Mayıs 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Bir Delta yolcusu başka bir bilet fotoğrafını kullanarak uçağa bindi

Bir Delta yolcusu başka bir bilet fotoğrafını kullanarak uçağa bindi

Mahkeme belgelerine göre Teksaslı bir adam, Pazar günü Salt Lake City'de, başka bir yolcunun biniş kartının fotoğrafını bakmadan çektiği için biletsiz olarak Delta Air Lines uçağına bindikten sonra tutuklandı.

Pazartesi günü Utah'taki ABD Bölge Mahkemesine sunulan şikayete göre, 26 yaşındaki Wyclef Yves Florizard, gemi veya uçakta kaçak yolcu olarak ağır bir suçla karşı karşıya bulunuyor. Salt Lake City Polis Departmanına göre, kendisi Salt Lake County Metro Hapishanesinde tutuluyordu.

Pazar günü Austin, Teksas'a giden Delta uçağına bindikten sonra Bay Florizard, federal şikayete göre uçağın ön tarafındaki tuvalete gitti ve uçağa tamamen binilene ve kapılar emniyete alınana kadar orada kaldı.

Mahkeme kayıtlarına göre Bay Florizard daha sonra uçağın arka kısmına yöneldi ve oradaki tuvaletlere girdi. Mahkeme kayıtlarına göre, uçak piste doğru taksi yapmak üzereyken uçuş görevlisi uçaktan indiğinde boş koltuk olmadığını fark etti.

Şikayette, uçuş görevlisinin Bay Florizard'a koltuğunun nerede olduğunu sorduğu ve onun da 21F olduğunu, yani zaten rezerve edilmiş bir koltuk olduğunu söylediği belirtildi. Uçuş görevlileri Bay Florizard'ı manifestoda bulamayınca uçağa binme yetkisinin olmadığını anladılar ve şikayet üzerine uçak kapıya geri döndü.

Şikayete göre Bay Florizard polise Park City, Utah'ta snowboard gezisine çıktığını ve ailesini görmek için eve dönmesi gerektiğini söyledi. Şikayette, kendisine bir arkadaşı tarafından Southwest Airlines'tan “dostluk kartı” verildiği belirtildi.

Bay Florizard polise Cumartesi günü öğleden sonra saat 3'te Güneybatı uçağına binmeye çalıştığını ancak mahkeme belgelerine göre uçağın dolu olduğunu söyledi. Daha sonra Pazar günü sabah 6'da Güneybatı uçuşuyla eve dönmeye çalıştığını ancak mahkeme belgelerine göre o uçağın da dolu olduğunu söyledi.

Ulaştırma Güvenliği İdaresi Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Bay Florizard'ın Pazar günü Salt Lake City Uluslararası Havalimanı'nda fotoğraflı kimlik ve biniş kartı kullanılarak herhangi bir sorun yaşanmadan güvenlik tarafından incelendiğini söyledi.

READ  Petrol, Çin'deki büyümeye ilişkin belirsizlik nedeniyle düşüyor

Şikayete göre, Pazar günkü gözetleme görüntüleri, Bay Florizard'ın, Delta Air Lines biniş alanındaki birkaç yolcunun telefonlarının fotoğraflarını, onlar bakmadan çektiğini gösterdi. Görüntüler daha sonra Bay Florizard'ın Delta uçağına binmek için telefonunu kullandığını gösteriyor.

Şikayette, Bay Florizard'ın “bir hata yaptığını ve sadece eve dönmeye çalıştığını itiraf ettiği” belirtildi.

FBI Çarşamba günü olayı araştırdığını söyledi ancak herhangi bir ek ayrıntı vermeyi reddetti.

Çarşamba öğleden sonra mahkeme kayıtlarında Bay Florizard'ın avukatı yer almıyordu.

Delta Air Lines, Pazar günü yaptığı açıklamada “biletsiz bir kişinin soruşturulmasına ilişkin kolluk kuvvetleri ve ilgili federal kurumlarla işbirliği yaptığını” söyledi.

Geçtiğimiz birkaç ayda, Amerika Birleşik Devletleri'nde ve yurt dışında yolcuların biletsiz uçağa bindiği benzer vakalar yaşandı.

Şubat ayında bir kadın Nashville'de uçağa bindi ve biletsiz Los Angeles'a gitti. Kasım ayında bir adam, Danimarka'nın Kopenhag Havalimanı'nın güvenliğini geçmeyi başardı ve çantasında yalnızca Rusya ve İsrail kimlik kartlarıyla Los Angeles Uluslararası Havalimanı'na doğru yola çıktı.