Haziran 26, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Birisi İki Nadir Altın Funko Pop için 100.000 Dolar Ödedi

Birisi İki Nadir Altın Funko Pop için 100.000 Dolar Ödedi

Rekor kıran anlaşmaya dahil olan iki adamın bir fotoğrafı ve nadir karakterlerin kendilerinin yakından görünümü.

Solda, yeşil renkte, GrailMonster yeni satın aldığı karakterleri tutar. Doğru, 100 bin dolara satın aldığı rakamlar.
resim: GrailMonster / Funko / Kotaku

5 Mayıs’ta, California, Glendale’de bir adam, kendisine çok nadir iki parçadan oluşan mühürlü bir paket almak için başka bir adamla tanıştı. Funko 100 bin dolara çıktı Peşin. Şimdiye kadar kaydedilen ilk altı haneli Funko Pop satışı olan bu anlaşmanın, Funko Pop koleksiyonu tarihindeki en büyük anlaşma olduğuna inanılıyor ve gelecek daha da büyük anlaşmaların başlangıcı olabilir.

Funko Pop’lar nelerdir? Eh, muhtemelen ne olduklarını zaten biliyorsunuzdur. Ama bir kayanın altında yaşayanlar ya da çizgi roman, kitap ya da video oyunları satan bir mağazaya girmemiş olanlar için yardım etmeme izin verin. Funko Pop’lar (genellikle Pops olarak adlandırılır) büyük başlı küçük vinil figürlerdir. Karakterlerin çoğu, Batman, Freddy Krueger gibi pop kültüründen farklı karakterlere benzeyecek şekilde tasarlanmıştır. Darth Vader, vb. Bazı insanlar onları seviyor, bazıları onlardan nefret ediyor ve birçok insan onları hiç düşünmüyor çünkü Tanrım, dünya bugünlerde karmakarışık ve artık seven insanları yargılamak için içimde gerçekten enerji yok. aptal pop kültürü koleksiyonları.

Her neyse, en nadir çıkanlardan biri bir dosya var Willy Wonkaİki altın figür içeren özel temalı bir paket. 2016 yılında bu sayılardan sadece 10 tanesi sunuldu ve sadece dördü bunlar San Diego Comic-Con etkinliğinde şekerlemelerin içinde buldukları altın biletleri de olanlara verildi. (Diğer altı setin Funko’nun arkadaşlarına veya çalışanlarına verildiğine inanılıyor.) O zamandan beri, setlerin çoğu özel koleksiyonlarda kilitlendi, bu nedenle biletlerin de dahil olduğu sadece iki setin yapıldığı biliniyor.

Diğerini bulmaya çalışıp başarısız olduktan sonra Willy Wonka Pops Altın Bilet Paketi Var olduğu biliniyor, Frank –İnternette Grailmonster olarak bilinir– Sahip olduğundan emin olduğu bir kişiyle bağlantı kurmaya karar verdi. Geçen ay Grailmonster, altın bilet için bu çok nadir numaralardan birine sahip olan bir koleksiyoncuya ulaştı ve onu satmakla ilgilenip ilgilenmediğini sordu.

Grailmonster, “Bir süre önce satmayacağını duydum,” dedi. Kotaku E-posta yoluyla, “Ortak arkadaşlarımız, ona 100.000 dolar teklif edersem vazgeçebileceğini kulağıma koydular.”

Biraz ikna etmek gerekti, ancak sonunda ikisi, koleksiyonerin nadir figürlerini 100.000 dolara satmasıyla bir anlaşmaya vardı. nakit para. Ancak, anlaşmaya varıldıktan sonra bile Grailmonster, koleksiyonerin bu kadar nadir bir sayıyla ortak olacağından emin değildi.

“Anlaşma sabahı kapıdan geçene kadar gerçekten satacağını düşünmemiştim.”

Funko Pop hayranları, anlaşmayı sonuçlandırmak için 5 Mayıs’ta Kaliforniya, Glendale’deki bir koleksiyon mağazasında toplandı. Her şey kaydedildi ve ardından Grailmonster’ın YouTube kanalına yüklendi. Ona göre ve Pop toplama topluluğunun diğer üyeleriBu, türünün şimdiye kadarki en büyük ve en pahalı anlaşması.

Grailmonster, pek çok insanın ve muhtemelen şimdiye kadar bunu okuyanların birçoğunun onu aptal ya da aptal olarak tanımlayacağının farkındadır. Bana diğerleri mağazadaki tüm parayı hesaplayıp takas için hazırlanırken, daha sonra internette “köy salağı” olacağını şaka yaptığını açıkladı. Ancak kendisi ve diğer birçok pop koleksiyoncusu arasında, topluluğun yakında bir deneyim yaşayacağına dair bir his de var. Pokemon benzeri para ve popülerlik patlaması.

“Eminim ilk 100 bin dolar Pokemon Kartı Satın Alın Gerçekten aptal görünüyordu,” diye açıkladı Grailmonster. “Ve ilk 10.000 dolar Çizgi roman vb. satın almak görecelidir.”

Anlaşmanın yeni koleksiyonerler getirmeye yardımcı olacağını umuyor ve aynı zamanda özel koleksiyoncu dünyasının son yıllarda Funko Pops hakkında ne kadar “çılgın” olduğunu ve sadece söylentilere ve bulanık resimlere dayanarak pop’lara 20.000 dolar düştüğünü vurguluyor.

“özel [Funko Pop] Grailmonster, “Toplum gerçekten Vahşi Batı gibidir,” dedi. “İkincil piyasa satışları için gerçekten kaynak yok, bu yüzden büyük işlemleri tamamlamak için herkes birbirine bağımlı. Ortalıkta ciddi paralar uçuşuyor.”

Grailmonster, bu iki nadir figüre bu kadar çok para harcadıktan sonra şimdi ne yapmayı planladığına gelince, diye şaka yaptı. Kotaku Ona uzun süre “bakacak”.

Grailmonster, “Bir davetsiz misafir gibi yemek masamın ortasına oturdum” diye itiraf etti. “Mümkün olduğunca uzun süre saklayacağım.”

Tabii ki, plastik oyuncaklara bu kadar para harcamayı çok garip ve hatta aptalca bulan insanlara ne söyleyeceğini sordum. Onun için bir hobi sadece oyunlardan daha fazlasıdır ve bazı insanların bunu anlamayacağını anlasa da, onun için bir şey toplamanın doğal bir parçası.

“Kimsenin bunu anlamaması gerekiyor. Bundan gerçekten sahip olduğum tüm hobilerden daha çok zevk alıyorum.” “Nadir eserler hakkında irfan seviyorum. Clockwork Orange, Freddy Venom, Beatles’ın seti reddeden vb. gibi parçaların arkalarında harika hikayeler var. O kadar ender eserler var ki, bunların hesabı yok ve sadece birkaç fotoğraf (Papa, Woody) & Buzz 2’li paket, vb.)”.

“Bana kalırsa oyun satın almıyorum, hikayelerin peşinden koşuyorum.”

READ  iPhone 14 çıkış tarihi sonunda sızdırıldı