Haziran 23, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Bir Frontier Havayolları yolcusu, çıkış sırasındaki talimatlara uymayı reddederek uçağın iniş yapmasına neden oldu

Bir Frontier Havayolları yolcusu, çıkış sırasındaki talimatlara uymayı reddederek uçağın iniş yapmasına neden oldu

Bir Frontier Havayolları yolcusu, bir kabin ekibi üyesinin çıkış sırasındaki talimatlarına uymayı reddetti ve bu durum, uçaktaki herkesi uçaktan inmeye zorladı.

9 Mayıs’ta yayınlanan viral bir TikTok videosunda seyahat blog yazarı Tia (@travelwithtia23), gözlük takan kimliği belirsiz bir kadının havayolu çalışanlarıyla nasıl tartışmaya girdiğini izleyicilerle paylaştı. Bu sırada yolcu arkadaşları, herkes için uçaktan inmesi için ona yalvarıyorlardı.

“Buradaki bayan uçağa ilk bindiğinde ve kasa kuyruğundan geçtiğinde ‘Kimseyi kurtarmayacağım’ dedi. ‘Eğer bir şey olursa kendimi kurtaracağım’ dedi Tia. şöyle açıkladı: “Oturma süreci boyunca tutumu buydu. Ve o bu tavrı sergilediğinde bir şeyler olacağını zaten biliyordum.

Videoda kadının bir uçuş görevlisiyle tartıştığı ve başka bir kabin görevlisini işaret ettiği görülüyor: “Evet benimle konuşuyor, sorun ne?”

“Bize adını söylemek istemediği için mi?” Uçuş görevlisi, içkisini uçağın zeminine bırakırken sözünü kesti. “Eğer bir sorun varsa…” uçuş görevlisi cümlesini tamamlamaya çalıştı.

‘Sorun nedir?’ Uçuş görevlisi FAA’nın zorunlu kıldığı çıkış sırası talimatlarını aktarmaya devam ederken kadın, “Bu konuda herhangi bir sorunumuz yok,” diye sözünü kesti. “İnsanların uçaktan inmesine ve bir şey olursa Betty White’a yardım etmemiz gerektiğini biliyoruz.”

“Sorun nedir?” Yolcular arka planda gülmeye başlayınca ve uçuş görevlisi uzaklaşırken, “Anlaştık,” diye tekrarladım. “Nefesini boşa harcıyorsun. Bu uçağı yerden kaldıracaklar mı?

Kadın daha sonra telefonunu bıraktı ve bir şeyler atıştırdıktan sonra diğer uçuş görevlisine dönüp şöyle dedi: “Lanet yüzümden çekil.”

“Ondan onay istedin mi?” Uçuş görevlisi ellerini yolcunun yüzünün önüne koyarken, “Sen işini yapmıyorsun,” diye devam etti. Yolcu geri çekildi ve yemeğimi açtı. bak, yapman gereken şey bu, Betty.”

READ  Hedef bir durgunluk uyarısı veriyor: Alışveriş yapanlar daha az giysi ve daha çok temel ihtiyaç satın alıyor

Birkaç kelime daha konuştuktan sonra uçuş görevlisi uzaklaştı ama atıştırmalıklarını yemeye başladığında başka bir çalışan ona bir parça kağıt vermek için yanına geldi. Çalışanın onunla konuşmaya çalışması üzerine yolcu hemen sinirlendi. “Dinlemediğinizi söylediler…” dedi tezgahtar.

Kadın, insanların talimatlara uyduğuna tanık olduklarını söyleyerek davasını savunmaya çalıştı ancak uçuş görevlisi başka bir uçuş görevlisine el salladı.

Annesi tatildeyken 4 yaşındaki torununa bakmak için uçakla seyahat ettiğini söyleyen kadın, “Hepimiz aynı fikirdeydik. Bunu herkes doğrulayabilir” dedi. Meksika ve ben bu uçaktan inmeyeceğim.”

Bir kadının çıkış hattı talimatlarına uymayı reddetmesi uçağın iniş yapmasına neden oldu (TikTok / @travelwithtia23)
Çıkış hattı talimatlarına uymayı reddeden kadın uçakta kaosa neden oldu (TikTok / @travelwithtia23)

Daha sonra kaptan devreye girerek yolculara seslendi: “Bayanlar baylar, yakında buraya uçuyoruz ve bu sorunla ilgilenmemiz gerekiyor. Kolluk kuvvetleri geliyor.”

Sonunda polis memurları, Kuzey Carolina’daki Charlotte Douglas Uluslararası Havalimanı’nda ona uçaktan inerken eşlik etti, ancak ne yazık ki tüm yolcular onunla birlikte inmek zorunda kaldı.

Kimliği belirsiz kadın, FAA’nın, çıkış sırasında oturan yolcuların yalnızca talimatları okumakla kalmayıp aynı zamanda acil bir durumda başkalarına yardım etmek için fiziksel görevleri yerine getireceklerini sözlü olarak onaylamaları yönündeki şartına itiraz etti.