Haziran 9, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Bir kadının uçuş görevlisini tehdit etmesi üzerine bir yolcunun uçağının rotası değişti

Bir uçuş görevlisine müstehcen sözler söyleyen ve onu ölümle tehdit eden bir kadın, uçağın plansız bir şekilde inişine neden oldu ve Pazartesi günü federal mahkemede uçuş ekibine müdahale etmekle suçlandı.

Geçtiğimiz Cuma günü San Francisco’dan Chicago’ya uçması planlanan Alaska Airlines uçuşu, pilotun yolcuların güvenliğinden endişe etmesi nedeniyle Missouri, Kansas City’deki Kansas City Uluslararası Havalimanı’na indi. Adalet Bakanlığı Pazartesi günü yaptığı açıklamada.

32 yaşındaki kadın Chloe M. DaSilva, koltuk değiştirip değiştiremeyeceğini sordu, ancak davada verilen bir yeminli ifadeye göre, uçuş görevlileri ona uçağın dolu olduğunu söylediler. Uçuştan birkaç dakika sonra, uzun bir süre uçağın arka tarafındaki banyoda kaldıktan sonra, mahkeme bildirisine göre, banyo kapısına içeriden vurmaya başladı. Yolculuğun başka bir noktasında, baş üstü çöp kutularına da vuruyor.

Yeminli beyan, Bayan DaSilva’nın kaptanın isteği üzerine bir uçuş görevlisi ve iki yolcu tarafından fermuarla bağlandığını söylüyordu. direnmedi.

Havayolu, uçakta altı mürettebat ve 177 yolcu olduğunu söyledi. Bayan DaSilva’nın önünde oturan bir anne ve çocuğu tedbir olarak başka bir yolcuyla yer değiştirdi. Bir yolcu yeminli ifadede, Bayan DaSilva’nın herhangi bir mürettebat üyesine fiziksel olarak dokunmadığını söyledi.

Havayolu, “İnişten sonra konuk, yerel kolluk kuvvetleri tarafından uçaktan çıkarıldı” dedi. Sonra başka bir olay olmadan Chicago’ya devam etti.

Yeminli beyana göre, uçuş görevlileri, Bayan DaSilva’ya uçağın ne zaman kalkacağını sormak için ilk duyuruları ve güvenlik brifingini yarıda kestikten sonra izlemeye başladı.

Uçağa bindiğinde uçağın arkasına tırmandı ve uçuş görevlisine koltuğunda kalamayacağını söyledi. Banyoya girdim ve duvarlara vurdum. Yeminli ifadeye göre, uçuş görevlisi sağlık kontrolü için kapıyı açtığında, Bayan DaSilva uyurken görüldü ve oradan ayrıldı.

Yeminli beyana göre, Bayan DaSilva koltuğuna dönerken baş üstü çöp kutularını yumrukladı. Dava, daha sonra bir uçuş görevlisini öldürmekle tehdit ettiğini söyledi.

READ  Dow Jones vadeli işlemleri: piyasa rallisi düşerken ve kilit seviyelerde devam ederken ne yapılmalı; Dokunuşta Apple Haberleri

Başsavcılık ofisi, bir uçuş görevlisine müdahale ettiği için tutuklanan ve Missouri’nin Batı Bölgesinde yargılanmakta olan Bayan DaSilva’nın olası en fazla 20 yıl hapis cezasıyla karşı karşıya olduğunu ve zorunlu minimum ceza olmadığını söyledi. Mahkeme belgelerinde Bayan DaSilva’yı temsil ettiği belirtilen başsavcılara yorum için ulaşılamadı.

Bu olay, son yıllarda mürettebat üyelerinin güvenliği hakkında soru işaretleri uyandıran uçuşlarda asi yolcuların dahil olduğu birkaç olay arasında yer alıyor. Ulaştırma Güvenliği İdaresi, 2021’de uçuş görevlileri ve pilotlar için nefsi müdafaa derslerine yeniden başladı.

Kasım 2022’de Cincinnati’den Tampa’ya giden bir Frontier Airlines uçuşu, bir yolcunun kutuyla görülmesinin ardından Hartsfield-Jackson Atlanta Uluslararası Havalimanı’na yönlendirildi. Eylül 2022’de bir kadın, bir American Airlines uçuşunda bir yolcunun üzerine tükürüp bir uçuş görevlisini ittikten sonra dört ay federal hapis cezasına çarptırıldı.

2021’de görevde olmayan bir uçuş görevlisi, hoparlör sisteminin kontrolünü ele geçirir ve oksijen maskeleri hakkında bir duyuru yapar ve bu, onun bastırıldığı şiddetli bir yüzleşmeye yol açar.