Nisan 2, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Bing, GPT-4 sohbet sırasını kaldırdığını söyledi

Resim kredisi: Microsoft / OpenAI

Microsoft’un Bing’i, geçen ay GPT destekli bir arayüz yayınladıktan sonra on yıl sonra ilk kez ilgi odağı oldu. Ancak teknoloji devi, şimdiye kadar, OpenAI’nin GPT-4 teknolojisi tarafından desteklenen yeni Bing teklifini kullanıcıların kullanımına sunma hızı konusunda temkinli davrandı. Ancak Bing bu duvarları yıkıyor gibi görünüyor.

OpenAI’nin önde gelen yatırımcısı Microsoft, yeni Bing’deki sırayı kaldırmış gibi görünüyor ve görünüşte herkesin yeni deneyime anında erişmesine izin veriyor. Windows MerkeziBu değişikliği ilk fark eden , kullanıcıların artık yeni Bing’i denemek için beklemeleri gerekmediğini söyledi. TechCrunch bunu bazı e-posta kimlikleriyle (hem yeni hem de eski) test etti ve hemen erişim sağladı. Ancak, test ettiğimiz tüm e-posta kimliklerine hemen erişilmedi.

Resim kredisi: TechCrunch tarafından ekran görüntüsü

Yeni Bing açılış sayfası tipik “Kuyruğa Katıl” düğmesini görüntülemeye devam ederken, hemen oturum açabilir ve erişim elde edebilirsiniz. Microsoft’tan yorum yapmasını istedik ve yanıt alırsak hikayeyi güncelleyeceğiz.

Microsoft, Perşembe günü saat 11:00 ET’de “Yapay Zeka ile Üretkenliği Yeniden Keşfetmek” adlı bir etkinlik düzenliyor. Bugünün gündemi, şirketin Salesforce rakibi olan Microsoft 356 (Office) ve Dynamic 365 için yapay zeka destekli araçları tanıtmakla sınırlı olsa da, Bing ile ilgili bir duyurunun da olması şaşırtıcı olmaz.

Seattle merkezli şirket, AI destekli bir sohbet robotunu hizmetlerinin çoğuna entegre etmek için yarışıyor. Geçen ay Microsoft, Windows 11 görev çubuğuna GPT-4 destekli bir bot tanıttı.Bu haftanın başlarında, Edge tarayıcısının kararlı sürümü Bing AI chatbot özelliğine sahipti.

OpenAI teknolojisi, yakın zamanda gelişini bildiren Bing için büyük bir hit olduğunu kanıtladı. 100 milyon günlük aktif kullanıcı. Yapay zeka destekli sohbet robotları ve bu robotları denemek isteyen on milyonlarca kullanıcıyı nasıl cezbettikleri göz önüne alındığında, bu beklenen bir durum. İnsanlar problemli şeyler söylemek için chatbotlarını “jailbreak” yapabildikten sonra, Microsoft başladı Sohbetlerde çeşitli kısıtlamaları test edin. Bu haftanın başlarında, sınırı konuşma başına 15 döngüye ve günde 150 mesaja yükseltti.

READ  Çin'de sanal çalışanlar artıyor, Amerikalılar endişelenmeli mi?