Aralık 5, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Belki çok geç olmadan Flipper Zero almalısın

Belki çok geç olmadan Flipper Zero almalısın

Birkaç yıl önce piyasaya sürülmesinden bu yana teknoloji meraklıları bu uygulamaya aşık oldu Palet Sıfır. Bu küçük penetrasyon testi cihazı, her şeyi hacklemeyi eğlenceli ve kolay hale getiriyor ve 170 dolarda, tam olarak ağır kaldıraç dediğiniz şey değil. Bununla birlikte, amatör bilgisayar korsanları onu kullanarak eğlenceli bir gün geçirebilirken, Flipper cihazı aynı zamanda polis ve kurumsal çevrede biraz endişeye neden oluyor gibi görünüyor. Bir noktada birisinin herkesin eğlencesini durdurmak için yüksek sesle şikayet edeceğini hayal edebilirsiniz.

Flipper’la ne kadar eğlenilebileceği, çevrimiçi olarak onunla ilgili çok sayıda video arasında gezindiğinizde kolayca anlaşılır. Burada, kullanıcıların yollarına çıkan her şeyi coşkuyla hackledikleri görülebilir. Kendi arabalarıben Akıllı ev aletleri TV’ler, cep telefonları ve hatta Trafik İşaretleri. Flipper’ın bu kararı verdiği temmuz ayında cihazın zararlı güçleri büyük ölçüde arttı. Kendi uygulama mağazasını açıyor; Doğrudan aracın mobil uygulamasına yerleştirilmiş olan mağaza, kullanıcılara otomatikleştirilmiş istismarlardan oluşan gerçek bir hazine hazinesi arasından seçim yapma yeteneği veren birçok açık kaynaklı tak ve çalıştır yazılım özelliği sunuyor.

Görünüşe göre her hafta yeni bir Flipper saldırı hedefi belirleniyor. Konuya ilişkin örnek: Bu hafta, cihazın Uzaktan spam göndermek için kullanılabilir (Ve bazı durumlarda, Bluetooth destekli bir saldırı kullanarak Android ve Microsoft cihazlarını kilitleyin). Bu saldırı aslında daha önce açıklanan benzer bir saldırının, donanım yazılımının değiştirilmesi yoluyla yapılan bir varyasyonudur. Hedeflemek için kullanılabilir iPhone’lar çöküyor. Cihaz bir kez daha en önde gelen platformlar ve şirketler için bile sorun yaratabilecek gibi görünüyor.

Tahmin edilebileceği gibi herkes Flipper’ın dijital karmaşa yaratma yeteneğinden memnun değil. Bazıları onun sadece korsanlık yaptığını iddia etti Ayrıca kolay– Dijital korsanlığın önündeki engeli, çok sınırlı bilgiye sahip kişilerin bile artık görünen her cihazı hackleyebileceği noktaya kadar indiriyor; Bu arada, diğer eleştirmenler bunu şüphesiz (çoğunlukla) yasayı çiğnemek için kullanılacak bir araç olarak görüyor. Bu yılın başlarında Amazon resmi duyuruyu yaptı Cihazın satışının yasaklanması platformunda kredi kartı şifreleyici olarak kullanılabileceğini savunuyor.

READ  PlatinumGames'in canlı hizmet unvanı gerçekten kötü bir başlangıç ​​yaptı

Kolluk kuvvetlerinin de cihazı izlediği görülüyor. Ağustos ayında Daily Dot Bir rapor yazıldı Güney Dakota Polis Birleşme Merkezi, diğer istihbarat ve polis teşkilatlarına, yerli aşırılık yanlılarının Flipper cihazını elektrik şebekelerine sızmak için kullanabileceği konusunda bir uyarı dağıtıyordu. Son yıllarda polis, Flipper’ın Amerika Birleşik Devletleri ve Brezilya dahil birçok ülkede sevkiyatına da el koydu. Brezilya’da Flipper’a yönelik baskı aynı olmuş gibi görünüyor Çok daha tehlikeli– ulaşmak Etkili yasak. Bu durum politikada bir değişikliğe yol açtı Çevrimiçi spekülasyon Diğer ülkelerin cihaza benzer yasaklar uygulayıp uygulayamayacağı hakkında. ABD’nin bu tür bir müdahalesi pek olası görünmese de, böyle bir aracın gelecekte bir noktada düzenleyici kaygılara neden olup olmayacağını düşünmeye değer.

Kısacası: Çok geç olmadan Flipper Zero’yu almanızı öneririm. Elbette, henüz resmi bir yasak yok ama, şey… asla bilemezsiniz. Bir şey bu kadar eğlenceli olduğunda birinin onu elinden almaya çalışması an meselesidir.