Haziran 16, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Stüdyolar, yazarlara karşı bir teklifte bulunur; Görüşmeler devam edecek – Son tarih

Stüdyolar, yazarlara karşı bir teklifte bulunur;  Görüşmeler devam edecek – Son tarih

Yazarlar sendikasının 2 Mayıs’ta greve gitmesinden bu yana müzakerelerin ilk gününden sonra, AMPTP ve WGA, iki şirketin sendikanın önerilerine karşı bir teklif sunmasının ardından müzakerelerini önümüzdeki haftaya kadar askıya aldı.

Bu, WGA’nın bu akşam üyelere mesajı:

“Müzakere komiteniz bugün AMPTP’den bir karşı teklif aldı. Tekliflerini değerlendireceğiz ve müzakereden sonra önümüzdeki hafta bir WGA yanıtıyla onlara geri döneceğiz.”

Bazen, her iki taraftaki hamlelerin ayrıntılı bir açıklaması ve ardından bu hareketlerin ne anlama geldiğine dair genel bir inceleme yapılmadan yürütülen müzakerelerde daha fazla ilerleme kaydedilebilir. Bu, en azından şimdilik, rapor edilecek önemli bir şey bulunana kadar veya yönetim, anlatıyı etkilemeye çalışmak için medya veya endüstri alternatiflerini kullanmadıkça, yaklaşımımız olacaktır.

“Lonca her zaman üyelerimize ulaşma hakkına sahiptir ve bilmeniz gereken haberler olduğunu düşündüğümüzde bunu yapacaktır. Bu arada, lütfen grev sıralarında görünerek taahhüdünüzü göstermeye devam edin: kendiniz için, yazar arkadaşlarım, SAG-AFTRA, Lonca üyeleri ve toplumumuzdaki grevlerden etkilenen herkes.

102 günlük grevdeki temel sorunlar arasında maaş artışları, izleyiciye dayalı yayın artıkları, minimum personel ve garantili iş günleri aracılığıyla “yazar odasını korumak” ve senaryo yazımında yapay zeka kullanımına karşı bir güvenlik duvarı yer alıyor.

Grevi sona erdirme umutları ilk olarak 1 Ağustos’ta AMPTP Başkanı Carole Lombardini’nin Sendika müzakere komitesini toplantıya çağırdı 4 Ağustos’ta pazarlığın yeniden başlamasının şartlarını görüşmek üzere. Ancak, sendikanın AMPTP’yi aynı “yorgun sendika karşıtı oyun kitabı” ile oynamaya devam etmekle suçlamasıyla, bu görüşmeler daha başladıkları gün ezici bir şekilde durma noktasına geldiğinde, kısa süre sonra paramparça oldu.

AMPTP, “tek kanıtımızın insanları işe geri döndürmek” şeklinde yanıt verdi ve “istekli bir pazarlık ortağımız olup olmadığını” sordu.

Perşembe günü WGA, Lombardini’nin bu kez müzakereleri fiilen yeniden başlatmak için sendikayla tekrar iletişime geçtiğini açıkladığında umutlar yeniden yükseldi.

READ  Glastonbury 2024 – Canlı: şu ana kadarki tam kadro, bilet satış tarihleri ​​ve en son geri bildirimler

Sendika, “Komitemiz, birleşik WGA üyeliğinin arkamızda olduğunu ve sendika müttefiklerimizin devam eden desteğiyle desteklendiğini bilerek, adil bir anlaşma yapmaya hazır olarak müzakere masasına dönüyor.” “AMPTP’nin WGA’nın tekliflerine yanıt vermesini bekliyoruz.”

Nihayet geçici bir anlaşmaya varıldığında, WGA West ve WGA East’in yönetim organlarının kabul etmesi ve ardından üyeliklerinin sözleşmeyi onaylamasıyla grevin resmi olarak sona ermesi yaklaşık dört gün sürecek. Son iki WGA grevini – 1988 ve 2007 – 2008’de bitirmek bu kadar sürdü.