Ağustos 17, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Boris Johnson ve Birleşik Krallık hükümeti haberleri: Canlı güncellemeler

Boris Johnson ve Birleşik Krallık hükümeti haberleri: Canlı güncellemeler
ona atfedilen…AFP aracılığıyla Jessica Taylor/Birleşik Krallık Parlamentosu – Getty Images

Cinsel tacizle suçlanan bir milletvekilinin üzerine çıkan bu son skandal, Başbakan Boris Johnson hükümetinin başına bela olan uzun ve yorucu kendi kendine yol açan sorunlardan sadece biri.

Ve buna verdiği yanıt – resmi görevli Chris Pincher’a karşı herhangi bir resmi şikayetten haberdar olmadığına dair orijinal iddiası, ardından bir dizi acı verici tanıklık ve nihayet onu aslında başından beri tanıdığına dair bir itiraf – Johnson için bir ders kitabıydı. . .

Yanlış bilgilendirme, ihmal, şaşırtma, dramatizasyon, inkar, sapkınlık, saldırı – eleştirmenleri, başbakanın krizle başa çıkma planının sadece doğruyu söyleyerek pek başlamadığını ve nadiren sona erdiğini söylüyor. Bunun yerine, inkarla başlamaya meyillidir, geçmişteki yalanlarının onurlu şeffaflık çabaları olarak yorumlandığı birkaç geçici itiraftan geçer ve ardından, olanlardan sorumlu olduğu için büyük pişmanlık göstererek sona erer. onun hatası.

Bay Johnson’ın bu skandaldan önce, hükümetinin ülkenin geri kalanına dayattığı katı Covid karantina kurallarını ihlal ederek Downing Street 10 Nolu’da ve diğer devlet dairelerinde düzenlenen gürültülü partiler sırasında nasıl hayatta kaldığını bir düşünün. Mahkemede tüm seçeneklerini açık tutan bir savunma avukatı gibi, Bay Johnson da “Partygate” olarak adlandırılan şeyi açıklamak için bir dizi çelişkili ifade yayınladı.

İlk takım fotoğrafları ortaya çıktığında, “Bunlar iş yerindeki insanların toplantılarıydı” dedi. “Burası yaşadığım yer ve çalıştığım yer. Bunlar, iş yerindeki insanların iş hakkında konuşma toplantılarıydı.”

Bahçede ikinci bir parti olduğu ve onun zaten katıldığı ortaya çıktığında, Johnson’ın sözcüsü önce başbakana bir toplantı yapılacağı konusunda önceden bilgi verilmediğini söyledi.

Bay Johnson, törenden haberdar olduğunu ancak yanlışlıkla bunun “işe yarayan bir olay” olduğuna inandığını açıkladı. Ardından, Oxford’da esrar içmekle suçlanan Bill Clinton’ın ünlü “Nefes almadım” açıklamasını yineleyen başbakan, her halükarda sadece 25 dakika kaldığını açıkladı.

READ  Kherson, Rusya'nın Ukrayna'yı işgalini protesto etmek için dünyanın dört bir yanındaki şehirler arasında işgal edildi.

“Kimse bana yaptığımızın kurallara aykırı olduğunu söylemedi” dedi. “O parka çıktığımda bir iş etkinliğine katıldığımı sanıyordum.”

Sonra, sayısız başka partinin kanıtları gazetelere o kadar yoğun ve hızlı bir şekilde akmaya başladı ki, 10 numaradaki personelin geceleri parti yapmadığı bir gün bile geçmemiş gibi görünüyordu. Bir tanesinde, Bay Johnson’ın personelle birlikte, cicili bicili takı takmış ve Noel Baba şapkası takmış halde fotoğrafının çekildiği bir tane vardı ve bir diğeri, onun için bir pasta ile düzenlenen bir doğum günü partisi olduğu ortaya çıktı.

Bay Johnson, hiçbir şey hakkında hiçbir şey bilmediğini ve bilseydi gitmeyeceğini, insanların çalışması gerektiğini ve bazen şarap varken bunu yaptıklarını ve bildiği kadarıyla, çeşitli şekillerde tekrarlamaya devam etti. , hiçbir kural çiğnenmemiştir.

Polisin 12 taraf hakkında soruşturma açmasının ardından eşi ve diğer 81 kişiyle birlikte Covid düzenlemelerini ihlal ettiği için para cezası ödedi.

Bay Johnson daha sonra tamamen pişman oldu ve özrünün onu son zorlu yamadan kurtarmak için yeterli olacağına inanıyor gibiydi (görünüşe göre doğru bir şekilde).

Edinburgh Dükü’nün cenazesinden bir gece önce Downing Caddesi’nde yedi saatlik bir partinin yeni detayları ortaya çıktıktan sonra – kraliçe dul eşinin katıldığı bir cenaze, kendi başına oturdu Covid kısıtlamaları nedeniyle – Bay Johnson çok üzgün olduğunu söyledi.

Johnson, Avam Kamarası’na verdiği demeçte, “Bunun olduğu için derinden ve acı bir şekilde üzgünüm” dedi. Tüm sorumluluğu bana ait olan yanlış kararlar için hem Majesteleri’nden hem de devletten sadece özürlerimi yenileyebilirim” dedi.