Mayıs 26, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Benzin fiyatları haftanın çeyreği kadar yükseliyor, ne kadar yükselebilir ve fiyatlar ne zaman düşer?

Benzin fiyatları haftanın çeyreği kadar yükseliyor, ne kadar yükselebilir ve fiyatlar ne zaman düşer?
HOUSTON, Teksas (KTRK) – Ukrayna’daki savaş şimdi sona erse bile, enerji uzmanları yüksek gaz fiyatlarının 2022’ye kadar devam edebileceğine inanıyor.

Teksas’ta gaz fiyatları galon başına yaklaşık 3,50 dolara tırmanıyor

Amerikan Otomobil Birliği’ne göre, Teksas’ta normal gazın ortalama fiyatı galon başına 3,49 dolar. Bu, geçen haftadan çeyrek daha yüksek ve 2021’den bir dolar daha fazla.

Sürücü Emily Terry, “Bence bu birçok insan için çok fazla” dedi. Enerji uzmanları, bahar tatili seyahat planlarınız varsa daha yüksek yakıt fiyatları için bütçe ayrıldığını söyledi.

Sürücü Jack Douglas, “Tahoe’mda 65 dolar gördüğümde bu beni gerçekten rahatsız ediyor” dedi. “3,50 dolar değil. Son sayıya ulaştığında. Çok ürkütücü.”

Gaz fiyatları birçok nedenden dolayı yükseliyor. Houston Üniversitesi’nde finans profesörü Craig Berong, tedarik zinciri sorunları ve pandemi nedeniyle fiyatların zaten yüksek olduğunu söyledi.

Beirong, “Ukrayna durumu daha da kötüleştirdi ve daha da kötüleştirdi.” Dedi. “Size karşı dürüst olmak gerekirse, onların yanında olup olmamamız muhtemelen ikincil bir husustur. Sadece savaşın kendisinin yıkıcı etkileri vardır.”

Berong’a göre, bu Rus petrol arzını bozuyor. Berong, “Şirketler petrol satın almak için borç para alıyor” dedi.

“Birçok banka, ‘Hey, cezalara maruz kalmamızdan endişe duyuyoruz. Bu nedenle, borç para vermeyeceğiz. ”Bu, bazı Rus üretiminin pazara ulaşmamasının nedenidir.”

Houston’ın petrol üretimindeki artışı gaz fiyatlarını düşürmeye yardımcı olamaz mı?

Politikacılar ve bazı sürücüler, pompadaki acıyı hafifletmek için yerli petrol üretimi çağrısında bulunuyor. Sürücü Robert Palmer, “Bu ülkede bu fiyatın yarısı kadar bir kapasiteye sahibiz çünkü onu kendimiz üretme yeteneğine sahibiz” dedi.

Berong, petrol şirketlerinin üretimi yavaşlatmasının bir nedeni olduğuna inanıyor. Berong, “Şirketlerin üretimi artırmak için son birkaç ayda isteksiz davranmasının nedenlerinden biri, enerji için düşmanca bir ortam ve fosil yakıtlar için düşmanca bir ortam olması” dedi.

READ  Hisse senetleri dalgalanıyor, güçlü haftalık kazançları koruyor

Behrong’a göre, durumlar değişse bile pompalarda bir farklılığın fark edilmesi haftalar veya aylar alabilir. Berong, “Şu anda, hidrolik kırma için kum ve diğer tedarik zinciri girdileri gibi şeyler nedeniyle Amerika Birleşik Devletleri’nde artan üretimle ilgili zorluklar var” dedi.

‘Sonuna kadar’: Yüksek gaz fiyatları ne kadar sürecek ve fiyatlar ne kadar yükselebilir?

Enerji uzmanları, Houston bölgesinin yakında rekor gaz fiyatları görebileceğini söyledi. Yakın tarihte hiç 4 doları geçmedi.

Önümüzdeki birkaç hafta içinde, galon başına 4 dolara ulaşabilir. Terry, “Bence yükselmeye devam ederse gelecekte kesinlikle bütçe ayırmam gerekecek” dedi.

Berong, fiyatların nasıl yükseleceğinden emin değil. Ukrayna’ya karşı savaşında çok şey Rusya’ya bağlı.

Berong, “Burada kasvetin sesi değilim, ama sonuna kadar gideceğiz” dedi. Berong, savaş bu gece sona erse bile, yüksek gaz fiyatlarının 2022’nin sonuna kadar devam edebileceğini söyledi.

Beirong, “Görünüşe göre Suudi Arabistan üretimi artırarak yanıt vermeyecek” dedi. “Yani bu iki şeyi bir araya getirirseniz, kesinlikle 2022 hakkında çok şey konuşuyoruz.”

Nick Natario’yu şuradan takip edin: FacebookVe heyecan Ve Instagram.

Copyright © 2022 KTRK-TV. Her hakkı saklıdır.