Nisan 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

“Bütün dünya çıldırdı!” O Tepeyi Koşan Kate Bush | Kate Bush

Kate Bush, 1985’te yayınlanan Run Up That Hill şarkısının listelere dönmesinden bu yana ilk röportajında ​​kayda değer başarısını tartıştı.

BBC Radio 4’ün Woman’s Hour programında Emma Barnett ile konuşan Bush, durumun “olağandışı…gerçekten şok edici, değil mi? Demek istediğim, tüm dünya çıldırdı” dedi.

O tepeyi tırmanmak 1 numara İngiltere listeleri Drake ve Beyoncé’nin yeni yüksek profilli yayınlarına rağmen Cuma günü ikinci bir haftayı zirvede geçirebilirdi. Geçen hafta 4 numaralı zirveden aşağı ABD’de beşinci sırada yer alarak ABD’deki ilk single’ı oldu.

Şarkı, son derece popüler Netflix dramasının dördüncü sezonunda Max Mayfield karakterinin ana temasıdır. Tuhaf şeylertüm bir nesil Kate Bush hayranları yarattı.

Bosch, “Harika bir dizi, parçanın biraz dikkat çekeceğini düşünüyorum. Ama böyle bir şey olacağını hiç düşünmemiştim. Diziyi Duffer kardeşler yarattı ve biz aslında ilk seriden itibaren izledik. Seriye zaten aşinaydım. Ve şarkıyı böyle olumlu bir şekilde kullanmanın ne kadar harika bir yol olduğunu düşündüm. Bilirsin, neredeyse Max için bir tür büyü gibi. Ve evet, aslında çok dokunaklı olduğunu düşünüyorum.”

Bu ayın başlarında, dizinin yaratıcılarından Matt Dover, Bush’un müziğinin 1 Temmuz’da yayınlanan 4. Sezonun en yüksek iki bölümünde geri döneceğini söyledi. “Sonunda Kate Bush için beklemediğimiz destansı bir an var, düzenlememiz sırasında keşfettik” dedi. “Sekans gerçekten harikaydı ve ondan memnunduk, ama küçük bir şey eksikti. Ve ben de “Tamam, hadi Kate’i deneyelim. Çünkü Kate ne zaman bizi hayal kırıklığına uğrattı?” dedim ve onu bu yeni zirveye çıkardım. Muhtemelen Kate Bush’un en epik anı. büyük bir şekilde geri döner.”

READ  İzleyiciler yanlış cevap nedeniyle Pat Sajak'ı görevlendirdi

Stranger Things’in son iki bölümü için, Running Up That Hill’in harika bir yeniden çalışmasını içeren yeni bir fragman yayınlandı.

Barnett’e konuşan Bush, Run Up That Hill’i listelere tekrar girmeden önce “çok uzun zamandır” dinlemediğini söyledi ve “Eski parçalarımı hiç dinlemedim” dedi. En son 2014 yılında Londra’daki tiyatro konseri dizisi için sahne aldı. şafaktan önce.

Bush, orijinal başlığının Tanrı ile bir anlaşma olduğunu söyledi, ancak “Bence sadece plak şirketi, bunun radyoda çalmayacağından endişelendiler. İnsanların bunun hassas bir başlık olduğunu hissedeceklerinden” dedi.

Ve şarkının anlamı hakkında, “İnsanların bir şarkıyı dinlemelerini ve ondan istediklerini almalarını gerçekten seviyorum. Ama aslında bir erkek ve kadının birbirleriyle değiş tokuş yapma fikri olarak yazılmıştı. Sadece ne olduğunu hissedin, diğer taraftan.”

1986’da bir önceki röportajında ​​şarkının anlamını açıklamış ve şarkının “kadınlar ve erkekler arasındaki temel farklılıklar hakkında olduğunu, sanırım bu engelleri kaldırmaya çalışıyorum, başkasının yerinde olmaya çalışıyorum. Onu nasıl gördüklerini anlıyorlar. , bunun ilişkideki sorunları çözeceğini umuyorum.”

Bush, Radio 4 röportajında, 2022’yi “inanılmaz derecede heyecan verici bir zaman… pek çok düzeyde insanlar için korkunç bir zaman. Çok zor. Ama aynı zamanda inanılmaz şeylerin olduğu bir zaman. Teknoloji böyle bir hızla ilerliyor. inanılmaz bir oran.” Bu gerçekten çok zor. Ama bilirsiniz, tıpta birçok ilerleme var ve olumlu şeyler var – bence onları bulmak için şu anda çok daha fazla çaba sarf etmeniz gerekiyor.”