Haziran 23, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Billie Eilish: Hit Me Hard and Soft albümünün dostane bir yayın planı var

Billie Eilish: Hit Me Hard and Soft albümünün dostane bir yayın planı var
  • Mark Savage'ın yazdığı
  • BBC News müzik muhabiri

Görüntü kaynağı, Getty Images

Fotoğrafa yorum yapın,

Eilish daha önce ikinci albümü Happier Than Ever'de geri dönüştürülmüş vinili desteklemişti.

Billie Eilish, 2024'ün en büyük albümlerinden biri olması muhtemel albümün ayrıntılarını açıkladı.

Yıldız, hayranların “hepsini aynı anda” duyabilmesi için üçüncü albümü Hit Me Hard And Soft'un 17 Mayıs'ta herhangi bir single olmadan yayınlanacağını söyledi.

Ayrıca çevresel etkisini azaltmak amacıyla albüm için bir sürdürülebilirlik planı yayınladı.

Vinil kopyalar, tüm ambalajlar geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılmış olacak şekilde geri dönüştürülmüş veya çevre dostu vinil üzerine basılacaktır.

Eilish ayrıca ham, bitki bazlı mürekkep ve su bazlı vernikler kullanacak. Albüm kapakları streç film yerine %100 geri dönüştürülüp yeniden kullanılacak.

Bu hamle, geçen yıl yalnızca İngiltere'de 5,9 milyon adet satılan vinil satışlarında devam eden bir patlamanın yaşandığı bir dönemde gerçekleşti.

Ancak vinil, çevre üzerinde önemli bir etkisi olan plastikten yapılır ve çoğu zaman geri dönüştürülemeyen malzemelerle paketlenir.

Bu hesaplamaya göre Birleşik Krallık'taki vinil gümrükleri, nakliye ve paketleme dikkate alınmadan önce 2.700 ton CO2 üretti. Bu, yılda yaklaşık 560 kişinin ayak izine denk geliyor.

Uzun süredir iklim aktivisti olan Eilish, Billboard dergisine söyledi Sorunu çözmek zorunda olduğunu hissetti.

Birçok Oscar ve Grammy kazananı, “Annem ve babam beni her zaman iyi ya da kötü yaptığımız her seçimin ve yaptığımız her eylemin bir yerde ya da birilerini etkilediğinin bilincinde ve iyi bilgilendirdi ve bu beni her zaman etkiledi” dedi. -kazanan.

“Bildiklerimi görmezden gelip hiçbir şey yapmadan işime ve kariyerime devam edemem. Ben böyle yetiştirilmedim ya da hayatımı böyle yaşamak istiyorum.”

“öncü”

Müzik ve Sürdürülebilirlik podcast'inin sunucusu Greg Cochrane Bir plan gibi görünüyorYıldızın duyurusunu “önemli bir adım” olarak nitelendirdi.

BBC'ye şunları söyledi: “Bu tür yayınların örneklerini daha önce de gördük, ancak bunlar genellikle sınırlı yayınlardı, daha küçük gruplar halinde ya da daha küçük sanatçılardan geliyordu, ancak değişim, bir sanatçının Billie Eilish'in popülaritesine karar verdiğinizde gerçekleşir.” Bunu benimsemek ve sadece bunu benimsemekle kalmayıp aynı zamanda bunu yapma nedenleri konusunda şeffaf ve dürüst olmak.

“Her topluluk gibi müziğin de öncülere ve diğerlerinin takip edebileceği başarılı örneklere ihtiyacı var. Bu yüzden Billie, Coldplay ve diğerlerinin insanların sevdiği müzik ve deneyimler yaratmaya devam ederken bunu yapmaları gerçekten önemli.”

Görüntü kaynağı, Getty Images

Fotoğrafa yorum yapın,

Yıldız, Londra'da “Aşırı Isınmış” markalı birçok iklim eylemi etkinliğine ev sahipliği yaptı.

Eilish'in duyurusu, yıldızın albüm satışlarını artırmak için birden fazla vinil formatı yayınlayan sanatçıları eleştirerek bu uygulamayı “gerçekten sinir bozucu” olarak nitelendirmesinin ardından geldi.

22 yaşındaki oyuncu, “Bazı sanatçıların her türlü farklı türde vinil ve ambalaj üretmesinin bazı nedenlerden dolayı çok önemli olduğu bir çağda yaşıyoruz” dedi. Daha önceki bir röportajda Reklam panosuyla “bu satışları artırır, sayıları artırır ve size daha fazla para kazandırır.”

Şarkıcının annesi Maggie Byrd, birden fazla plak satışının “çıkış albümleri için sayıldığını” belirtmek için sözünü kestikten sonra, Eilish şöyle yanıt verdi: “Bunun ne kadar israf olduğunu size anlatamam bile.”

Ancak Eilish, “Hit Me Hard And Soft”un sekiz farklı vinil versiyonunu yayınlayacak. Ancak çizim ve parça listesi her sürümde aynı kalacak ve bu da birden fazla satın alma talebini azaltacak.

Standart siyah sürüm %100 geri dönüştürülmüş siyah vinilden yapılacak. Geri kalan yedi renkli versiyon ise Eco-mix veya BioVinyl'den yapılacak.

Eco-mix, kullanılan renk ne olursa olsun diğer albümlerden alınan çıktıların geri dönüştürülmesiyle oluşturulur. Bu süreç her diskin benzersiz olacağı anlamına gelir.

Tek LP renkleri, polivinil klorür üretiminde kullanılan petrolün geri dönüştürülmüş kullanılmış yemeklik yağla değiştirilmesini sağlayan BioVinyl kullanılarak üretilecek.

BioVinyl, aynı ses kalitesini korurken standart LP'lere kıyasla karbon emisyonlarını %90 oranında azaltmaya yardımcı olur.

Ayrıca Eilish, geri dönüştürülmüş malzemeleri kullanarak kaset kapakları üretecek ve tur ürünleri artık stoktan, polyesterden, organik veya geri dönüştürülmüş pamuktan ve toksik olmayan boyalardan oluşturulacak.

Şarkıcı, Billboard'a diğer sanatçıların da aynı uygulamaları benimsemesini ve bunların eninde sonunda bir standart haline gelmesini umduğunu söyledi. Gerçekten bu kadar basit.

READ  Arnold Schwarzenegger evcil hayvanlarına verdiği yulaf ezmesinin aynısını torunlarına da verdiğini açıkladı