Haziran 26, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Beyoncé’nin Yeni Şarkısı Büyük İstifa Duygusunu Serbest Bırakıyor

Beyoncé'nin Yeni Şarkısı Büyük İstifa Duygusunu Serbest Bırakıyor
çok tireli sanatçı Son şarkı “Break My Soul” Pazartesi günü geç saatlerde durdu, dinleyicilere 9’dan 5’e kendilerini “serbest bırakmaları” için yalvardı ve “İşimi yeni bıraktım, yeni bir sürücü bulacağım, kahretsin, benim için çok çalışıyorlar” dedi.

Hayranlar, sosyal medyada hemen “büyük bırakma ilahisi” olarak adlandırdılar, bir ritmi atladılar, memler yayınladılar ve Kraliçe Bey’in koşuşturma kültürünü ortadan kaldırmak ve “geceleri iyi uyumak” için motive edici mesajına uygun tweetler attılar.

“Mola: Beyoncé’nin ‘Ruhumu Kır’ı Büyük İstifanın Kaynağı Olarak Belirlendi” bir kişi tweet attı.
“Hala biz bu duygudan kurtulmadan Beyoncé’nin nasıl toplu bir istifaya teşvik edeceğini aklından çıkaramıyorsun.” Başka bir hayran tweet attı.

Beyoncé’nin geçen yıl Juneteenth’ten bu yana ilk single’ı olan şarkı, 90’ların kulüp kültürünü 2022’nin gururlu havasıyla harmanlıyor. Kaçınılmaz bir yaz mezmurudur, 90’ların başlarından Robin S’in “Show Me Love” şarkısından yoğun bir şekilde örneklenir ve Big Freedia’dan vokaller Ağır ganimet sarsıntısı olarak da bilinen New Orleans “geri tepme” rapçisi.

Big Freedia, pandeminin hem sosyal hem de ekonomik yorgunluğunu içeren şarkı sözleriyle, “Öfkenizi serbest bırakın / Zihninizi serbest bırakın / İşinizi serbest bırakın / Gelgiti serbest bırakın / Ticaretinizi serbest bırakın / Stresinizi azaltın / Aşkınızı serbest bırakın / Gerisini unutun” diyor. ondan kurtulma arzusu.

Son 12 ayda rekor sayıda Amerikalı Kendilerini işlerinden “fırlattılar” Çeşitli nedenlerle: pandemi yorgunluğu, daha iyi bir maaş veya sosyal yardım arzusu veya bir pandemi sırasında çocuklara veya yaşlı akrabalara bakma ihtiyacı.

“Büyük İstifa” olarak adlandırılan açık iş pozisyonlarını iş arayanlarla dengelemek, şu anda her işsiz işçi için kabaca iki iş fırsatı olduğu anlamına geliyor ve bu durum Fed Başkanı Powell’ın “sağlıksız” olarak nitelendirdiği bir durum.

READ  CW'nin birleşmeler ve canlı yayınlar nedeniyle 2022 iptalleri

Geçen hafta, merkez bankası gösterge faiz oranını yüzde dörtte üç oranında artırdı. Sarmal enflasyonu frenlemek ve ekonomiyi soğutmak için cesur bir girişime işaret ediyor – ancak bu hareket aynı zamanda iş piyasasını da sarsabilir.

Bu çerçevede Break My Soul, hayranlar ve ekonomistler arasında anında yankı buldu.

“Spot ışıklarında gerçekten JOLTS zamanı,” Çalışma ekonomisti Nick Bunker tweet attı, İşten ayrılan kişilerin sayısını listeleyen aylık rapora atıfta bulunarak.
Ancak Beyoncé, Powell’ın gitmediği bir yere giderse Break My Soul, hayranlara bir ikilem de sunuyor: “Şimdi işimi bırakırsam, tur için nasıl para ödeyeceğim?” Bir hayran tweet attı.