Şubat 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Bob Dylan, Willie Nelson Festivali 2023’te Performans Gösteriyor – Billboard

Bob Dylan, Willie Nelson Festivali 2023’te Performans Gösteriyor – Billboard

Bob Dylan, 23 Eylül Cumartesi gecesi geç saatlerde Noblesville, Indiana’daki Rove Müzik Merkezi’nde sürpriz bir performansla Willie Nelson’ın biletleri tükenen Çiftlik Yardım Festivali’nde binlerce hayranını şaşkına çevirdi.

Keşfediyor

En yeni videoları, grafikleri ve haberleri izleyin

En yeni videoları, grafikleri ve haberleri izleyin

The Heartbreakers üyelerine katılan Dylan, herhangi bir tanıtım yapmadan sahneye çıktı ve “Maggie’s Farm”, “Positive 4th Street” ve “Ballad of a Thin Man” şarkılarından oluşan kısa ama yoğun bir karışık performans sergiledi. Siluetli bir yel değirmeninin sade fonunda gitar çalarken, festivalin kadrosunda, gösteriyi gece yarısına yakın kapatan Farm Aid kurucuları Neil Young ve Nelson’ın setleri arasında yer aldı.

İlk çıkış, Dylan’ın “Çiftlik Yardımı”na dönüşecek fikri geliştirmesinden 38 yıl sonra gerçekleşti.

13 Temmuz 1985’te Philadelphia’da Dylan, Etiyopya’daki kıtlığa yardım için para toplamak amacıyla düzenlenen büyük bir yardım kuruluşu olan Live Aid’de sahne aldı. Ve şarkıların arasında etkinliğin küresel izleyicisine şunları söyledi: Benzer bir fayda Amerika’daki aile çiftçilerine yardımcı olamaz mı?

Nelson, “Bu soru bana bir ton tuğla gibi çarptı” diye anımsıyor. tablo 2015 yılında. Müzisyen o gün yoldaydı, tur otobüsü televizyonunda Live Aid’i izliyordu ve aile çiftçilerini topraklarından çıkarıp iflasa sürükleyen ekonomik krizi araştırmaya başladı. Daha sonra teklifte bulunan müzisyenin de aralarında bulunduğu arkadaşlarını aradı.

Dylan, 22 Eylül 1985’te Champaign, Illinois’de Nelson’ın Farm Aid kurucu arkadaşları Neil Young ve John Mellencamp ile Johnny Cash’in de dahil olduğu ilk Çiftlik Yardımı’nı çalan etkileyici country ve rock müzisyenlerinden oluşan bir grup arasındaydı. Ve John Fogerty, Don Henley, Billy Joel, Loretta Lynn, Roy Orbison, Bonnie Raitt ve çok daha fazlası; 2017’de ölen Tom Petty ve Petty’nin grubu Heartbreakers dahil.

READ  Olivia Rodrigo yanlışlıkla Grammy ödülünü kırdı

Otuz yıl sonra Farm Aid, aile çiftçilerini ve sürdürülebilir bir gıda sistemini desteklemek için 64 milyon dolardan fazla para toplayarak bir amaç uğruna en uzun soluklu konser olmaya devam ediyor.

Farm Aid’in yönetim kurulunda artık Dave Matthews ve Margo Price yer alıyor ve Cumartesi günkü yasa tasarısında Grateful Dead’den Bobby Weir ve Wolf Bros. da yer alıyor. Bunlar arasında Wolfpack, Lukas Nelson, Nathaniel Rateliff & the Night Sweats, Allison Russell, The String Cheese Incident ve Particle yer alıyor. çocuk. Tasarıda ayrıca: Clayton Anderson, Lori Ryan, Tyler Bryant, Keshawna’nın yer aldığı The Black Opry, Heart’tan Ann Wilson’ın yer aldığı The Jim Irsay Band, Native Pride Productions ve Wisdom Indian Dancers yer alıyor.

Dylan, 1985’teki Farm Aid’de Petty ve Heartbreakers’la sahne aldı.

“O sırada Tom’un menajeri Tony Dimitriades, Tom’la iş ortaklığı içindeydi. [the late] Dylan’ı temsil eden “Kontrol Departmanındaki Elliot Roberts”, 2017’de yaptığı bir röportajda müzik eleştirmeni, yazar ve küçük tarihçi Bill de Jong’dan bahsetti. tablo. DeYoung uzun yıllar çalıştı Gainesville GüneşiBetty’nin memleketi Florida’daki gazete.

DeYoung, “Dylan’ın İlk Çiftlik Yardımı için bir gruba ihtiyacı vardı” dedi. “Diğer her şey bundan doğdu.”

“Diğer Her Şey”, Dylan ve Petty’nin bir sonraki yılın başlarında, Şubat 1986’da birlikte başlattığı Gerçek İtiraflar Turunu içeriyordu; bu tur sırasında Heartbreakers, Dylan’ı Avustralya, Japonya ve Amerika Birleşik Devletleri’nde yaklaşık 60 gösteride destekledi; buna RFK Stadyumu’nda iki gece de dahildi. Washington, D.C. ve Madison Square Garden’da üç gece.

Şarkıcılar ayrıca 4 Temmuz 1986’da Buffalo, New York dışındaki Rich Stadium’daki tur duraklarından uydu aracılığıyla ikinci Farm Aid konserinde de sahne aldılar. Bunu 1987’de ikinci bir gezi olan Yanan Tapınaklar Turu izledi.

READ  YNW Melly, ızgara altındaki diş apsesi nedeniyle acil hapishane geçişini reddetti

Ve Dylan ile Farm Aid’den doğan Betty arasında yaratıcı bir dostluk gelişti.

1988’de Dylan, Petty, George Harrison, Jeff Lynne ve Roy Orbison’u Malibu’daki stüdyosunda “Handle Me With Care”i kaydetmek üzere ağırladı. Başlangıçta Harrison’ın bir single’ının B tarafı olarak düşünülmüştü. Bulut Dokuz albüm, şarkı bunun yerine şakacı süper grup The Traveling Wilburys’in ilham kaynağı oldu.

Bu nedenle Dylan, Farm Aid’den güçlü bir turne ortağı ve başarılı bir kayıt işbirliği buldu. Efsanevi şarkıcı, ilk kez 38 yıl önce sahnede önerdiği Amerika’daki aile çiftçilerine yardım etme hedefine cumartesi günü katkıda bulundu.