Mayıs 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Başka bir yolcunun bilet fotoğrafını kullanarak Delta uçağına binen bir adam tutuklandı

Başka bir yolcunun bilet fotoğrafını kullanarak Delta uçağına binen bir adam tutuklandı

Mahkeme belgelerine göre Teksaslı bir adam, Pazar günü Salt Lake City'de Delta Air Lines uçağına biletsiz bindikten sonra, başka bir yolcunun biniş kartının kendisine bakmadan çektiği bir fotoğrafı kullanarak tutuklandı.

Pazartesi günü Utah'taki ABD Bölge Mahkemesine sunulan şikayete göre, 26 yaşındaki Wycliffe Yves Florizard, bir gemi veya uçakta saklanma suçlamasıyla karşı karşıya.

Şikayete göre, Salt Lake City Uluslararası Havalimanı'nda uçağa binmeden önce, güvenlik görüntüleri Florizard'ın pek çok yolcunun telefonunun ve onlar bakmadan biniş kartlarının fotoğraflarını çektiğini, ardından kendi telefonunu kullanarak Austin, Texas'a giden uçağa bindiğini gösteriyor. .

Şikayette, Florizard'ın uçağa bindikten sonra uçağın ön tarafındaki tuvalete gittiği ve diğer yolcular uçağa binerken orada “önemli miktarda zaman” geçirdiği belirtildi.

Şikayette, “Biniş tamamlandıktan sonra ve uçağın kapıları emniyete alınmadan hemen önce Florizard ön tuvaletten çıktı, uçağın arka kısmına doğru ilerledi ve arka tuvalete girdi.” ifadesine yer verildi.

Şikayete göre, banyodan çıktığında bir uçuş görevlisi boş koltuk olmadığını fark etti ve Florizard'a yardım etmek için yaklaştı. Şikayete göre uçağın çoktan kapıdan çıkıp pistte ilerlemeye başladığı belirtildi.

Şikayette, Florizard'ın uçuş görevlisine koltuğunun 21F olduğunu söylediği ancak mürettebatın o koltuk için bilet alan kişinin gerçekten bu koltukta oturduğunu doğruladığı belirtildi.

Şikayette, uçuş görevlilerinin Florizard'ın gerçek adını alıp bileti ya da rezervasyonu olmadığını belirledikten sonra uçağın kapıya döndüğü ve kolluk kuvvetleri tarafından karşılandığı belirtildi.

Belgede Florizard polise Utah Park City'de snowboard gezisine çıktığını ve “ailesini görmek için eve dönmesi gerektiğini” söyledi. Şikayete göre Pazar günü erken saatlerde Southwest Airlines'a ait bir uçuş için rezervasyon yaptırıldığını ancak uçuşta fazla rezervasyon yapıldığını ve daha sonraki bir uçuşa yeniden planlandığını söyledi.

READ  Hisse senetleri, veriler, haberler ve kazançlar

Şikayette “Florisard bir hata yaptığını ve sadece eve dönmeye çalıştığını itiraf etti” ifadesi yer alıyor.

Polis CNN'e onun Salt Lake County Metro Hapishanesinde federal bir gözaltı merkezinde tutulduğunu söyledi.

CNN, Fleurizard'ın bir avukatı olup olmadığını belirleyemedi.

Delta Air Lines sözcüsü Morgan Durant, havayolunun soruşturmada işbirliği yaptığını söyledi.

Durant yaptığı açıklamada, “Delta, Salt Lake City'deki bir uçaktan planlanan kalkıştan önce biletsiz bir kişiye eşlik edilmesiyle ilgili soruşturmayla ilgili kolluk kuvvetleri ve ilgili federal kurumlarla işbirliği yapıyor. Her türlü ek soruyu kolluk kuvvetlerine erteliyoruz” dedi.

CNN'den Amanda Jackson ve Jamelle Lynch bu rapora katkıda bulundular.

Daha fazla CNN haberi ve bülteni için şu adreste bir hesap oluşturun: CNN.com