Haziran 23, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Beyoncé'nin “Jolene” cover'ı Dolly Parton'ın şarkısının sözlerini güncelliyor

Beyoncé'nin “Jolene” cover'ı Dolly Parton'ın şarkısının sözlerini güncelliyor

Görünüşe göre Dolly Parton doğru bir şekilde ima etmiş. Ülke ikonu, Beyoncé'nin 1973 klasiği “Jolene”i yeni albümünden örnekleyeceğini veya alacağını düşündüğünü söyledikten sonra Bey, merakla beklenen yeni albümü “Cowboy Carter”a şarkının sözleri ve şarkı yapısı değiştirilmiş bir cover'ını da dahil ederek tam da bunu yaptı. “

Parton, kediyi çantadan tamamen çıkarmaya izin vermedi – kayıtta iki küçük rol yaptı, taşranın buluştuğu “Tyrant”ı tanıttı ve “Jolene”den önce kendi ara parçası “Dolly P”yi yaptı. “Merhaba Bayan Honeybee, ben Dolly Bee. Hakkında şarkı söylediği güzel saçlı mors'u biliyor musunuz?” Parton, “Dolly P”de Beyoncé'nin 2016'daki “Sorry” şarkısına ve “Becky with the good hair” dizesine atıfta bulunarak bunu söylüyor. “Bana eskiden tanıdığım birini hatırlatıyor ama alevli kahverengi bukleleri vardı, Allah razı olsun. Sadece farklı renkte saçları var ama aynı acıtıyor.”

Beyoncé, orijinal şarkının sözlerini ve genel tonunu değiştirerek “Jolene”e kendi ateşli yorumunu getiriyor. Barton, erkeğini çalmaması için kadına yalvarıp yalvarınca Bay, taliplerden birine uyarı atışı yapıyor: “Erkeğimden neden etkilendiğini kolayca anlayabiliyorum / Ama bu dumanı istemiyorsun, o yüzden vur onu. başka biri.” İntikamını daha açık bir şekilde ifade etmeye devam ediyor, “Seninle bu konuşmayı yapmak zorundaydım çünkü aptalca davranmaktan nefret ediyorum / Huzurun nasıl hareket ettiğine bağlı, Jolene.”

YouTube çıkartması

Parton, Çarşamba gecesi “Jolene” kapağına atıfta bulunarak albümün parça listesinin bir fotoğrafını Instagram Hikayelerinde yayınladı ve şöyle yazdı: “Beyonce'nin 'Jolene' şarkısını beklerken orijinali çalın.” Perşembe günü, kendi tablosunda eski bir fotoğrafını yayınladı, fotoğrafa “Sadece bana Dolly P deyin” başlığını koydu ve eşlik eden ses olarak Beyoncé'nin “Texas Hold 'Em” şarkısını kullandı.

“Jolene”, Beyoncé'nin Tanner Adele ile birlikte Beatles'ın “Blackbird” (“Blackbird” başlıklı) yorumunda şarkı söylediği “Cowboy Carter”ın öne çıkan iki coverından biri. Albümün başka yerlerinde, Beach Boys'un “Good Vibrations”, Nancy Sinatra'nın “These Boots Are Made For Walkin'” ve Miley Cyrus'un “II Most “Wanted” düeti üzerindeki Fleetwood Mac'in “Landslide” şarkısına göndermeler de dahil olmak üzere çeşitli eklemeler yapılıyor. “. “.

READ  Üst düzey stüdyo yöneticileri yazarların grev görüşmelerine katıldı

“Cowboy Carter”, Beyoncé'nin “Texas Hold 'Em” ve “16 Carriages” adlı single'larını Şubat başındaki Super Bowl sırasında sürpriz bir şekilde yayınlamasının üzerinden iki aydan kısa bir süre sonra geliyor. Bir Instagram gönderisinde, muhtemelen Dixie Chicks'le (o zamanlar bilindiği üzere) Country'de tartışmalı bir performansa atıfta bulunarak “hoş karşılanmadığını” hissettiği bir olaydan sonra “Kovboy Carter”ı yaratmak için ilham aldığını açıkladı. Müzik Derneği Ödülleri 2016.

Beyoncé'nin “Cowboy Carter” albümünün tamamını okuyun.