Mayıs 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Tango Gameworks, aniden kapanmadan önce Hi-Fi Rush’ın yeni bir bölümünü gösterdi – rapor

Tango Gameworks, aniden kapanmadan önce Hi-Fi Rush’ın yeni bir bölümünü gösterdi – rapor

Yeni bir rapora göre Tango Gameworks, Hi-Fi Rush’ın devamı niteliğindeki oyunun tanıtımını yapma sürecindeydi ve aniden kapanmadan önce ek çalışanları işe almak istiyordu. Bloomberg rapor.

Tango Gameworks ve Redfall geliştiricisi Arkane Austin’in kapanışlarına daha fazla ışık tutan rapor, Xbox liderliğinin stüdyonun genel sisteminin “çok zayıf” olduğunu hissettiğini ve patron Matt Booty’nin bunu “ekmek üzerine fıstık ezmesine” benzettiği bildirildi. ”

IGN kapanış haberini ilk olarak Salı günü duyurdu ve Arkane Austin’in Redfall’ın kapanmadan önce DLC üzerinde çalıştığını bildirdi.

Tango Gameworks’ün kapanmadan önce Hi-Fi Rush’ın devamını yapmak istediği bildirildi.

Önerilen devam oyunu hakkında çok fazla bilgi verilmemiş olsa da Tango Gameworks, kurucusu Shinji Mikami’nin 2023’te ayrılmasına rağmen ek personel almak istiyor. Xbox daha önce Hi-Fi Rush’ı “bizim ve oyuncularımız için her açıdan bir hit” olarak tanımlamıştı. ve önemli tahminler. “.

Tango Gameworks yeni bir oyun düşünen tek stüdyo değildi. Rapora göre Arkane Austin’in yeni, sürükleyici bir tek oyunculu simülasyon oyunuyla köklerine dönmek istediği anlaşılıyor. Arkane Austin, 2017’deki zorlu lansmanından sonra hayranların favorisi haline gelen Prey’deki çalışmalarıyla tanınıyor.

Muhabir Jason Schreier, takip eden bir tweet’te her iki projenin de hala demo aşamasında olduğunu ve bu nedenle yıllar sonra düşünüldüğünü açıkladı. Her iki stüdyo da sonunda Mighty Doom geliştiricisi Alpha Dog Games ile birlikte kapanırken Roundhouse Studios, ZeniMax Online Studios tarafından satın alındı. Xbox’ın, gönüllü satın almayı kabul eden ZeniMax çalışanlarına kıdem tazminatı teklif etmesi nedeniyle maliyetleri düşürmediği bildiriliyor.

Hem ZeniMax Studios başkanı Gil Braff hem de Matt Botti, kapanışları birleştirme ve daha az projeye daha fazla odaklanma arzusuna bağladı.

Braff’ın belediye binası toplantısında yaptığı açıklamada, “Dünya çapında dokuz stüdyoyu, sürekli artan yapacak işleri olan zayıf bir merkez ekiple desteklemek zor” dedi. “Sanırım devrilmek üzereydik.”

READ  iPhone 14 7 Eylül'de piyasaya sürüldü: Apple etkinliği onaylandı

Xbox, Ocak ayında Activision Blizzard’daki büyük kesintiler de dahil olmak üzere, yılın büyük bölümünde stüdyolarında önemli ölçüde kesintiye gitti. Kesintiler, 2023 ve 2024 yılları boyunca işten çıkarmalarla sarsılan oyun endüstrisinde şok ve öfkeye yol açtı. Arkane başkanı Lyon Dinga Bakaba da Xbox’ı eleştirenler arasındaydı Salı günü kapanacak ve yöneticilerden eğlence sanatçılarını ve sanatçıları “altın ateşi manevralarına” sokmamalarını talep edecek.

L’nin raporuna göre kenarGame Pass’in yavaşlaması ve Xbox satışlarının düşmesi nedeniyle Xbox’ın geleceğinin ne olacağı konusunda belirsizlik var. 21 Mayıs’ta vizyona girmesi planlanan Senua’s Saga: Hellblade II Bir tweet’te kısaca tanıtıldı Çarşamba günü, ancak bunun dışında çok az pazarlama yapıldı. Xbox’ın ayrıca Call of Duty’yi hizmete almayı düşündüğü için Xbox Game Pass Ultimate’ın fiyatını yeniden artırmayı düşündüğü bildiriliyor.

Bu arada geliştiriciler parçaları toplamakta zorlanıyor; eski Arkane Austin geliştiricisi Harvey Smith de kapatılan stüdyoları öven kişiler arasında. “Austin köşelerindeki tüm insanları çok sevdiğimi söylemek istiyorum. Birlikte harika ve zor zamanlar geçirdik” diye yazdı. “Elbette bugünkü haberler hepimiz için korkunç. Yeteneğiniz sizi ayağa kaldıracak ve ben de yardım etmek için elimden gelen her şeyi yapacağım.”

Kat Bailey, IGN’in haber direktörü ve Nintendo Voice Chat’in ortak sunucusudur. Herhangi bir tavsiyen var mı? Ona @the_katbot adresinden doğrudan mesaj gönderin.