Haziran 27, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Apple’ın kendi kendini onarma programını iPhone’umla denedim. Felaket baş gösterdi.

Apple'ın kendi kendini onarma programını iPhone'umla denedim.  Felaket baş gösterdi.

Şaşırtıcı bir şekilde, son adımlar en sinir bozucuydu. Telefonu tekrar açtığımızda, pilin ve ekranın bilinmeyen parçalarla değiştirildiğini söyleyen bir uyarı mesajı çıktı. Pil, Apple tarafından sipariş edilen orijinal bir parça olduğu için bu can sıkıcıydı. Başka bir iPhone’dan geldiği için ekran da orijinaldi.

Bununla birlikte, onarımı tamamlamak için Apple, kendi kendine onarım programını kullanan herkesin, parça seri numarasını telefonla onaylamak ve eşleştirmek için uzak bir müşteri destek temsilcisini aramayı içeren Sistem Yapılandırmasını çalıştırmasını gerektirir. Ancak o zaman düzeltmenin kimliği doğrulanır, bu da uyarı mesajını ortadan kaldırır.

Apple’ın kendi kendine onarım sitesi, bir temsilciyle sohbet etmem için beni çevrimiçi bir uygulamaya yönlendirdi. Orada, Carlos adında bir işçi benden telefonu prize takmamı ve teşhis moduna geçmek için üç düğmeyi basılı tutmamı istedi.

Bu adımı birkaç kez denedim. bir şey olmadı.

Carlos, aynı talimatları düğmelerle yapıştırdı. tekrar denedim. Sonra tekrardan. Yalnızca birinin farklı bir adım attığı bir çevrimiçi foruma danıştıktan sonra tanılama modunu başlatabildim.

30 dakikadan fazla bir süre sonra işimiz bitmişti. Bilinmeyen pil için uyarı mesajı gitti.

Apple, kendi kendine onarım programını geliştirmeye devam ettiği için geri bildirimleri memnuniyetle karşıladığını söyledi. Yani burada benim. Her yeni teknoloji aracı gibi, bu yazılım da kendi artıları ve eksileri olan ve çok daha iyi olma potansiyeli olan yeni bir üründür.

Herkes için daha kaliteli ve daha ucuz onarımlara yol açacak bazı avantajlar vardır. Artık Bay Tayeb de dahil olmak üzere tüm bağımsız onarım teknisyenleri Apple araçlarına erişebiliyor. (İPhone’ları kilitlemek için muhtemelen bir Apple press satın alacağını söyledi.) Artık herkes, onarımların nasıl yapılacağına ilişkin resmi talimatları okuyabilir ve tahmin yürütmeyi ortadan kaldırabilir.

READ  Logitech Elleri Kaldırın: Geri kalanımız için dikey bir fare

Ancak tüm deneyim basit olmaktan uzaktı ve deneyenler için bile Apple, düzeltmeleri için onay gerektirerek büyük bir kontrol uyguluyor. Başka bir iPhone’dan alınan çalışma ekranı gibi Apple’dan parçalar yüklersek, çalışmalıdır – dönem.