Mart 29, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Big 12, Teksas ve Oklahoma da dahil olmak üzere 2023-24 sezonu için 14 takımlı futbol planlama modelini tamamladı

Big 12, Teksas ve Oklahoma da dahil olmak üzere 2023-24 sezonu için 14 takımlı futbol planlama modelini tamamladı
USATSI

Büyük 12, 2023 ve 2024 sezonları için futbol programlarını tamamlama sürecinde.Konferans, yeni eklenen BYU, Cincinnati, Houston ve UCF’nin yanı sıra Texas ve Oklahoma’yı da içeren 14 takımlı bir kadro üzerinde çalışıyor. 2025 seçim kampanyasından önce SEC’e katılmadan önce Big 12’de iki ek sezon.

CBS Sports’tan Dennis Dodd’a göre dokuz maçlık konferans programı, 14 takımın hepsinin en az bir kez birbirleriyle oynamasına izin veren iki yıllık bir geçici rotasyona sahip olacak. Ana müsabakaları kesintiye uğratmadan her iki sezonda da kalıcı rakipler olacak.

Big 12, ligin 12 üyeye döndüğü 2025’te böyle bir bölünmeyi yeniden gözden geçirmesine rağmen, bu iki yıl içinde takımlarla oynamayacak. Sports Illustrated, ilk olarak zamanlama ayrıntılarını bildirdi ve en iyi 12 yöneticinin bu hafta Dallas’ta koordine etmeyi kabul ettiğini belirtti.

Texas ve Oklahoma’nın 2024 gibi erken bir tarihte Büyük 12’den ayrılmaya çalıştığına dair bir inanç olmasına rağmen, kaynaklar Dodd’a Fox’un yüksek profilli şovlar olacağı için ESPN’den yıllarca büyük TV hisse senedi anlaşmaları sipariş etmesinin muhtemel olduğunu söyledi. yayınlarını bırakın.. Bu, programların Büyük 12’yi doğrudan ödemek için ihtiyaç duyacağı çok büyük bir erken çıkış ücretinin ötesindedir.

Fox ve ESPN şu anda Big 12 programlarında ortakken, ESPN, Longhorns ve Sooners’ın lige katıldığı 2025’ten itibaren SEC’in özel televizyon ortağı olacak.

The Big 12, görüşmelerde bulunan Fox ve ESPN ile aktif olarak yeni bir medya hakları anlaşması arıyor.

READ  NCAA Şampiyonasında Sweet 16 almaya açık