Temmuz 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Bir futbol yıldızı, 16 yaşında Avrupa Şampiyonası’nda gol atan en genç oyuncu olarak tarih yazıyor

Bir futbol yıldızı, 16 yaşında Avrupa Şampiyonası’nda gol atan en genç oyuncu olarak tarih yazıyor

Futbol dünyası, yakın zamanda Avrupa Uluslar Kupası sırasında tarih yazan genç bir yıldızın ve futbol efsanesi Lionel Messi ile olağanüstü bağlantısını keşfetmesinin ardından hâlâ heyecan içinde.

9 Temmuz Salı günü, 16 yaşındaki Lamine Yamal, İspanya adına gol atarak Avrupa Şampiyonası maçında gol atan en genç oyuncu oldu ve yarı finalde Fransa’ya karşı galibiyet elde etmelerine yardımcı oldu.

Takımın galibiyetinin ardından tarihi maçla ilgili konuşan Yamal, şunları söyledi: “Bu turnuvadaki en güzel gol mü bilmiyorum ama benim için en özel gol çünkü bu benim takımla birlikte ilk golüm. İngiliz Daily Mail gazetesinin haberine göre “Avrupa Şampiyonası”. Haber Ajansı.

Lamin Yamal.

Richard Sellers/Sportsphoto/Allstar Getty aracılığıyla


Yaklaşan maçla ilgili olarak Yamal, “Finale ulaştığımız için çok mutluyuz. Şimdi en önemli kısım şampiyonluk. Erken gol yemeyi beklemediğimiz için zor bir dönemdeydik. topu oraya koymak istedim.”

Hiçbir hikayeyi kaçırmayın – abone olun PEOPLE dergisinin ücretsiz günlük bülteni Ünlü haberlerinden ilginç insan hikayelerine kadar, PEOPLE’ın sunduğu en son gelişmelerden haberdar olmak için.

Futbol taraftarları, onun büyük golünü ve İspanya’nın zaferini kutlarken, Messi’nin yanında taşıdığı Yamal’ın çocukluğunun eski fotoğraflarını ortaya çıkardılar. 2007 yılında Messi’nin henüz 20 yaşındayken gerçekleştirdiği fotoğraf çekiminin arka planı daha önce detaylandırılmıştı. BBC.

Lionel Messi, 2007’de Lamine Yamal’ı elinde tutuyordu.

Joan Monfort/Associated Press


Bir yardım takvimi için fotoğraf çekimi için Barselona’nın Camp Nou stadyumundaki soyunma odasında Messi, ailesi UNICEF tarafından düzenlenen ve Barcelonalı bir oyuncuyla kampta fotoğraf çektirmek için düzenlenen kura çekimine katılan (ve kazanan) bebek Yamal ile fotoğraf çektirdi. BBC’ye göre kötü).

Fotoğraf ilk kez bu ayın başlarında Yamal’ın babasının Instagram’da “İki efsanenin başlangıcı” başlığıyla paylaşmasıyla internette ortaya çıktı.

Ünlü fotoğraflar, Associated Press’in serbest fotoğrafçısı Joan Monfort tarafından çekildi ve ajansa, fotoğrafların internette gördüğü ilgi hakkında ne hissettiğini anlattı.

“Böyle bir sansasyona neden olan bir şeyle ilişkilendirilmek çok heyecan verici” dedi.

READ  2022 Dünya Kupası özeti: İran, Galli kalecinin ihraç edilmesinin ardından 2-0 çekildi