Haziran 16, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Bob Dylan, ‘hayat boyu arkadaşı’ Robbie Robertson’ın ölümü hakkında konuşuyor – Son Tarih

Bob Dylan, ‘hayat boyu arkadaşı’ Robbie Robertson’ın ölümü hakkında konuşuyor – Son Tarih

Bob Dylan nihayet uzun süredir birlikte çalıştığı Robbie Robertson’ın ölümü hakkında konuştu.

Robertson, 80 yaşında uzun süreli bir hastalıktan öldükten iki gün sonra, Dylan onun ölümü hakkında kısa bir açıklama yaptı.

Dylan, Deadline’ın kardeş gönderisinde Melinda Newman’a yaptığı açıklamada, “Bu şok edici bir haber,” dedi. tablo. “Robbie ömür boyu arkadaştı. Ölümü dünyada boş bir yer bırakıyor.”

Tarihleri ​​çok eskilere dayanmaktadır. Robertson, 1960’ların ortalarından itibaren Dylan ile gitar çaldı. Elektrik dönemine geçiş yapan Dylan’ın geçişiydi.

Robertson, “Kuzey Amerika, Avustralya ve Avrupa’nın her yerinde yuhalandık, insanlar bunun işe yaramadığını söylüyorlardı, devam ettik ve Bob kıpırdamadı,” diye hatırlıyor Robertson.

Robertson, Dylan’ın 1966 albümünde çaldı sarışın üstüne sarışınve daha sonra Dylan ile 2014 mega setlerinde kaydedildi Kaçak Vol. 11: Komple Bodrum Bantları.

Robertson ve Dylan, 1974’te birlikte turneye çıktılar ve Dylan’ın 1 numaralı stüdyo albümünü kaydettiler. gezegen dalgaları birlikte.

Dylan ayrıca The Band’e katılan müzisyenlerden biriydi. Son Vals Konser, 1976 Şükran Günü’nde kaydedildi. Gösteri, Dylan’ın “I Shall Be Release” ile kapanıyor.

READ  'Noel Baba' incelemesi: Tim Allen, Disney+ serisi için kızağı yeniden taşıyor