Haziran 13, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

BM İnsan Hakları Yüksek Komiseri Volker Türk, Gazze geçişlerine ilişkin açıklamalarda bulundu [EN/AR/ZH] – İşgal altındaki Filistin Toprakları

BM İnsan Hakları Yüksek Komiseri Volker Türk, Gazze geçişlerine ilişkin açıklamalarda bulundu [EN/AR/ZH] – İşgal altındaki Filistin Toprakları

Bağlantılar

Kritik insani yardımların Gazze’ye girişini ve dağıtımını etkileyen tüm düşmanlıkları kınıyorum. Gazze’deki bir avuç kara geçişi gıda, ilaç, yakıt ve diğer ihtiyaçlar için can damarı görevi görüyor.

Tüm tarafları sivil ve sivillerin hayatta kalma yollarının askeri operasyonlar nedeniyle tehlikeye atılmamasını sağlamaya çağırıyorum.

İnsani yardımın Gazze genelinde sivillere serbest akışının özel önemi göz önüne alındığında, her iki tarafın da bu geçişlerin güvenli ve işlevsel olmasını sağlamaya özel dikkat göstermesi gerekiyor.

Çatışmanın tüm taraflarına derhal silahlarını bırakmaları ve Gazze’deki tüm Filistinlilerin ihtiyaçlarını karşılayacak tam, kesintisiz ve sürekli insani yardımın gecikmeden kendilerine ulaşmasını sağlama çağrımı yineliyorum.

Daha fazla bilgi ve medya talepleri için lütfen iletişime geçin:

Liz Throssell – +41 22 917 9296 / [email protected] Veya
Jeremy Lawrence – +41 22 917 9383 / [email protected]

Etiketleyin ve paylaşın

heyecan @UNHumanRights
Facebook Birleşmiş Milletler İnsan Hakları
instagram @Birleşmiş Milletler İnsan Hakları

İşgal altındaki Filistin Toprakları ve İsrail’deki durum

Durumla ilgili tüm medya yayınlarını görün

READ  USVI U-15 takımları Turks ve Caicos Adaları | Spor Dalları