Aralık 1, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Pixel 8 Pro ekran radikal güç verimliliği yükseltmeleri sunuyor

Pixel 8 Pro ekran radikal güç verimliliği yükseltmeleri sunuyor

Google Pixel 8 Pro, en azından şu ana kadar ABD’de satılan geleneksel bir akıllı telefondaki en parlak ekrana sahip. Daha ayrıntılı testlere göre bu ekran aynı zamanda Google’ın önceki sürümüne göre önemli ölçüde daha fazla enerji tasarrufu sağlıyor.

Pixel 8 Pro’daki yeni “Super Actua” ekran, 3120 x 1440 çözünürlüğe sahip bir AMOLED LTPO paneldir. Camila Wojciechowska’ya, özellikle bir Samsung E7 ekranı. Açıkçası çok iyi bir ekran. Pixel 8 Pro’nun ekranı, mükemmel parlaklığı, mükemmel renkleri ve daha fazlası sayesinde incelemelerde çok fazla övgü aldı. 2.400 nit ekran günümüzün en iyi akıllı telefon ekranlarından biridir ve görünen o ki bu sadece görünüşten daha fazlasıdır.

Dylan Raja XDA GeliştiricileriPixel 8 Pro ekranının derinliklerine dalmadan önce, Twitter/X’te açıklandı Pixel 8 Pro, Pixel 7 Pro’ya göre önemli ölçüde daha fazla güç verimliliğine sahiptir. Testler, yeni panelin 960 nit’e ulaşmak için yalnızca 3 watt güce ihtiyaç duyduğunu gösteriyor; bu, ekranı 960 nit’te 6,4 watt güç tüketen Pixel 7 Pro’nun ihtiyaç duyduğu gücün yarısından daha az.

Yıldan yıla dramatik bir değişim var, özellikle de ona baktığınızda Pixel 7 Pro nasıl acı çekti? Bu bölgede. Pixel 6 Pro’nun ekranına göre nit başına daha fazla güç tüketiyordu ve 964 nitlik alt üst parlaklığında (test sırasında), 1.070 nit’te 4,4 watt tüketen Galaxy S22 Plus’tan daha fazla güç tüketiyordu.

Karşılaştırıldığında, Pixel 8 Pro’nun ekranı aslında iPhone 14 Pro Max ve Samsung Galaxy S23 Ultra’nın ekranlarından daha fazla güç verimliliğine sahip. En azından bu testte 960 nite ulaşmak için hem Apple hem de Samsung cihazları, Pixel’in 3 watt’lık çekişine kıyasla yaklaşık 4 watt’lık bir güce ihtiyaç duydu ve Pixel’in ekranı, parlaklık arttıkça daha az güç kullanarak daha parlak kaldı. Raja, Pixel’in burada Apple ve Samsung’un “bir adım ilerisinde” olduğunu söyledi.

READ  Chocobo GP Switch eShop sayfası yeni bir çıkış tarihi ile güncellendi

Elbette Google’ın liderliği sonsuza kadar sürmeyecek. Samsung’un Galaxy S24 serisinde maksimum 2.500 nit değerine ulaşan yeni bir ekran panelini benimsemesi bekleniyor ve güç verimliliği iyileştirmelerinin planlanması mantıklı. Şu anda bunun iPhone 15 Pro Max ile nasıl karşılaştırılacağı veya daha küçük Pixel 8’in nasıl bir araya geldiği de belli değil, ancak Raga O dalga geçiyor Yakında daha fazla test ikincisinden söz edecek.

Google Pixel 8 hakkında daha fazla bilgi:

FTC: Gelir elde etmek için otomatik ortaklık bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.