Mayıs 26, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Borsa Bugün: Canlı Güncellemeler

Borsa Bugün: Canlı Güncellemeler

10 saat önce

David Rosenberg, daha zayıf bir iş piyasasının riskli ticarete yol açabileceğini söylüyor

Rosenberg Research baş ekonomisti ve stratejisti David Rosenberg, iş piyasası üç ila dört ay içinde daralmaya başladığında borsanın sürekli bir ralli göreceğine inanıyor.

CNBC’nin “Fast Money” programında Perşembe günü konuşan Rosenberg, “Şu anda, refah ekonominin üzerine gerçekten düşmeden önce borsaların ve kredi piyasalarının satın almak için daha fazla zamanları olduğunu düşündükleri bir durum var” dedi.

“Ekonominin güçlü olmadığına şüphe yok ama hızla zayıflaması gerekiyor. İşsizlik düşmeye başlamalı … Ticaret risklerini burada bulacağınızı düşünüyorum.”

Tarım dışı bordroların Temmuz 2022’den bu yana en büyük artışlarını kaydetmesiyle, istihdam tablosu 2023’te şaşırtıcı derecede güçlü bir notla başladı. Federal Rezerv, iş piyasası zayıflık gösterdiğinde sıkılaştırma politikasını tersine çevirebilir.

– Yun Lee

11 saat önce

Hisse senetleri saatler sonra en büyük hamleyi yapıyor

Zilden sonra manşetlere çıkan şirketlere göz atın.

Zscaler – Bulut güvenlik şirketinin hisseleri mesai sonrası işlemlerde %11’den fazla düştü. FactSet’e göre şirket, mali ikinci çeyrek için üst ve alt kazançlar için analist tahminlerini geçmesine rağmen, faturalandırmaların beklentilerini kıl payı aştı. Zscaler faturaları, 491,4 milyon $’lık FactSet tahminlerine kıyasla 493,8 milyon $ olarak geldi.

C3.ai – Refinitiv’e göre, kurumsal yapay zeka şirketinin hisseleri üçüncü çeyrek mali sonuçlarının Wall Street tahminlerini geçmesinin ardından %15 arttı. Şirket, yüzde 22’lik bir kayıp için analist tahminlerine kıyasla hisse başına 6 sentlik bir kayıp bildirdi. Ayrıca 64,2 milyon dolarlık beklentileri aşarak 66,7 milyon dolar gelir kaydetti.

Dell Technologies’in Dell Hisseleri, dördüncü çeyrek kazançlarının ve gelirinin Wall Street tahminlerini geçmesinin ardından yaklaşık %3 arttı. Teknoloji şirketinin düzeltilmiş kazancı, Refinitiv tarafından ankete katılan analistlerin fikir birliği tahmini olan 1.63$’ın üzerinde, hisse başına 1.80$ oldu. Dell’in geliri de beklentileri aştı ve 23,39 milyar dolarlık analist tahminlerine karşı 25,04 milyar dolarla geldi.

READ  Apple Japonya geçmiş vergilerde 98 milyon doları vurdu - Nikkei

Listenin tamamına buradan bakın.

– Hakyung Kim

11 saat önce

Borsa vadelileri düşüşle açıldı

ABD borsa vadeli işlemleri Perşembe gecesi düşüşle başladı.

Dow Jones Endüstriyel Ortalama vadeli işlem sözleşmesi 12 puan veya %0,04 düştü. S&P 500 ve Nasdaq 100 vadeli işlemleri sırasıyla %0,07 ve %0,18 düştü.

Başlıca ortalamalar olumlu bir haftaya doğru ilerliyor. S&P 500 %0,28 yükselirken Nasdaq %0,60 yükseldi. Dow Jones haftalık %0.57 yükseldi.

– Hakyung Kim