Mart 21, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Biden’ın önerdiği 2024 NASA bütçesi parayı 27,2 milyar dolara çıkardı

  • Ve Başkan Joe Biden, Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi’nin bütçesini gelecek yıl %7’lik bir artışla 27,2 milyar dolara çıkarmayı hedefliyor.
  • Biden yönetimi, NASA’nın Artemis ay programı için 8,1 milyar dolara ek olarak, Mars kaya ve toprak örneklerini iade etme görevi için 949 milyon dolar ayırmayı hedefliyor.
  • Sipariş ayrıca 180 milyon dolar ekliyor, böylece NASA, 2030’da emekli olması beklendiğinde Uluslararası Uzay İstasyonunun yörüngeden çıkmasına yardımcı olacak bir “uzay römorkörü” geliştirmeye başlayabilir.

Başkan Yardımcısı Kamala Harris, 29 Ağustos 2022’de bir tur sırasında Florida’daki Kennedy Uzay Merkezi’nde NASA astronotları Shannon Walker ve Joe Acaba ile bir araya geldi.

Bill Ingalls/NASA

Perşembe günü yayınlanan 2024 için önerilen bir bütçeye göre, Başkan Joe Biden Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi’nin bütçesini gelecek yıl 27,2 milyar dolara çıkarmayı hedefliyor.

Talep, NASA’nın 2023 mali yılındaki bütçesinde %7’lik bir artışı temsil ediyor ve daha fazla para uzay ajansının Artemis ay programına gidiyor.

Artemis için bir önceki yıla göre 500 milyon dolar artışla 8,1 milyar dolara ek olarak Biden yönetimi, Mars’tan kaya ve toprak örnekleri getirme misyonu için 949 milyon dolar ayırmayı hedefliyor.

Talep ayrıca 180 milyon dolar ekliyor, böylece NASA, 2030’da emekli olması beklendiğinde Uluslararası Uzay İstasyonunun yörüngesinden çıkmasına yardımcı olacak bir “uzay römorkörü” geliştirmeye başlayabilir ve ayrıca Dünya yörüngesindeki enkazla ilgili riskleri incelemek için 39 milyon dolar. .

Beyaz Saray’ın talebi, NASA’nın bütçesinin 2024’te ne olacağını temsil etmiyor, çünkü Kongre genellikle onay sırasında bütçe miktarlarını ayarlıyor.

Biden’ın 2024 mali yılı bütçe planı hakkında daha fazla bilgi edinin: