Matt Cameron için bir iş doldurması istendiğinde, Oakland Arena’da efsanevi Seattle grunge grubuyla aynı şarkıyı çalacağını asla hayal etmemişti. ve parti dışında oturmak zorunda kaldı.

Vader, New Yorker’ı sallamadan ve izleyicilere tanıtmadan önce, “Henüz liseden mezun olmadı. Bu yıl, değil mi?” dedi. “Millet, bu Kai. Kai, bu herkes!”

Mill Valley’deki Tamalpais Lisesi’nden mezuniyetin eşiğinde olan genç, Ludwig Vestalite’nin davul setinin arkasındaki yerini aldı ve yaklaşık 20.000 kişilik denize baktı. Dört yıl önce kendi grubunu kurdu. Canlı, bas çalan 14 yaşındaki kardeşi Manoa Neukermans ve vokalist ve gitarist 17 yaşındaki arkadaşı Bastian Evans ile birlikte. Birlikte sörf dükkanlarında, kayak pistlerinde ve Lollapalooza Chile ve Atlanta’daki Shaky Knees gibi bir dizi festivalde sahne aldılar.

Ama asla böyle bir teklifte bulunmadı.

“Orada bulunan insan sayısı gerçeküstüydü” dedi. svgat Pazar öğleden sonra. “Arena aydınlandı ve herkes çığlık atıyordu.”

Saçını yüzünden tarayarak gruba söz verdi ve en iyisini diledi.

Neukermans, arkadaşlarından gelen metin mesajlarının Perşembe gecesi ortaya çıkmaya başladığını söyledi – Pearl Jam’in Auckland’daki ilk iki şovundaydılar ve Cameron’ın hastalığı haberini duyunca, onu grubu aramayı denemeye teşvik ettiler.


Gerçekten de, bir yıl önce Dana Point’teki Ohana Müzik Festivali’nde çalarken tanıştığı Federer’in 17 yaşındaki kızı Olivia’yı tanıyordu. Ama ona mesaj attığında, şu anda Pearl Jam ile turda olan Red Hot Chili Peppers’ın eski gitaristi Josh Klingover’ın Cameron için çalıştığını söyledi.

READ  Tom Hanks, Pittsburgh'un her yerinde şaşırtıcı sakinleri görünüyor

Newkermans, “Daha yeni yattım ve bunu unutmuştum” dedi.

Ertesi gün öğleye doğru okuldayken, Olivia’dan grubun potansiyel davulculardan tanıtımlar aldığını söyleyen ve ona Pearl Jam şarkısını çalarken bir videosunu göndermesini isteyen başka bir mesaj aldı.

“Denemeye değer,” dedi.

Fırsatı değerlendirerek okulu bıraktı ve doğruca Pacifica’daki Green Room Music’e gitti ve orada prova yapmak için kendi davul öğretmeniyle tanıştı.

Newkermans, “Önümüzdeki sömestr bir istatistik sınavım vardı ve bunu pek iyi yapmadım ama eminim gelecek hafta sınava girmeme izin verirler” dedi.

Tek düşünebildiği, birkaç saat boyunca defalarca dinlediği, kişinin teslim edecek kadar iyi olduğunu hissedene kadar çekimler yaparak kaydettiği “ahlakını önemsemek” idi. Kısa süre sonra Pearl Jam’in menajeri Smitty’den bir telefon aldı: Oradaydı.

“Babamı aradım ve bana kalp krizi geçiriyormuş gibi hissettiğini söyledi” dedi.

Neukermans stadyuma geldiğinde, kendisinden bir COVID testi yapması ve ses kontrolü için Pearl Jam’e katılması istendi.

“Şovdan önce tüm grubun ve benim prova yaptığımız küçük bir prova odası vardı” dedi. “Çok eğleniyorlardı. Hepsini görmek bir zevkti.”

Gösteri başladığında, Neukerman’lar küçük kardeşiyle birlikte sahnenin yanında bekledi. Bir şarkı çalacağı söylendi ve zamanı geldiğinde baskıyı hissetmekten kendini alamadı.

“Kalbim hopladı ve bir an bayıldım” dedi. “Ama yapabileceğimden emindim çünkü çok çalıştım.”

Üç dakika sonra ve bir ömür sonra, spot ışığında geçirdiği süre sona erdi – ama bu onu öldürdü. Vader zaferle elini kaldırdı ve ekibin geri kalanıyla birlikte selam vermesini sağladı. O akşamın ilerleyen saatlerinde plazadan çıkarken, kalabalıktaki insanların fotoğraf çekmek ve onu tebrik etmek için yanına geldiğini söyledi.

“Bu davulcuydu!” Bazıları ağladı.

18 yaşındaki Kai Newkermans, 13 Mayıs 2022 Cuma günü Auckland Arena’da Pearl Jam için oynuyor.

melisa lamba

Neukermans, o zamandan beri radyo istasyonlarından, haber kuruluşlarından, arkadaşlardan ve aileden sürekli telefon görüşmeleri yapıldığını söyledi. Konuk köşesi yazması da istendi. ülke dergisi deneyim hakkında.

Newkermans, “Her şey çok hızlı oldu” dedi. “Müteşekkirim.”

Şu anda The Alive ile bazı yeni şarkılar üzerinde çalışıyor ve yakında bir EP yayınlamayı umduklarını söyledi. Bir sonraki parti Napa’daki Bottle Rock’ta olacak.

Ama önce Neukermans, lise mezuniyetine iki hafta içinde hazır olacağını ve muhtemelen bir istatistik sınavına girmesi gerektiğini söyledi.