Mayıs 28, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Twitter CEO’su Parag Agrawal iki üst düzey yöneticiyi kovdu ve Elon Musk’ı satın almadan önce işe alımları dondurdu

Twitter ayrıca, iş açısından kritik roller dışındaki tüm işe alımları geçici olarak durdurduğunu da doğruladı.

San Francisco:

Twitter Perşembe günü yaptığı açıklamada, Elon Musk’ın küresel mesajlaşma platformunun yeni sahibi olmaya yakın olmasıyla birlikte, en iyi iki CEO’sunun bir çıkışa yöneldiğini ve çoğu işe alımını duraklattığını doğruladı.

Bir Twitter sözcüsü AFP’ye Twitter’da araştırma, tasarım ve mühendislikten sorumlu genel müdür Kavon Beckbor’un Ürün Başkanı Bruce Falk ile ayrılacağını söyledi.

Ancak Bikbor, San Francisco merkezli teknoloji şirketinden atıldığını söyledi.

Babalık izninde olan Bikbor, bir tweet’te “Gerçek şu ki, böyle değildi ve Twitter’dan ayrılmayı ne zaman hayal ettim, bu benim kararım değildi” dedi.

Twitter şefi Parag Agrawal, “Ekibi farklı bir yöne götürmek istediğini söyledikten sonra ayrılmamı istedi” dedi.

Twitter ayrıca, bu haftadan itibaren iş açısından kritik roller dışında tüm işe alımları geçici olarak durduracağını da doğruladı.

Musk’ın 44 milyar dolarlık Twitter’ı satın alma anlaşması geçen ay duyuruldu, ancak yine de hissedarların ve düzenleyicilerin desteğine ihtiyacı var.

SpaceX ve elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın uzay araştırmalarını yöneten Musk’ın en azından kısa bir süre için başkan olmasıyla birlikte, satın almanın 2022’de sona ermesi bekleniyor.

Musk, eski ABD başkanının platformdan atılmasının “ülkenin büyük bir bölümünü daha da yabancılaştırdığını” söyleyerek Twitter’ın Donald Trump üzerindeki yasağını kaldıracağını söylediği kaydedildi.

Musk’ın Trump’ın dönüşünü onaylaması, aktivistler arasında Musk’ın “nefret kapılarını açacağı” yönündeki endişeleri artırdı.

Trump, kendisine izin verilirse Twitter’a geri dönmeyeceğini, bunun yerine kendi sosyal ağı olan ve çekiş kazanamayan Truth Social’a bağlı kalacağını açıkça belirtti.

Trump, tweetleri ve seçim sahtekarlığı iddiasındaki söylemleriyle ateşlenen destekçilerinin, Joe Biden’ın ikinci başkanlığın galibi olarak sertifikalandırılmasını önlemek için ölümcül bir girişimde 6 Ocak 2021’de ABD Başkenti’ne saldırmasının ardından Twitter ve diğer çevrimiçi platformlardan atıldı. seçim. aylar önce.

READ  Kıdemli Tüccar Doğru Bir Şekilde Büyük Bitcoin Çöküşü Güncellemesini Çağırdı En İyi Kripto Varlıklarına İlişkin Outlook Güncellemeleri

Musk, Twitter’daki kalıcı yasakların nadir olması ve spam, dolandırıcılık veya “botlar” tarafından yönetilen hesaplar için ayrılması gerektiğini düşündü.

Aktivist gruplar, Twitter reklamverenlerini, Musk’ın sahibi olduğu saldırgan ve yanıltıcı paylaşımlara kapı açarsa hizmeti boykot etmeye çağırdı.

Twitter’ın platformun ahlaki şampiyonu olarak kabul edilen baş avukatının kaderi, Musk’ın içerik moderasyonuna kızmasından bu yana şüpheli.

Avukat Vijaya Gad, ABD Capitol isyanları gibi gerçek dünyada zorbalık ve potansiyel olarak zararlı görevlerle mücadele çabalarına öncülük etti.

Trump’ı yasaklama kararına ve uygulamadan siyasi reklamların kaldırılması da dahil olmak üzere diğerlerine katıldı.

(Başlık dışında, bu hikaye NDTV ekibi tarafından düzenlenmemiştir ve ortak bir yayından yayınlanmıştır.)