Temmuz 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Bir Trawler’ın Grönland’da mahsur kalan bir yolcu gemisini kurtarma girişimi başarısız oldu

Bir Trawler’ın Grönland’da mahsur kalan bir yolcu gemisini kurtarma girişimi başarısız oldu

12 Eylül 2023’te Albfjord, Grönland’da karaya oturan, 206 kişi taşıyan lüks yolcu gemisi Ocean Explorer’ın bir görünümü. Danimarka Hava Kuvvetleri/Arktik Komutanlığı/Reuters aracılığıyla bildiri Lisans haklarının alınması

HELSİNKİ (Reuters) – Danimarka Silahlı Kuvvetleri Salı günü yaptığı açıklamada, bir balıkçı gemisinin iki gün önce Grönland’ın ücra bir bölgesinde karaya oturan lüks bir yolcu gemisini kurtarma girişiminin başarısızlıkla sonuçlandığını ve geminin 206 kişiyle birlikte mahsur kaldığını söyledi. . Çarşamba.

Danimarka Ordusu Ortak Arktik Komutanlığı, Ocean Explorer gemisinin Pazartesi gününden bu yana Grönland’ın başkenti Nuuk’un yaklaşık 1.400 kilometre kuzeydoğusundaki Alpfjord Ulusal Parkı’nda çamur ve alüvyon içinde sıkışıp kaldığını söyledi.

JAC yaptığı açıklamada, büyük balıkçı gemisinin çarşamba günü yükselen sular sırasında yolcu gemisini çekmeye çalıştığını ancak bu girişimin sonuçta başarısız olduğunu söyledi.

Grönland’da görev yapan Silahlı Kuvvetler personeli Ocean Explorer gemisini inceledi ve gemidekilerle konuşarak onların durumlarının iyi olduğu sonucuna vardı.

JAC, “Mürettebat ve yolcular zor durumda, ancak bu koşullar altında gemideki atmosfer iyi ve gemideki herkes iyi durumda.” dedi.

JAC, Danimarka Donanması’nın devriye gemisi Knud Rasmussen’in Cuma öğleden sonra Alpfjord bölgesine varmasının beklendiğini söyledi.

JAC sözcüsü, “Her şey yolunda giderse, geminin şu anda içinde bulunduğu acil durumdan çıkmasına yardım edecekler. Ancak bu, Cuma günü vardıklarında her şeyin nasıl görüneceğine bağlı, bu yüzden nasıl gittiğini görmemiz gerekiyor.” söz konusu. dedi.

Avustralyalı kruvaziyer şirketi Aurora Expeditions daha önce yolcuların ve mürettebatın gemide güvende kaldığını söylemişti.

Sidney merkezli Aurora yaptığı açıklamada, “Kendileri, gemi veya çevre için acil bir tehlike yok.” dedi.

Danimarka ordusunun çektiği fotoğraflarda Okyanus Kaşifi sakin sularda güneş parlarken dik otururken görülüyor.

Kuzey Atlantik Okyanusu’nda Danimarka’nın yarı egemen bölgesi olan ve yalnızca 57.000 nüfusa sahip olan Grönland, engebeli arazisi ve adanın çoğunu kaplayan geniş buz tabakasıyla turistlerin ilgisini çekiyor.

READ  Ukraynalı elektronik direniş grubu Rusya'nın elektrik şebekesini ve demiryollarını hedef alıyor

(Helsinki’den Isi Lehto ve Kopenhag’dan Louise Rasmussen tarafından rapor edilmiştir) Yazan: Terje Solsvik; Raporlayan: Mohamed. Düzenleyen: Christina Fincher ve Grant McCall

Standartlarımız: Thomson Reuters Güven İlkeleri.

Lisans haklarının alınmasıyeni bir sekme açar