Eylül 28, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Bazı Epson yazıcılar, sonunda otomatik hale gelecek şekilde programlanmıştır.

Bazı Epson yazıcılar, sonunda otomatik hale gelecek şekilde programlanmıştır.

Ekranda iki kırmızı harf bulunan bir Epson yazıcının resmi

resim: Gizmodo

Yazıcılar hala tüketici elektroniğinin en sinir bozucu parçalarından biridir, ancak pahalı mürekkebe olan susuzluğun ve bazen kağıtta boğulmanın ve boğulmanın bir Epson yazıcı kullanmanın en büyük zorluğu olmadığı ortaya çıktı. haddi zatında Bazı kullanıcıları keşfedincihaz olabilir Bir gün çalışmayı bırakacak şekilde programlandıeğer sık ​​kullanılıyorsa.

“Planlı eskitme” ifadesi, pratik bir önlem olarak, genellikle tüketici elektroniği ile atılır.e ürünün özel olarak tasarlandığı ve yalnızca birkaç yıl içinde yükseltilmesi veya değiştirilmesi gereken sınırlı bir kullanım ömrü ile üretildiği yerler. Çoğu şirket, bu yaklaşımı kullanmayı reddeder veya bunun neden gerekli olduğuna dair çok spesifik ancak şüpheli nedenler belirtir. Mark HavenConnecticut’taki New Haven Üniversitesi’nde yazar ve öğretim görevlisi olan , yakın zamanda keşfedildi.

Haven kısa süre önce Twitter’a taşındı Görünüşe göre, “hizmet ömrünün sonuna ulaştığına dair bir uyarı mesajı görüntüleyen” eşlerinin “pahalı @EpsonAmerica yazıcısı” ile sinir bozucu bir deneyim paylaşmak için.” sonra Ya bir servisin onu ölümden geri getirmesini ya da tamamen değiştirmesini gerektirerek çalışmayı durdurdu.

Peki yazıcıdaki sorun nedir? ölü motor? arızalı devre kartı? hayır. Hata mesajı, yazıcının içindeki fazla mürekkebi toplayan ve fazla mürekkep içeren gözenekli pedlerle ilgiliydi. bunlar zamanla yıpranmak, Bu, mürekkebin dökülmesinden kaynaklanan olası maddi hasar risklerine ve hatta yazıcının kendisinde hasara yol açar. genellikle, Yazıcıdaki diğer bileşenler, bu pedler kullanılmadan önce aşınır veya tüketiciler birkaç yıl sonra daha iyi bir modele geçerler, ancak bazı yüksek hacimli kullanıcılar, yazıcının geri kalanı tamamen iyi ve kullanılabilir görünürken bu hata mesajını alabilir.

göre Reform için mücadele Substack, kendi kendine oluşturma sorunu Epson L130, L220, L310, L360 ve L365 modellerini etkiler, ancak en az beş yıl öncesine kadar diğer modelleri de etkileyebilir. Zaten orada YouTube’daki videolar göstermek Diğer Epson kullanıcıları, yazıcılarını hayata döndürmek için bu mürekkep pedlerini manuel olarak değiştirir. Şirket teklifleri Yalnızca Windows için Ink Pad Reset Utility Bu, yazıcının ömrünü kısa bir süre için uzatacaktır, ancak yalnızca bir kez kullanılabilir ve ardından, Cihazın resmi olarak servise alınması veya tamamen değiştirilmesi gerekecektir.

Birkaç yıl önce Epson, EcoTank yazıcı serisini piyasaya sürdü, Renkli mürekkep püskürtmeli yazıcılar için son derece yüksek mürekkep püskürtmeli kartuş değiştirme maliyetinin üstesinden gelmek için özel olarak tasarlanmıştır. Yazıcılar, daha ucuz mürekkep şişeleriyle kolayca doldurulabilen büyük mürekkep tanklarına sahiptir ve sonuç olarak Epson’un EcoTank yazıcıları daha pahalıyken, uzun vadede, özellikle çok sayıda renkli fotoğraf basanlar için daha ucuza çalışacaklardır. Ama bu aslında çalışmaya devam ettiklerini varsayar. Uzun dönem. Epson yazıcılarının mürekkep pedlerini manuel olarak değiştiren kullanıcıların videoları, şirketin bu parçayı kullanıcı dostu hale getirmek için donanımı yeniden tasarlayabileceğini gösteriyor. Bu, cihazların ömrünü büyük ölçüde uzatır. Ancak şu anki haliyle şirketin dağılmasının riskleri var. Sürekli büyüyen e-atık sorununa katkıda bulunun ve tüketicileri ihtiyaç duymadan çok önce yeni cihazlar aramaya zorlamak.

Bu gönderiye yorum yapmak için Epson’a ulaştık ve şirkete özellikle modeller hakkında sorular sorduk. bu sınırlamadan etkilenir. biz de sorduk ikisinden biri Bakım, yazıcının garantisi kapsamındadır ve değilse maliyeti ne olabilir ve bunu duyduğumuzda bu hikayeyi güncelleyeceğiz.

READ  Sonic Origins 23 Haziran'da geliyor, yeni bir promosyon ve web sitesi yayında