Mayıs 27, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

WGA grevi: Hollywood stüdyoları, grevin son tarihi yaklaşırken yazarlara ‘en iyi ve son’ teklifi gönderiyor

WGA grevi: Hollywood stüdyoları, grevin son tarihi yaklaşırken yazarlara ‘en iyi ve son’ teklifi gönderiyorCNN

Duruma yakın bir kişinin CNN’e söylediğine göre, büyük film ve televizyon stüdyoları Cumartesi akşamı grevdeki yazarlara “en iyi ve son” tekliflerini sundular ve aylarca süren grevi sona erdirmeye yönelik müzakerelerin bir anlaşmayla sonuçlanacağına dair büyük umutlar uyandırdılar. bu haftanın sonunda.

Amerika Yazarlar Birliği’ndeki müzakerecilerin teklifi incelemeleri ve yanıtlarını vermeleri bekleniyordu.

Amerika Yazarlar Birliği ve Sinema Filmi ve Televizyon Yapımcıları Birliği, Cumartesi gününü üst üste dördüncü gün için pazarlık yaparak geçirdi. Ön anlaşmaya varılması halinde, yürürlüğe girebilmesi için yine de sıradan üyeler tarafından onaylanması gerekecek.

İki grup yaptıkları açıklamada, “WGA ve AMPTP Cumartesi günü pazarlık yapmak için bir araya geldi ve Pazar günü tekrar buluşacak” dedi.

Büyük Dörtlü stüdyo başkanı – Warner Bros.’un patronu – artık iş başında değil. Discovery’den David Zaslav, Disney başkanı Bob Iger, Netflix eş başkanı Ted Sarandos ve NBCUniversal stüdyo şefi Donna Langley Cumartesi öğleden sonra tek kişi olarak Sherman Oaks odasındalar. Bu da neredeyse tüm önemli sorunların çözüldüğünü gösteriyor. Kişi, stüdyo yöneticilerinin doğrudan odada olmasalar bile süreçle tamamen meşgul olduklarını vurguladı.

AMPTP ve WGA sözcüleri yorum taleplerine hemen yanıt vermedi.

11.000’den fazla üyesi bulunan WGA, 2 Mayıs’tan bu yana grevde ve iş bırakma eylemi Cumartesi günü 145’inci gününe ulaştı. Grev, sendika tarihindeki 1988’de 154 gün süren en uzun grevden iki hafta sonrasına denk geliyor. SAG-AFTRA’nın 14 Temmuz grevinde WGA’ya katılmasından önce bile birçok yapım durdurulmuştu.

WGA ve AMPTP arasındaki müzakereler ücretler, işçilerin korunması ve yapay zeka konusundaki anlaşmazlıkları içeriyordu.

Warner Bros. Discovery, CNN’in ana şirketidir.

Ön anlaşmaya varılsa bile yürürlüğe girebilmesi için sıradan üyeler tarafından onaylanması gerekecek. O zaman bile, yaklaşık 160.000 aktörü temsil eden SAG-AFTRA ile bir anlaşmaya varılmadan, WGA grevini tek başına sona erdirmek, durdurulan üretimin devam etmesi açısından pek işe yaramayacaktır.

READ  Kral ve kraliçe "muhteşem olaya" teşekkür ediyor

WGA grevi 2 Mayıs’ta başladıCumartesi günü 145’inci gününe ulaşan iş bırakma eylemi, sendika tarihindeki en uzun grev olan ve 1988’de 154 gün süren grevden iki hafta uzaktaydı. Bundan önce de birçok üretim durdurulmuştu. SAG-AFTRA, 14 Temmuz grevinde WGA’ya katıldı.

Her iki tarafın da daha iyi ücretler, işleri için akış hizmetlerinden kalan ödemeler ve yapay zeka kullanımına karşı iş korumaları dahil olmak üzere benzer talepleri var.

Chris Isidore, Michelle Watson ve Taylor Romaine bu rapora katkıda bulundular