Mayıs 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

“Boğazım hâlâ çiğ”: Redfall’dan Harvey Smith, Arkane Austin’in sonu hakkında düşünüyor

“Boğazım hâlâ çiğ”: Redfall’dan Harvey Smith, Arkane Austin’in sonu hakkında düşünüyor

Redfall’ın eş direktörü Harvey Smith, Arkane’de geçirdiği 16 yıldan bahsetti: “1999’da altı Fransız adam tarafından bir odada kurulan küçük bir şirket.”

Eski adıyla Twitter olan X’teki uzun başlığı, Microsoft’un kooperatif nişancı oyunu Redfall’u geliştirdikten sonra Arkane Austin de dahil olmak üzere bir dizi Bethesda stüdyosunu kapattığı yönündeki dünkü haberin ardından geldi.

Smith, 2008 yılında şirket başkanı Rafael Colantonio ile birlikte yaratıcı yönetmen olduktan sonra 16 yıl boyunca Arkane’de çalıştı. Dishonored ve Prey gibi filmlerde çalıştı. Colantonio, 2017 yılında şirketten ayrıldı ve WolfEye Studios’u kurdu.

Haber yayını: Yayın hizmeti bozulduktan sonra süper kahraman oyunları nereye gidiyor?YouTube’da izle

Smith, “Ne güzel bir yer. Benim için 16 yıl oldu. Bazı oyunları her zaman seveceğim. Takımla ve kültürle çok gurur duyuyorum. Mükemmel bir yer yok ama biz bunu çok önemsedik ve çaba gösterdik” dedi.

“Şimdiki düşüncelerim sevgili takımımın sonrasında yeni roller üstlenmesine yardımcı olmak. Birlikte oyunlar gönderdik, birlikte oynadık ve salgını ve birçok psikolojik kasırgayı birlikte atlattık. Bu yüzden çabam bunu gerçekleştirmeye yönelik.”

Arkane’de geçirdiği zamanı yansıtan Smith, stüdyoda sadece iş arkadaşı olmanın ötesinde kurulan güçlü dostlukların altını çizdi.

“Dün eşyaları toplayıp birbirimizi kontrol ederken, Redfall, Dishonored 1 ve Prey’in yapımında yer alan insanlarla biraz zaman geçirdim, evet ama Deus Ex, Ultima ve iz bırakan diğer sayısız oyundan önce. Beni işaretle,” dedi Smith.

“Bunu söylüyorum ve muhtemelen anlıyorsunuz: Bu, yaratılan derin ve engin dünyaları ve yıllar boyunca oyunlarda, masa oyunlarında ve rol yapma oyunlarında yaşadığımız deneyimleri bile içermiyor.

“Stüdyolar bu konuda başarılı oluyor ve aynı yaratıcılardan bazıları D&D, Magic ve diğerlerini onlarca yıldır birlikte oynuyor. Aslında en iyi işlerimizden bazıları, haha. Ve bu genellikle yaratıcı ateşimizi körüklüyor.”

Devam etti, “Aşağı yukarı evet. Ama işlerin böyle yürüdüğünü kesinlikle anlıyorsun (eğer şanslıysan, haha). İnsanları harekete geçiren bir şey yapmak isteyen insanların sayısını asla hafife almayacağım. ve ödüller kazanıyor ve birçok yaratıcı bununla oynuyor.” Her alandaki içerik bunu başarmak için çok çalışıyor.

“Umarım herkes çok şanslıdır.”

Smith’in konusu, şu anda Microsoft’un kararlarından en çok etkilenen, oyunların arkasındaki kişilerin duygusal bir hatırlatıcısıdır.

Smith, “Lyon eninde sonunda bir güç merkezine dönüşecek” dedi ve şöyle devam etti: “Bu, benim için çok değerli olan bazı insanlar tarafından yönetiliyor; bunlardan bazıları virajlarda benden önce geldi; bazılarını güçlendirmek için erkenden elimden geleni yaptım çünkü öyle hissettim. yetenekleri yanıyor.”

“Gece gündüz bana ulaşan insanlara yanıt veriyorum ve bu devam ediyor. Saygıdeğer dostlarım ve meslektaşlarım en iyisidir. Ancak yine de oyunları sevip harika şeyler söyleyen kişilerin sayısı da çok yüksek. Sadece alçakgönüllü davrandım, hepinizi seviyorum.”

“Dün çok sayıda telefon görüşmesi yaptım. Bağlantılar kurdum ve planlar yaptım. Boğazım hâlâ ağrıyor. Personelimiz gerçekten harika. Ve çoğu, birçok meslektaşım gibi, çabalıyor. Umarım koşullar yakında değişir.”

Sonuçta Smith şu sonuca vardı: “Bunlara katlanıyoruz çünkü insanları ve işi önemsiyoruz. Ve bunlar bir araya geldiğinde, harika bir ilişki ya da harika bir yaratıcı çalışma olarak, kelimenin tam anlamıyla varoluş amacı budur.”

Smith, Microsoft’un Arkane Austin, Tango Gameworks ve Alpha Dog’u kapatma kararı hakkındaki düşüncelerini ifade etmek için Arkane ve Bethesda’daki ve sektördeki diğer birçok kişi arasında yer alıyor.

Arkane Austin’in “çok yakın zamana kadar” Redfall için büyük bir güncelleme üzerinde çalıştığı ve çevrimdışı modun yanı sıra uzun zamandır beklenen ve artık yayınlanmayacak olan Hero Pass’ı tanıttığı bildiriliyor.

READ  Elden's Ring'i tamamladınız mı?